לא חוזר לבורסה

מצב
הנושא נעול.
לא חוזר לבורסה

לא חוזר לבורסה
יצאתי בשבוע שעבר מהבורסה-קזינו ואיני מתכונן לחזור בקרוב, מאחר ואיני מצליח לקרא את הבורסה ולהבין אותה.צפון הרוס, חללים ופצועים רבים והבורסה מנותקת. החכמולוגים מספרים שהכל מגולם. מה מגולם ההרס והחורבן.כשהנגיד אומר שרמת החיים תרד והפגיעה השבועית בת"מג בין 750מיליון ל-1.08 מיליון מה יש לאומר היכונו למיסים ומילוות. עכשיו נותר לבדוק אם אין הרצה מכוונת של שחקני המעוף ומשפחות שמנווטות את הבורסה. לדעתי ההתרסקות בו תבוא אבל אני לא אהיה בפנים.פורום זה מכובד יותר מהפורום בגלובס לכן אשמח לקבל תגובות.אשמח לשמוע מה הסיבות שלדעתכם הבורסה התנהגה כפי שהתנהגה. ניתוח טכני לדעתי לא רלוונטי בתקופה זו.

dleshinski

New member
לא יוצא מהבורסה

לא חוזר לבורסה
יצאתי בשבוע שעבר מהבורסה-קזינו ואיני מתכונן לחזור בקרוב, מאחר ואיני מצליח לקרא את הבורסה ולהבין אותה.צפון הרוס, חללים ופצועים רבים והבורסה מנותקת. החכמולוגים מספרים שהכל מגולם. מה מגולם ההרס והחורבן.כשהנגיד אומר שרמת החיים תרד והפגיעה השבועית בת"מג בין 750מיליון ל-1.08 מיליון מה יש לאומר היכונו למיסים ומילוות. עכשיו נותר לבדוק אם אין הרצה מכוונת של שחקני המעוף ומשפחות שמנווטות את הבורסה. לדעתי ההתרסקות בו תבוא אבל אני לא אהיה בפנים.פורום זה מכובד יותר מהפורום בגלובס לכן אשמח לקבל תגובות.אשמח לשמוע מה הסיבות שלדעתכם הבורסה התנהגה כפי שהתנהגה. ניתוח טכני לדעתי לא רלוונטי בתקופה זו.
לא יוצא מהבורסה
אני ממש חדש בכל התחום הזה. אינטואיטיבית אני לומד דיי מהר, למרות שהרבה דברים עדיין לא מובנים לי והרבה דברים עוד לא הספקתי ללמוד. דבר אחד כבר למדתי שצריך לדעת להרוויח בדיוק כמו להפסיד. עובדה שבתחילת המלחמה פתחתי תיק אצל ברוקר וישר השקעתי והפסדתי המון כסף. אבל לקחתי את זה בערבון מוגבל. למדתי והערכתי את פני השוק. אפשר להגיד אפילו זרמתי איתו (לא נגדו). וכרגע החזרתי את כל ההפסדים, וידי עוד נטויה. כבר לא רץ לקנות מניה כשאיזה ילדון בן 5 ממליץ עליה בפורום ולא תמיד קונה כשאיזה אנליסט אינטריסנט מנסה למכור לי את המניה עליה הוא חרש את כל הירידות.

J o s e p h

New member
חוקרים רבים ניסו להכות את הבורסה,

לא יוצא מהבורסה
אני ממש חדש בכל התחום הזה. אינטואיטיבית אני לומד דיי מהר, למרות שהרבה דברים עדיין לא מובנים לי והרבה דברים עוד לא הספקתי ללמוד. דבר אחד כבר למדתי שצריך לדעת להרוויח בדיוק כמו להפסיד. עובדה שבתחילת המלחמה פתחתי תיק אצל ברוקר וישר השקעתי והפסדתי המון כסף. אבל לקחתי את זה בערבון מוגבל. למדתי והערכתי את פני השוק. אפשר להגיד אפילו זרמתי איתו (לא נגדו). וכרגע החזרתי את כל ההפסדים, וידי עוד נטויה. כבר לא רץ לקנות מניה כשאיזה ילדון בן 5 ממליץ עליה בפורום ולא תמיד קונה כשאיזה אנליסט אינטריסנט מנסה למכור לי את המניה עליה הוא חרש את כל הירידות.
אך היא באמת סוג של חידה...גם התיאוריות לא מספיק ברורות ויש בהן חורים רבים...תיאוריץ ה - CAPM. יחד עם זאת יש את התופעה שנקראת וורן באפט, הוא הצליח תקופה מאוד ארוכה להרוויח מהבורסה וזאת בניגוד לטענת החוקרים שרווח מהבורסה איננו אפשרי לאורך זמן...כלומר סביר שאחד ירוויח תקופה, אבל תקופה לאחר מכן סביר מאוד שיפסיד את מרבית רווחיו...והתשואה שתישאר לו ביד לא תהיה גבוהה מתשואה של תעודת של המדד הרלוונטי לבורסה בה הוא סוחר. היו הרבה אירועים שציפו שיביו לירידה בבורסה, אבל ההפך - גרמו לעלייה. יש כאן מורכבות גדולה כי מדובר על בני אדם, והתנהגותם איננה צפויה - על אחת כמה וכמה שמנסים לשחק הפוך על הפוך...אם הייתה ירידה, אז זה יוצר הזדמנויות לקנייה. שרבים חושבים כך גם אם זה בהתבסס על מידע שגוי זה עשוי להביא לעלייה של הבורסה בניגוד לצפי של המשך הירידות. קשה מאוד להרוויח מהבורסה לטווח ארוך.....אינני יודע כיצד הרווחת המון כסף והפסדת המון כסף לטענתך...אולי בנגזרים או בניירות עם סיכון גדול למדי... שיהיה לנו בצלחה, אלו שבפנים ואלו שבחוץ....

prizman

New member
הערה קטנה אחת

אך היא באמת סוג של חידה...גם התיאוריות לא מספיק ברורות ויש בהן חורים רבים...תיאוריץ ה - CAPM. יחד עם זאת יש את התופעה שנקראת וורן באפט, הוא הצליח תקופה מאוד ארוכה להרוויח מהבורסה וזאת בניגוד לטענת החוקרים שרווח מהבורסה איננו אפשרי לאורך זמן...כלומר סביר שאחד ירוויח תקופה, אבל תקופה לאחר מכן סביר מאוד שיפסיד את מרבית רווחיו...והתשואה שתישאר לו ביד לא תהיה גבוהה מתשואה של תעודת של המדד הרלוונטי לבורסה בה הוא סוחר. היו הרבה אירועים שציפו שיביו לירידה בבורסה, אבל ההפך - גרמו לעלייה. יש כאן מורכבות גדולה כי מדובר על בני אדם, והתנהגותם איננה צפויה - על אחת כמה וכמה שמנסים לשחק הפוך על הפוך...אם הייתה ירידה, אז זה יוצר הזדמנויות לקנייה. שרבים חושבים כך גם אם זה בהתבסס על מידע שגוי זה עשוי להביא לעלייה של הבורסה בניגוד לצפי של המשך הירידות. קשה מאוד להרוויח מהבורסה לטווח ארוך.....אינני יודע כיצד הרווחת המון כסף והפסדת המון כסף לטענתך...אולי בנגזרים או בניירות עם סיכון גדול למדי... שיהיה לנו בצלחה, אלו שבפנים ואלו שבחוץ....
הערה קטנה אחת
להבדיל מקזינו, בבורסה הרבה יותר קל להרויח בטווח הארוך מאשר בטווח הקצר.

sandbird4

New member
בדיוק הפוך - בטווח הארוך מרויחים

בדיוק הפוך - בטווח הארוך מרויחים
והרבה יותר מכל סוג אחר של השקעה.

KobeRider

New member
וורן באפט הוא לא היחיד

וורן באפט הוא לא היחיד
שהצליח להרוויח הרבה מהבורסה לאורך זמן. יש עוד לא מעט משקיעים אחרים שהגיעו לתשואות יותר גבוהות מהמדד לאורך עשרות שנים. מה שמיוחד אצלו זה שהוא הגיע למספרים ממש גבוהים, שהסכום ההתחלתי שלו היה מאוד גבוה, ושהוא התחיל לפני 40 שנה. בשורה התחתונה אפשר להתייחס לוורן באפט כאיש עסקים ופחות כמשקיע.

themist

New member
מספר דברים שצריך לדעת

לא חוזר לבורסה
מספר דברים שצריך לדעת
1. לאורך זמן ואם הרבה סבלנות המניות שלך יעלו וישברו את השוק. כמובן שאם תשקיע במניות של חברות קקיוניות שיכולות להעלם. 2. כל עוד לא מוכרים לא מפסדים/מרווחים הכל על הנייר. 3. הדבר הכי חשוב הבורסה זה כמו מכונת זמן יש עליות בגלל שהבורסה מעריכה שהמלחמה לקראת סיום והנזקים לכלכלה בארץ לא כל כך גדולים. כמובן שזה לא מכונת זמן מדויקת כך בחשבון. מי שלא מוכן להפסיד לא יכול להרוויח

moco10

New member
המשפט הראשון שלך

מספר דברים שצריך לדעת
1. לאורך זמן ואם הרבה סבלנות המניות שלך יעלו וישברו את השוק. כמובן שאם תשקיע במניות של חברות קקיוניות שיכולות להעלם. 2. כל עוד לא מוכרים לא מפסדים/מרווחים הכל על הנייר. 3. הדבר הכי חשוב הבורסה זה כמו מכונת זמן יש עליות בגלל שהבורסה מעריכה שהמלחמה לקראת סיום והנזקים לכלכלה בארץ לא כל כך גדולים. כמובן שזה לא מכונת זמן מדויקת כך בחשבון. מי שלא מוכן להפסיד לא יכול להרוויח
המשפט הראשון שלך
"לאורך זמן ואם הרבה סבלנות המניות שלך יעלו וישברו את השוק" מהווה סתירה לוגית (אני לא מתיחס חעיניין הנבואה). בהנחה שאתה תגיד את אותו משפט לכל שואל דומה אז כולם ישברו את השוק? אז מי זה השוק בדיוק?

themist

New member
אין סתירה

המשפט הראשון שלך
"לאורך זמן ואם הרבה סבלנות המניות שלך יעלו וישברו את השוק" מהווה סתירה לוגית (אני לא מתיחס חעיניין הנבואה). בהנחה שאתה תגיד את אותו משפט לכל שואל דומה אז כולם ישברו את השוק? אז מי זה השוק בדיוק?
אין סתירה
1. השוק זה השווה למדד של אותה מניה או בהשוואה לתשואה סולידית . בנוסף כן עם הרבה סבלנות וזמן והתעלמות מעליות ירידיות זמניות אתה אכן תרוויח.

moco10

New member
לא הבנתי את מה שכתבת

אין סתירה
1. השוק זה השווה למדד של אותה מניה או בהשוואה לתשואה סולידית . בנוסף כן עם הרבה סבלנות וזמן והתעלמות מעליות ירידיות זמניות אתה אכן תרוויח.
לא הבנתי את מה שכתבת
אם התכוונת שהוא יעשה יותר מתשואה סולידית, אז באמת אין סתירה, וזה אפילו סביר, אם כי לא בטוח. תשואה סולידית היא לא השוק, היא רק חלק מהשוק. השוק זה ממוצע של כל הפעילות בו, לכן חלק יעשו יותר וחלק פחות, בכל טווח של זמן. זה מזכיר לי שתמיד יש הורים שמודאגים שקצב הגידול של תינוקם הוא מתחת לממוצע, לך תסביר להם שתמיד 50% מהתינוקות הם מתחת לממוצע.

themist

New member
אין סתירה

המשפט הראשון שלך
אין סתירה
השוק זה השוואה למדד של אותה מניה או בהשוואה לתשואה סולידית .בנוסף כן עם הרבה סבלנות וזמן והתעלמות מעליות ירידיות זמניות אתה אכן תרוויח.ולא אני אמרתי את באפט אומר שקונים מניות לכל החיים ולא מסתכלים על הגלים בדרך

sandbird4

New member
כמה הערות

לא חוזר לבורסה
כמה הערות
1. לא להתיאש. תמיד מפסידים בהתחלה. גם אני הפסדתי הרבה בשנה הראשונה, בשניה הרוחתי קצת ובשלישית עשיתי קופה יפה. אם לא מנסים לא מצליחים אף פעם. 2. אני אגלה לך סוד: התקשורת היא חלק מהמשחק והם "עוזרים לגנבים". שים לב שתמיד כותבים בעיתונים שהבורסה מסוכנת בסוף הירידות ולפני העליות או שהם כותבים שהבורסה פורחת כדי שהפראיירים יקנו סחורה לפני המפולת. 3. עוד "סוד" בשבילך: התכונה המוזרה בתקשורת להאשים כל עליה או ירידה בבורסה במשהו שקורה בארץ היא שקר אחד גדול. רוב מניות המע"וף למשל הם של חברות שעושות את רוב הכסף שלהם מחוץ לישראל ככה שאין שום השפעה של המצב הבטחוני על חברות כאלה. למעשה הבנקים אמורים להיות "הראי של המשק" ולכן הם אמורים להיות מושפעים מהמצב אבל גם זה לא נכון - ראה סעיף 4. 4. עוד שקר לנפץ: הרבה חושבים שהבנקים עושים את הכסף שלהם מהעמלות שהם לוקחים ממקי הבית. המיתוס הזה אינו נכון וקריאת הדוחות של הבנקים תוכיח את זה. כמובן שעדיין הם חולבים את משקי הבית ובגדול אבל הרווח מזה הוא קטן מאוד מסך הכל הרוחים של הבנקים. עיון בדוחות יגלה לך איפה הם באמת עושים את הכסף, וזה בהשקעות בחברות כולל במניות המעו"ף בארץ. 5. ה-"פורום" של גלובס הוא סתם זבל של טירוני בורסה שמשחילים אחד את השני. למשקיע נורמלי אין מה לחפש שם. הם מתעסקים רק במניות הזבל (היתר) וביתר אף בן אדם שפוי לא נוגע. 6. כן, זה לא סוד שהבורסה מושפעת מאוד מ-11 שחקני אופציות המעו"ף הגדולים. זאת אחת הסיבות למה אני לא מתעסק עם אופציות אלה רק עם מניות. דווקא משחקי האופציות עוזרים לי להרויח כי יש להם חוקים לא כתובים שחוזרים על עצמם (לפחות בנתיים). 7. ניתוח טכני הוא רק כלי עבודה אחד. אי אפשר להסתמך על כלי אחד בצורה עיוורת. גם מוסכניק לא עובד רק עם מברג! ניתוח טכני אכן עוזר מאוד אבל צריך להסתכל על כל התמונה. למשל גם הנפילה וגם התיקון של טבע התממשו על פי הטכני בדיוק של 100 אחוז! וזה קרה ממש עכשיו. אגב על פי הטכני ברור שנגיע ל-45 דולר ואפילו נעבור אותו בהרבה. על פי שכלול של הכל נגיע לפחות ל-45 דולר ולכן שם כנראה אני אמכור למרות שהטכני טוען שנגיע ליותר. 8. בבורסה צריך סבלנות כדי לשרוד. כולם ממהרים לעשות כסף מהר והם לחוצים מתי שלא קורה כלום מהר. לפעמים צריך להיות רגועים ולהשאר בפנים או בחוץ בלי לעשות כלום חודשים. ככל שתעשה יות פעולות אז תפרנס יותר את הברוקר או הבנק אבל בפועל לא בטוח שתרויח יותר. למעשה יש לך יותר סיכויים להפסיד. למשל אני מכרתי 300 מניות של החברה לישראל בינואר, קניתי בערך את אותה כמות בסוף פברואר ומחרתי רק כמה חודשים אחרי בשער ממוצע של קצת יותר מ-188,000 (זה היה פוקס לא נורמלי) ובימים הראשונים של המלחמה קניתי שוב בשער 160,000. וזאת רק דוגמא למניה אחת. בפועל עשיתי רק כמה פעולות בודדות באותה מניה מתחילת השנה אבל הרוחתי יפה מאוד. סבלנות זה שם המשחק.

ק י צ י

New member
אני גם בחוץ

לא חוזר לבורסה
אני גם בחוץ
לדעתי הירידות עוד לא נגמרו. כל המשחקים של הבורסה לאחר פתיחת המלחמה מזוייפים ומכוונים על יד שחקני מעוף ובתי השקעות. לאחר 3 ימים ראשונים של ירידות מתחילת המלחמה פתאום הייתה על עליה מופרזת ולא מוסברת, אלעק בגלל המלצתו של פיץ' על השוק הישראלי- תירוץ להרצה ע"י ביתי השקעות במטרה לרווח מהיר. לדוגמא השובע הנוכחי נפתח ביומיים של עליות, ללא שום קשר למה שמתרחש במדינתנו, ללא קשר למה שעושה נסדאק ובורסות אירופה - "השוק הישראלי האיתן", אבל תאכלס ביומיים האלה העליה התרחשה בפתיחת המסחר ושארית היום כמעט לא היו שינויים אלא דישדוש, שער סגירה היה קרוב מאוד לשער פתיחה, מחזורי מסחר נמוכים. אני לא מאמינה בעליות כאלה, נראה לי זיוף אחד גדול של בתי השקעות ושחקני מעוף. בכל אופן, אני מעדיפה להשאר בחוץ ולא ליפול טרף קל למלכודת שלהם. הירידות עוד יגיעו וכל המתלהבים ישלמו את המחיר.היום מי שמרוויח בבורסה זה אנשים/גופים עם הרבה כסף, כלים מתקדמים ותקשורת בינהם, לא פשוטי עם כמונו וכשהשוק לא יציב ומנוהל על ידם נטו לא מומלץ לסחור.

sandbird4

New member
תיקון קטן

אני גם בחוץ
לדעתי הירידות עוד לא נגמרו. כל המשחקים של הבורסה לאחר פתיחת המלחמה מזוייפים ומכוונים על יד שחקני מעוף ובתי השקעות. לאחר 3 ימים ראשונים של ירידות מתחילת המלחמה פתאום הייתה על עליה מופרזת ולא מוסברת, אלעק בגלל המלצתו של פיץ' על השוק הישראלי- תירוץ להרצה ע"י ביתי השקעות במטרה לרווח מהיר. לדוגמא השובע הנוכחי נפתח ביומיים של עליות, ללא שום קשר למה שמתרחש במדינתנו, ללא קשר למה שעושה נסדאק ובורסות אירופה - "השוק הישראלי האיתן", אבל תאכלס ביומיים האלה העליה התרחשה בפתיחת המסחר ושארית היום כמעט לא היו שינויים אלא דישדוש, שער סגירה היה קרוב מאוד לשער פתיחה, מחזורי מסחר נמוכים. אני לא מאמינה בעליות כאלה, נראה לי זיוף אחד גדול של בתי השקעות ושחקני מעוף. בכל אופן, אני מעדיפה להשאר בחוץ ולא ליפול טרף קל למלכודת שלהם. הירידות עוד יגיעו וכל המתלהבים ישלמו את המחיר.היום מי שמרוויח בבורסה זה אנשים/גופים עם הרבה כסף, כלים מתקדמים ותקשורת בינהם, לא פשוטי עם כמונו וכשהשוק לא יציב ומנוהל על ידם נטו לא מומלץ לסחור.
תיקון קטן
דווקא העליה אחרי ה-3 הימים הראשונים היתה מאוד צפויה ועם סיבה. וכן, גם אני מאמין שיהיו ירידות בקרוב וגם אני ממתין בחוץ (חוץ ממניות שכרגע באמצע הטיסה כמו טבע למשל).

http://www2.debka.co.il/

לא חוזר לבורסה
http://www2.debka.co.il/
הפסדנו את המערכה. לא מספרים לנו את כל האמת. זוכרים את קול הרעם מקהיר? לאחר המלחמה הצפון חשוף לירי טילים כפי ששדרות והדרום חשוף. אנו חזקים באיומים. זוכרים כיצד איימנו לראשונה :אנו נגיב בחומרה לירי קסם לאיזור הדרום....היכונו למיסים חדשים כולל הגדלת המס על ריווחי הבורסה.

nestorcito

New member
בשבוע הבא-שוב עליות

לא חוזר לבורסה
בשבוע הבא-שוב עליות
מכמה סיבות,העיקרית כמובן הפסקת האש שצפויה בשבוע הקרוב ובנוסף הדו"ח המצויין שתציג טבע.אם בארה"ב תהיה מגמה חיובית בימים הקרובים-אז בכלל יהיה אצלנו שמח. דרך אגב,ההפסדים למשק כתוצאה מהמלחמה הם לא כאלה קטסטרופליים.מהפרטת בז"ן הממשלה הרוויחה מיליארדים,וגם ממכירת מרקורי ואם סיסטמס רשויות המס גוזרות קופון שמן,אם אני לא טועה.יש גם רזרבות עצומות מהשנים האחרונות שבהן ההכנסות ממסים גדלו משמעותית.בקיצור,יש אפילו כסף למלחמה הבאה(שנקווה שלא תבוא).

fox in socks

New member
ממרקורי וMסיסטמס

בשבוע הבא-שוב עליות
מכמה סיבות,העיקרית כמובן הפסקת האש שצפויה בשבוע הקרוב ובנוסף הדו"ח המצויין שתציג טבע.אם בארה"ב תהיה מגמה חיובית בימים הקרובים-אז בכלל יהיה אצלנו שמח. דרך אגב,ההפסדים למשק כתוצאה מהמלחמה הם לא כאלה קטסטרופליים.מהפרטת בז"ן הממשלה הרוויחה מיליארדים,וגם ממכירת מרקורי ואם סיסטמס רשויות המס גוזרות קופון שמן,אם אני לא טועה.יש גם רזרבות עצומות מהשנים האחרונות שבהן ההכנסות ממסים גדלו משמעותית.בקיצור,יש אפילו כסף למלחמה הבאה(שנקווה שלא תבוא).
ממרקורי וMסיסטמס
יהנו רשויות המס בארצו של הדוד סם

moco10

New member
אז אומנם

ממרקורי וMסיסטמס
יהנו רשויות המס בארצו של הדוד סם
אז אומנם
יהיה כסף למלחמה הבאה

fox in socks

New member
בוא נשחק משחק כזה

לא חוזר לבורסה
בוא נשחק משחק כזה
בשנת 1950 אתה מקבל 10000 דולר ויכול להשקיע אותם בנכס אחד. התנאי הוא שמותר לך לבצא עיסקה אחת עד 2006, כלומר BUY & HOLD עצבני. איפה לפי דעתך היה לך שווה להשקיע? אג"ח ממשלתי כל שהוא? תכנית חיסכון? נדל"ן? או שאולי מניה או מדד כל שהוא?

yk3823

New member
משחק מועתק ממגזין דה מרקר

בוא נשחק משחק כזה
בשנת 1950 אתה מקבל 10000 דולר ויכול להשקיע אותם בנכס אחד. התנאי הוא שמותר לך לבצא עיסקה אחת עד 2006, כלומר BUY & HOLD עצבני. איפה לפי דעתך היה לך שווה להשקיע? אג"ח ממשלתי כל שהוא? תכנית חיסכון? נדל"ן? או שאולי מניה או מדד כל שהוא?
משחק מועתק ממגזין דה מרקר
"להתעשר ולפרוש עשיר" הם לקחו 1000 $ בשנת 1926 ושמו אותו באג"ח אמריקאי כמדומני לאחר 40 שנה עשה 96,000 $ אך מנגד השקעה בS&P 500 היתה מניבה 2,600,000 $ על אותם 1000 $ ,יתכן שהנתונים לא מדויקים אחד על אחד אך הכוונה ברורה , לדעתי הירידות יגיעו ,מי שלא מכיר את המסחר לא מבין מה שקורה עכשיו נראה לו תמוהה ,הירידות יגיעו שוב כמה ? אינני יודע , להזכירכם שגם כשהשוק עלה ל 900 אחרי עסקת ישקר כולם גמרו את ההלל על השוק הישראלי הנפלא ,למרות שבאמת לא היתה שום סיבה ריאלית לעליות מטאוריות כאלה מה עושים החכמים ? מה שעושים עכשיו , מכרו קולים בטירוף במחירים מופקעים לגמרי וטירוני המעו"ף נפלו "שדודים" בפח הנראה לעין כל וקנו קול 890 גם ב3000 ש"ח ואח"כ איך נגמר החודש ,טוב אתם יודעים רחוק רחוק מאולימפוס וכל המסכנים "נתפרו" אז לא הייתי ממהר לשמוח ,כמו שאומרים הילדים "אל תפתח את הדלת עד שהמטוס לא נוחת " יש הרבה זמן לפקיעה הרבה מאוד לכן סבלנות .

מצב
הנושא נעול.
למעלה