לא ברור לי

just the one

New member
לא ברור לי

עשיתי אתמול בלילה סימולציות על כל מיני מסלולים. לא ברור לי מדוע בכלל לקחת מסלולים של משתנות צמודות מדד. זה נראה מאוד אטרקטיבי ומפתה לאור הריביות הנמוכות שיש כיום, אבל לטווח הארוך (אפילו ל 3 שנים) זה פשוט אסון.

altern

New member
אלו סימולציות עשית?

אילו תסריטים (התנהגות האינפלציה ופריים) הנחת?

altern

New member
הנחת מצב ריביות ממוצע = תחזית די אופטימית

האסון מבחינתך דווקא במסלול משתנה צמוד או בכל המסלולים? אם כבר בתנאים האלה החזר המשכנתא הופך לאסון, כדאי לשקול שנית האם בכלל להכנס אליה.

just the one

New member
הכוונה שלי

התנאים של המשכנתא בסדר. כל מה שאני אומר הוא שלאורך תקופה, המסלולים המשתנים הצמודים למדד מעלים את הקרן בצורה משמעותית וההחזר הכללי הופך להיות יותר גבוה מזה של מסלול הפריים.

altern

New member
באופן כללי

אין טעם לקחת היום משתנה אם אין יכולת לפרוע את כל הסכום במסלול זה בתחנה הראשונה. אם כבר לבחור במסלול צמוד, אז עדיף בזה שהריבית בו קבוע. במשתנה תהיה חשוף גם לעליית מדד וגם לעליית ריבית בתחנה הראשונה.

just the one

New member
גם אם פורע בתחנה ראשונה

גם אם אני פורע בתחנה ראשונה, עדיין לא הכי משתלם. לדוגמא: פריים פחות 0.95 שהוא 1.8 היום מול משתנה ל 3 שנים בעלת ריבית 1.4. לכאורה, ה 1.4 מפתה מאוד, אבל אם תוסיף אינפלציה שנתית של 2.5%-3% וזאת אל מול עליה של הפריים (אפילו 2% שנתית), הפריים הוא מסלול עדיף יותר.

altern

New member
המצב היום

הוא מאוד מעוות. המצב הנורמלי של פריים הוא בסביבות 6-6.5%. השאלה הגדולה מתי הוא יחזור לערכים אלו.

למעלה