לאן נעלמו אוטובוסי הקומותיים?

מצב
הנושא נעול.

דוס

New member

בס"ד אני זוכר בתור ילד קטן איך הייתי מסתכל הערצה על אוטובוסי הקומותיים המעטים בארצנו, איך תמיד רציתי לסוע באחד כזה. משומה כבר המון זמן זלא ראיתי אחד כזה, לאן הם נעלמו? או שמה הם לא נעלמו? אם כן איזה קווים מפעילים אוטובוסי קומותיים? בתודה מראש

fireman

New member
גם אני שם לב שהם נעלמו משהו

בס"ד אני זוכר בתור ילד קטן איך הייתי מסתכל הערצה על אוטובוסי הקומותיים המעטים בארצנו, איך תמיד רציתי לסוע באחד כזה. משומה כבר המון זמן זלא ראיתי אחד כזה, לאן הם נעלמו? או שמה הם לא נעלמו? אם כן איזה קווים מפעילים אוטובוסי קומותיים? בתודה מראש
גם אני שם לב שהם נעלמו משהו
בבאר שבע כבר לא רואים אותם בכלל בעוד בשנים עברו הם היו בקו באר שבע תל אביב בתדירות גבוהה מאוד. מדובר בחרא של אוטובוסים, אוטובוס ששוקל פי 2 מאוטובוס רגיל ועם מנוע כמו של אוטובוס רגיל, ובפשטות אני עם אופנים מאיץ הרבה יותר טוב, מדובר באוטובוסים עגלות שלא סוחבים, ההאצה שלהם עלובה והם איטיים ומסורבלים

Neta558

New member
מושבתים

מושבתים
אם אתה מעונין להסתכל עליהם בהערצה, הם חונים בחניון אוטובוסים באזור התחנה הישנה בת"א, רק מחכים שמישהו יבוא להעריץ אותם! לפי מה שהבנתי, אחת הסיבות שלא משתמשים בהם יותר היא בניה של תחנות סגורות בהן התקרה נמוכה מדי בשבילם. אני מניחהשזה קשור גם לכך שהם דיי מסורבלים. כנראה שיותר כדאי לאגיד להוציא שני אוטובוסים מקומותיים. (זה גם יותר נוח מבחינת תדירות קו). יכול להיות שעדיין משתמשים בהם לנסיעות פרטיות, אבל לא יצא לי לראות אוטובוס קומותיים על אף כביש... בכל מקרה, נסיעה באוטובוס כזה היא לא חוויה מדהימה יותר מנסיעה באוטובוס רגיל. אוטובוס זה אוטובוס, אלא אם הוא מרגלית!

איליה.

New member
אגב מרגלית

מושבתים
אם אתה מעונין להסתכל עליהם בהערצה, הם חונים בחניון אוטובוסים באזור התחנה הישנה בת"א, רק מחכים שמישהו יבוא להעריץ אותם! לפי מה שהבנתי, אחת הסיבות שלא משתמשים בהם יותר היא בניה של תחנות סגורות בהן התקרה נמוכה מדי בשבילם. אני מניחהשזה קשור גם לכך שהם דיי מסורבלים. כנראה שיותר כדאי לאגיד להוציא שני אוטובוסים מקומותיים. (זה גם יותר נוח מבחינת תדירות קו). יכול להיות שעדיין משתמשים בהם לנסיעות פרטיות, אבל לא יצא לי לראות אוטובוס קומותיים על אף כביש... בכל מקרה, נסיעה באוטובוס כזה היא לא חוויה מדהימה יותר מנסיעה באוטובוס רגיל. אוטובוס זה אוטובוס, אלא אם הוא מרגלית!
אגב מרגלית
אין להם אתר, נכון? האם קיימת מפת קווים של מרגלית בתוך מודיעין? אני מת לראות מפה כזאת.

Neta558

New member
היה אתר שכזה..

לזה התכוונתי כשאמרתי שאין להם אתר.
את האתר שלהם העוסק בנסיעות מיוחדות אני מכיר, אבל לתחבורה הציבורית במודיעין אין אתר.
היה אתר שכזה..
למעשה, זה היה חלק באותו אתר. המלבן הירוק הריק מתחת ל"מודיעין-נסיעות מיוחדות" היה פעם קישור ל"מודיעין-תחבורה ציבורית". לפני כשנה הקישור ירד, ולא חודש מאז. כך או כך, לא הייתה מפת קווים באתר. זה היה בעיקר ריכוז של לוחות הזמנים שלהם, ולא בצורה נוחה במיוחד. הם לא חזקים במיחשוב (לפחות לא מראים את זה) רק באוטובוסים... נטע, מקצינה עוד קצת מהאובססיה שלה. אגב, אני יכולה למצוא את תיאור מסלולי הקווים ללא מפות, אם תרצו...

איליה.

New member
יש את תיאור מסלולי הקווים

היה אתר שכזה..
למעשה, זה היה חלק באותו אתר. המלבן הירוק הריק מתחת ל"מודיעין-נסיעות מיוחדות" היה פעם קישור ל"מודיעין-תחבורה ציבורית". לפני כשנה הקישור ירד, ולא חודש מאז. כך או כך, לא הייתה מפת קווים באתר. זה היה בעיקר ריכוז של לוחות הזמנים שלהם, ולא בצורה נוחה במיוחד. הם לא חזקים במיחשוב (לפחות לא מראים את זה) רק באוטובוסים... נטע, מקצינה עוד קצת מהאובססיה שלה. אגב, אני יכולה למצוא את תיאור מסלולי הקווים ללא מפות, אם תרצו...
בתחנה של מרגלית במסוף תל אביב מרכז/ארלוזורוב. ניסיתי לעקוב אחרי המסלולים עם מפה של מודיעין ביד, אבל חלק מהדברים לא הסתדרו טוב.

Neta558

New member
מה לא הסתדר?

בתחנה של מרגלית במסוף תל אביב מרכז/ארלוזורוב. ניסיתי לעקוב אחרי המסלולים עם מפה של מודיעין ביד, אבל חלק מהדברים לא הסתדרו טוב.
מה לא הסתדר?

אוטובוסי הקומתים

מושבתים
אוטובוסי הקומתים
הנושא כבר עלה כאן, והאוטובוסים אכן חונים בתחנה הישנה. מספר הערות לעניינים הטכניים: 1) אוטובוסי הקומתים היו יחסית לא יציבים בכביש, כלומר נסעו עם ´קפיצות´. 2) מנוע של אוטובוס קומתים הרבה יותר גדול ממנוע של אוטובוס רגיל. אלא שאותם מנועים, כמו גם המנועים באוטובוסי ´מרסדס´ של אגד, הם יחסית חלשים, ואינם סוחבים למשל בעליה לירושלים. לסיכום, דעתי היא שצריך לרכוש ולהפעיל אוטובוסי קומתים חדישים בקווים העמוסים. הרי זה עובד ברכבת...

עלי כהן

New member
ב"ה תמצאם בק"ק לונדון תובב"א

ה´ יתברך שמו לעד החליט להעביר את הקומה השנייה ללונדון, כדי שהדוסים לא יצטרכו לחלל קדושת ימי החול (וחלילה ללכת אחרי אשה העולה במדרגות טפו טפו טפו), כך שבעזרת השם תוכל להגיע ללונדון לפני כניסת השבת ולראות שם בס"ד אוטובוסי הקומותיים. (ו"שמה" כותבים באות אלף - "שמא")

feedback

New member
נחמד מאוד...

ה´ יתברך שמו לעד החליט להעביר את הקומה השנייה ללונדון, כדי שהדוסים לא יצטרכו לחלל קדושת ימי החול (וחלילה ללכת אחרי אשה העולה במדרגות טפו טפו טפו), כך שבעזרת השם תוכל להגיע ללונדון לפני כניסת השבת ולראות שם בס"ד אוטובוסי הקומותיים. (ו"שמה" כותבים באות אלף - "שמא")
נחמד מאוד...
באמת נחמד לגלות איך הגזענות שמשתוללת בפורומים אחרים גולשת גם לפורום צנוע זה. אולי יואיל בטובו המנהל הנכבד להסביר איך הגיבוב הנאצות הזה עדיין לא נמחק?

yosi2849

New member
אוטובוסי הקומותיים

אוטובוסי הקומותיים
ירדו מקווי השירות לנסיעות לירושלים ואילת בגלל התחממות יתר וחלק מהאוטובסים נשרפו היתר היו עושים הבעות של הפלסטינים ממחסום ארז למרכז הארץ מאז פרוץ האינתיפאדה לפני שנתיים הם מושבתים מעבודה

yosi2849

New member
אוטובוסי הקומותיים

אוטובוסי הקומותיים
ירדו מקווי השירות לנסיעות לירושלים ואילת בגלל התחממות יתר וחלק מהאוטובסים נשרפו היתר היו עושים הבעות של הפלסטינים ממחסום ארז למרכז הארץ מאז פרוץ האינתיפאדה לפני שנתיים הם מושבתים מעבודה

yosi2849

New member
תמונות לקומותיים

תמונות לקומותיים
הראשון הוא של הנסיוני בשנת 85 השאר של משלוח הנמל אשדוד בשנת 90

מצב
הנושא נעול.
למעלה