לא אפויה [?] ילדה תינוק. שתעשה עוד כמה ותכבש ?

eקא זו או

Well-known member
כל הכבוד לבחורה, שיש לה אומץ לומר את מה שהיא חווה. אמהות איננה "טבעית" ועליה להלמד, בהיעדר אינסטינקטים "טבעיים", אם כי אני מניח שאצל יונקים רבים, היא נלמדת על ידי הגורים מהאם המטפלת בהם, מעין זכרון ראשון וחיוני להמשך שרידת המין/הגנים.
אצלנו, בני האדפ הרחקנו כל דבר "טבעי" בחיינו. יולדים לא בבית, תהליכים ראשוניים קורים בחדרי התינוקות ולא אצל האם. לא תמיד אם היולדת זמינה 24/7 או סבת היולדת כדי ללמד אותה איך/מי/מה או להכיל את הדרמה הרגשית שהיא עוברת.
אני מסכים עם סתוונית לגמרי. ואם היו מצליחים לערוך סקרים בחברה החרדית, אני מניח שאחוזי דכאון אחרי לידה, רגשות רצחניים כלפי התינוק היו דומים לאוכלוסיה שכן נסקרת.

סתוונית333

Well-known member
כל הכבוד לבחורה, שיש לה אומץ לומר את מה שהיא חווה. אמהות איננה "טבעית" ועליה להלמד, בהיעדר אינסטינקטים "טבעיים", אם כי אני מניח שאצל יונקים רבים, היא נלמדת על ידי הגורים מהאם המטפלת בהם, מעין זכרון ראשון וחיוני להמשך שרידת המין/הגנים.
אצלנו, בני האדפ הרחקנו כל דבר "טבעי" בחיינו. יולדים לא בבית, תהליכים ראשוניים קורים בחדרי התינוקות ולא אצל האם. לא תמיד אם היולדת זמינה 24/7 או סבת היולדת כדי ללמד אותה איך/מי/מה או להכיל את הדרמה הרגשית שהיא עוברת.
אני מסכים עם סתוונית לגמרי. ואם היו מצליחים לערוך סקרים בחברה החרדית, אני מניח שאחוזי דכאון אחרי לידה, רגשות רצחניים כלפי התינוק היו דומים לאוכלוסיה שכן נסקרת.

בהקשר למה שכתבת,
קראתי פעם כתבה שעוסקת בדכאון אצל נשים חרדיות שיולדות ברצף לא מקובל על הדעת.

DANIAVNI

Well-known member
בחברות שבהן יש רצון/צורך להתרבות ( נרטיב/מצווה דתית, צרכים בטחוניים קרי ייצור חיילים, טראומות עבר - יהודים אחרי השואה, מחסור במזון )
ישנה נטייה לגזול מן האישה את הבעלות על תחושותיה ועל אברי המין והרבייה שלה
האישה נדרשת להיות "מכונה לייצור ילדים" לפי צרכי השעה.
וכשלא טוב שהאישה תלד אז מבצעים פעולה הפוכה, מדוממים את המכונה

נשווה למשל
את חוות הילודה הגרמניות לייצור חיילי אס אס - ע"ע גרמניזציה
להגבלת הילודה בסין
ובמעבר חד לישראל המודרנית
העליהום החברתי כנגד ה"אל הוריים "

ai27

Well-known member
נשווה למשל
את חוות הילודה הגרמניות לייצור חיילי אס אס - ע"ע גרמניזציה
להגבלת הילודה בסין
באותה עודף-מוטיווציה בה המפלגה הקומוניסטית אסרה על ילודת-יתר (יותר מאחד),
כעת הם עברו לקיצוניות השניה ומכניסים הגבלות על תת-ילודה.
באופן דומה - גם המפלגה הנאצית, חיפשו שליטה מוחלטת גם על הרחם: חוות רביה לבלונדיניות, ומניעת ילודה מיהודים.
ב2 המקרים זה חלק מה"עולם המתוכנן" של משטרים טוטליטרים.
עקב הנחה שהפקיד מבין יותר טוב ממך איך עליך לחיות.

אצלנו היהודים - נמנעים מ2 קיצונויות אלו.
ילודה זה עניין פרטי, לא משהו שצריך להתבצע בחוות בקר, לא משהו שפקיד אמור להחליט עליו.
אבל גם לשגעון של הסתה נגד ילודה - יש מחיר חברתי קשה.

נאגי אסגוס

Well-known member
הגבר צריך לסייע להתמודד.

לכל אישה קשה אחרי הלידה.
כשהגבר לא ממלא את חלקו, מזהה מתי הנטל כבד מדי ולוקח חלק ממנו,
זה פשוט יותר מדי.
אין ממלא את חלקו - הוא עם התינוק בתפקיד האמא, והוא מטפל באשה כי היא זוגתו. או שהוא בורח (יש כל מיני דרכים).

ai27

Well-known member
אין ממלא את חלקו - הוא עם התינוק בתפקיד האמא, והוא מטפל באשה כי היא זוגתו. או שהוא בורח (יש כל מיני דרכים).
ברור שיש.
אחרי הלידה נשים מקבלות "חופשת לידה" של 3 חודש עד חצי שנה,
והאישה גם מניקה (מה שגבר לא יכול),
זה מייצר הטייה של הטיפול בתינוק,
אבל זה לא הכל.

יש תינוקות עם יותר דרישות, והרבה נשים מגיעות לתשישות עקב חוסר שינה, או עודף-דרישות של התינוק.
יש נשים שמרגישות רע, חוטפות דיכאון, או סובלות משגעת הורמונלית,
והבעל צריך לעזור.

זה שהוא עוזר לא אומר שהוא "בתפקיד האמא",
זה אומר שהוא גבר ולא ארנק מהלך.

ai27

Well-known member
כשהזוגה לא מתפקדת הגבר לא צריך לחשוב על עצמו או איך זה נראה לאחרים (ארנק מהלך).
כשזה לא קורה, אז יש
או לברוח (סבא וסבתא, חברים, אסקפיזם, עבודה, גירושין)
או לעבר את האשה שוב, ושוב, ושוב והיא מניעה...
גבר שלא מתפקד כגבר - הופך לארנק מהלך.
בין אם יבחר להתגרש,
ובין אם לא.

האישה מבינה שהוא מסוגל לתפקד כגבר,
ותתקשה להמשך אליו.
מן הסתם הרבה ילדים לא יצאו ממנו.

נאגי אסגוס

Well-known member
גבר שלא מתפקד כגבר - הופך לארנק מהלך.
בין אם יבחר להתגרש,
ובין אם לא.

האישה מבינה שהוא מסוגל לתפקד כגבר,
ותתקשה להמשך אליו.
מן הסתם הרבה ילדים לא יצאו ממנו.
ילדים זה פונקציה של כסף. הרוב עם כבוד כזה שהם לא מסוגלים לקבל מאחרים לחם חסד.

ai27

Well-known member
ילדים זה פונקציה של כסף. הרוב עם כבוד כזה שהם לא מסוגלים לקבל מאחרים לחם חסד.
יש מתאם שלילי בין כמות הכסף לכמות הילדים.
זה לא עניין של כבוד,
זה עניין של אגואיזם.

אדם שלא מסוגל לעשות למען האחר - לא ינקוף אצבע למען אשתו,
מן הסתם המוטיבציה שלה להמשיך תהיה נמוכה מאוד.

Harrington

Well-known member
מנהל

לא אפויה [?] ילדה תינוק. שתעשה עוד כמה ותכבש ?​

זה כנראה אני אבל לא הבנתי היכן הבעיה בדיוק. האשה תיארה (לפחות ע"פ הכותרת, לא נכנסתי מעבר לכך) קשיים שהיו לה לאחר לידה. לגיטימי לגמרי. מה הבעיה עם זה ומה הקשר בין זה לשאלה אם נכון שהיא תלד ילדים נוספים אם לאו (ומה זה ענייננו בכלל)?

ai27

Well-known member
זה כנראה אני אבל לא הבנתי היכן הבעיה בדיוק. האשה תיארה (לפחות ע"פ הכותרת, לא נכנסתי מעבר לכך) קשיים שהיו לה לאחר לידה. לגיטימי לגמרי. מה הבעיה עם זה ומה הקשר בין זה לשאלה אם נכון שהיא תלד ילדים נוספים אם לאו (ומה זה ענייננו בכלל)?
חלק מהאג'נדה של זורג

קצה11

Well-known member
האמת אני ממש מבין מה אתה רוצה להגיד
בספר האדמה הטובה הסינית עובדת בשדה פתאום נתקפת בצירי לידה הולכת לצד יולדת ואחרי כשעה חוזרת לעבוד בשדה
יש בארץ סבתות שילדו מספר דו ספרתי של ילדים וגדלו אותן והיום יש דור של יולדות חצי ילד וקרה להן אסון , דיכאון , צריך לאופר ,נהרס להן הגוף, שאני אניק ויתקלקלו לי הפטמות?
אבל לפעמים מה שלנו נראה קלי קלות הוא הר לאדם אחר.
נקווה שהיא לא תוציא על הילד את התסכול של הלידה והגידול שלו.

סתוונית333

Well-known member
מה הבעייה שלך?
גם כשמישהו אומר את האמת שלו ואיך הוא מרגיש גם על זה יש לכם מה להגיד?

(n)

in bal1

Well-known member
יש לי חברה אחות מיילדת במקצועה שהיא מעבירה קורסי הכנה ללידה.לדעתי אחד הדברים שהיא מדברת עליהם מעבר לפן הפיזיולוגי זה גם דברים אחרים.
שהחיים משתנים,שכבר לא עושים מה שאנו רוצים מתי שרוצים,לא ישנים בלילות,תינוק צורח לך תדע למה.

Bella Lola

Active member
למה היא לא אפויה? מה כל כך נורא בזה שהיא מספרת מה עובר עליה בתור אמא טרייה? רק בגלל שזה לא נכנס תחת מטריית ה"אמהות זה הדבר הכי מדהים בעולם ואי אפשר להגיד על זה שום דבר רע"? אפילו ברפואה מכירים בקיומו של "דיכאון אחרי לידה"; לא שזה בהכרח מה שהיא עוברת, אבל זה קורה ולא מעט.
"אמהות" לא מובנית בכל אישה. יש מצב שאפילו לא ברוב הנשים, רק שנשים לא מודות בזה שקשה להן, שזה לא מגיע להן באופן "טבעי", ושאולי אפילו חלקן מתחרטות על שילדו, כי מבחינת הסביבה אישה חייבת להיות מאושרת באמהות שלה, ואם היא לא, אז משהו לא בסדר איתה. ומי תרצה שהסביבה תסתכל עליה כאילו משהו לא בסדר איתה?
אולי אם מספיק נשים יגידו את האמת על היריון, על לידה, על אמהות, ושזה לא הכל "ורוד בעיניים, קשת בשמיים", אז יהיו פחות נשים שעושות ילדים רק כי "ככה צריך" ואז גם פחות ילדים שסובלים מאמא שלא באמת רצתה אותן.
אני לא יודעת מי זו דנה זרמון, אבל כל הכבוד לה על זה שהיא אומרת את מה שהיא מרגישה!

למעלה