לא אומר אמא

דבי 28

New member
לא אומר אמא../images/Emo35.gif

הי , ראשית אני חייבת לציין שאני קוראית סמויה אך נפעמת תמיד מהנשים(וגם פה ושם איזה גבר....) והתשובות המדהימות שניתנות פה בהרבה סבלנות ובעומק. ולשאלתי- בני כמעט בן שנתיים ואומר כבר הרבה מילים- לפי מה שאני רואה ביחס לבני גילו הוא בסדר אולי קצת מאחור אבל לא נראה לי בנתיים סיבה לדאגה. מה שכן משונה לי שהוא לא אומר "אמא"- הוא אומר אבא יפה ומתכוון אליו וקורא לו וגם סבתא ושמות של חברים שהוא קורא להם. בהתחלה כל הזמן הייתי צוחקת שהוא לא אומר אמא כי הוא רק עושה פיפס ואני שם. היום אם הוא ורצה שאבוא הוא קורא לי בואי בואי או בוכה. אני מעלה השערה שאולי בגלל שאני מוטרדת מזה הוא "מרגיש את זה ובגלל זה ממאן לומר אמא, נראההגיוני? אשמח לשמוע רעיונות. תודה

אני שמחה שיש עוד ילד בעולם חוץ

מהילד שלי שלא אומר אמא. עד גיל שנה ושבעה חודשים ועשרה ימים (אבל מי סופר) הוא לא אמר אמא. אמר כבר הרבה מילים אחרות אבל לא אמא. היה קורה לי אילא (וזה אפילו לא קרוב לשם שלי) וכמה שניסינו - אמא, אמא , אמא - כלום לא עזר, הוא כבר הבין שזה עניים גדול ועשה מזה צחוקים. ואז, יום אחד זה קרה, חשבתי שאני לא שומעת טוב .... זה יקרה. בטוח.

טלי12345

New member
הוא נמצא איתך בבית או הולך לגן?

הרבה ילדים , במיוחד כאלו שנמצאים עם אמא רואים את אמא כחלק מהם ממש ולא עושים הפרדה. האם בעלך קורה לך בשמך או "אמא"? אני מבינה מכך שאת מתבאסת שרצית מאד שיקרה לך אמא וזה לא מתרחש, אבל בטח זה יקרה ממש בקלות . ולדעתי האינטואיציה שלך צודקת- אם תרפי מזה , זה יתרחש בקרוב.

דבי 28

New member
האמת שהוא הולך לגן

אבל כן מאוד מחובר אליי מאז שהוא נולד-אבל אני מניחה שכל הילדים ככה עם אמא שלהם. אני גם מניחה שהוא מרגיש (כי אני שואלת אותו "איך קוראים לי?, מי אני " וכאלה )

chuchu78

New member
איזה קטע - גם אצלנו זה כך!!!

הפשוש בן שנה ו 10 חודשים מקשקש בלי סוף, ואימא - לא בלקסיקון שלו. הוא קןרא לי בואי או איה (לא דומה לשם שלי, ככה הוא קורא גם לגננת...) לפעמים אני קצת נפגעה - הרי אבא ותתה (סבתא) הוא אומר חופשי.....אבל מחכה שזה יבוא ממנו. אגב הוא אומר מאמה כשמבקשים ממנו,אבל לא מקשר את זה אלי....

הגדול שלי היה קורא לי "אואה"

שזה בכלל שיבוש לאורה שהיתה גננת מהגן שלו שפוטרה
. עכשיו הוא בכלל אדיפאלי

anaztazia

New member
זהו בנך הבכור?

גם הבן שלי לא קרא לי אמא. זהו בני הבכור, אני מציינת זאת מכיוון שדיבור הוא עניין של חיקוי, הוא לא שמע עוד ילדים שקוראים לי אמא ולכן הוא קרא לי בשמי הפרטי, כמו שהוא שמע שכולם קוראים לי. רק לאחר הסברים ממושכים הוא נאות לקרוא לי "אמא". ביתי לעומת זאת קראה לי אמא ללא כל בעיה משום שהיא שומעת את אחיה קורא לי. אני מקווה שעזרתי.

אצלי זה ילד שני שלא ביטא את

המילה אמא. וזה נכון מאוד שילד שני מחקה את הבכור-יש כינויי חיבה שלולי המציאה ואדוארד אומר אותם כאילו היו השם האמיתי בלי לחשוב שזה משהו מקורי שלנו בבית.

ענתש

New member
נמצאה האבדה ! ה"אמא" שלך אצלינו...

ליאור בן שנה וארבע ולא אומר כלווווום חוץ מ"אמא". גם לי וגם לאבא שלו הוא קורא "אמא". ואין לו אף מילה אחרת משום סוג והוא גם לא משתדל בכיוון בכלל
אז הנה, אנחנו משלימים אתכם. בואי, קחי מאיתנו "אמא" אחד בתמורה לאיזה "אור" או "כדור" או אפילו "איך נובח כלב ?" אחד
רוצה ?

דבי 28

New member
מוכנה לתרום "צצי" ../images/Emo95.gif אחד...

או איזה "בואי בואי"... האמת שגם איתי בגיל הזה לא אמר הרבה- בעיקר אבא...

kees

New member
גם הבן שלי לא היה אומר אימא- הוא הי

אומר "אי...אבא" וצוחק לי בפרצוף. הייתי מתעצבנת וזה לא היה אוזר אבל יום אחד לקראת שנתיים הוא חלה ומתוך החום הוא קרה לי "אמא" ומאז לא מפסיק -עכשיו שהוא בן 3 וחודשיים הוא לא מפסיק לקרוא לי. בדיוק אתמול נזכרנו איך הייתי מתעצבנת שהוא לא קורה לי ועכשיו אני מתעצבנת שהוא לא מפסיק הם יודעים להגיד אבל בשביל מה?? אנחנו ממילא עונות לכל קריאה גם אם היא לא מלווה בשם ובתואר

מפציעה

New member
כנ"ל אצלנו !

"אמא" לא בלקסיקון. אפילו לא "מא" קטן ! רק "א-ב-א !" אני דווקא מרוצה. שיקראו לאבא. אני ממשיכה לישון...

happy00

New member
גם אצלי זה היה ככה

כנראה שזו תופעה מוכרת ולא צרכים להיות מוטרדים מזה.

למעלה