לאן אני הולכת מכאן?

מאיה מ

New member
לאן אני הולכת מכאן?

ביום רביעי האחרון הודיעו לי בצה"ל שאני לא כשרה להתגייס לכוחות הבטחון, לפני שעתיים הודיעה לי יועצת בית הספר שהם לא קיבלו את הבקשה שלי לארבע יחידות מתמטיקה, אז אין לי צבא, אין לי בגרות, בקושי שתהיה לי תעודה של 12 שנות לימוד, אין לי איך לחסוך כסף לטיול שאני והחבר מתכננים, אין לי כסף להמשיך את החיים שלי... מה שאומר שבאפריל אני מסיימת ללמוד ואין לי לאן להמשיך הלאה, אני לא מוצאת עבודה כדי לחסוך ללימודים גבוהים (לא יותר מדי גבוהים), מה שאומר, במילים יפות, למאיה, אין עתיד!

Queen Of Love

New member
הממ....

מאיה, בדקת לגבי שירות לאומי?
אם לא עושים 4 יחידות לימוד, אי אפשר לעשות 3?
אם אין לך כסף, את יכולה למצוא איזו עבודה, נכון אין הרבה עבודה בחוץ, אבל אם רוצים ומתאמצים, מוצאים. למאיה יש המון עתיד, יכול להיות לה עתיד נפלא, הכל תלוי אך ורק בה
אל תהססי לטפס לצמרת העץ, שם הפירות
הכי טובים

מאיה מ

New member
מהפה שלך הדברים נשמעים מאד פשוטים

אבל הם לא.... אני לא מתכוונת לתרום למדינה שבעטה אותי החוצה, אפשר לעשות שלוש ואני ארגיש הכי מטומטמת בעולם, לא שזה רע מתמטיקה זה הדבר היחידי שאני יכולה להצליח בו, ועבודה? כבר חצי שנה שאני מחפשת ואין שום דבר.... אין לה עתיד לצערה הרב והלוואי וזה היה תלוי רק בה אבל תודה על ניסיון העידוד

black ross

New member
מאיה יקירתי לכאן ומהר!!!

חמודה תקשיבי לי טוב ..... אין דבר כזה שאת לא יכולה לעשות 4 יחידות !!! גם לי אמרו את אותו דבר לגבי אנגלית אבל אני לא ויתרתי והפכתי כמה שולחנות ובסוף הצלחתי אז חמודה גשי לבי"ס תהפכי את השולחן של היועצת תרימי קצת את הקול (תתאמני על הווקליות ) ותאמיני לי שתצליחי תאיימי קצת בפרסום לעיתונות ופנייה עצבנית למשרד החינוך לא ייתכן שתלמידה מוכשרת שכמותך תאלץ להסתפק ב3 יחידות וזה כשהיא בקלות יכולה לעבור 4 יחידות !!! מילת המפתח זה לא לוותר הבנת ?! לגבי הצבא ..... למה בדיוק את לא כשירה לשרת בצה"ל ואם לא בא לפרסם את זה בפורום תשלחי לי בפרטי אני חושבת שאוכל לתת לך כמה עצות ......

Queen Of Love

New member
מאיההההה

תתעוררי
מה זה?, שביזות יום א´
בואי שבי רוצה
(קולה, לא להתלהב) קודם כל אני רוצה חיוך ענק
!!! (לא מוותרת) אני לא יודעת מה קרה עם הצבא, ובזה אני לא ממש יכולה לעזור לך, אני לא ממש מתמצאת בכל מה שקשור לתנאים וכו. עכשיו, אני עדיין לא מבינה מה רע ב-3 יחידות?? אין סיבה שתרגישי מטומטמת, מטומטם זה מישהו שמרים ידיים ולא עושה כלום!!
אז אוקי, זה לא הכי טוב כמו 5 יחידות , אבל זה גם מכובד!! בכלל, כל מה שתתאמצי בשבילו גם אם לא יילך, עצם העובדה שניסית זה כבר טוב. טוב? מה אני מקשקשת ??!
זה מעולה! לעולם אל תאבדי
ותעשי הכל להגשים את שאיפותייך. עבודה, אמרתי אוקי, קשה למצוא, אני מסכימה איתך, אבל את יכולה לשבת ולבכות
שאת לא מוצאת או שאת יכולה (לקלל קודם שאין עבודה
) לקחת את עצמך בידיים ולהגיד בקול רםםםםם
אני לא מוותרת!!
ואז להמשיך לחפש!! את עוד צעירה וכל החיים לפנייך , הדלתות כולן פתוחות, אין סיבה להתייאש ולסגור אותן!! יש כל כך הרבה צרות במדינה, בעולם, למה להוסיף?

מאיה מ

New member
הדברים הרבה יותר מורכבים.....

זה לא שאני תלמידה מוכשרת שעל פי התקנון הם צריכים לעלות אותי ל-4 יחידות, לפי התקנון הם אמורים להעיף אותי מבית ספר, לא משנה.... תודה שניסיתן

black ross

New member
אני חייבת לומר לך ......

גם אותי רצו בכלל להעיף מבי"ס כשכולם היו אמורים להיות נוכחים 80% מהזמן ו20% לא להיות אני עשיתי בדיוק ההיפך היה אמור להיות לי קצינת מבחן אפילו אבל כמובן לא ויתרתי ..... ניגשתי ליועצת ואמרתי לה שביום שאני אכשל באיזה מקצוע זה יהיה היום שבו היא תזמין לי קצינת מבחן ולא מעניין אותי כמה שיעורים הייתי וכמה לא ואם יש לה בעייה עם זה אז....... באסה לה שתתרגל !!! חמודה את עושה את הדברים קשים יותר ממה שהם באמת ...... אל תוותרי תנסי מה יש לך להפסיד ? ולא ענית לי לגבי הצבא

black ross

New member
אה שכחתי לומר

מה שאני רשמתי לך "באסה לה שתתרגל " את צריכה לומר בדיפלומטיות .... פשוט צריך לאלתר ......

yair24

Member
מעניין, מה הבעיה שלך???

בואי נראה קצת ציטוטים ממך: 1. ביום רביעי האחרון הודיעו לי בצה"ל שאני לא כשרה להתגייס לכוחות הבטחון. 2. לפני שעתיים הודיעה לי יועצת בית הספר שהם לא קיבלו את הבקשה שלי לארבע יחידות מתמטיקה. 3. אני לא מוצאת עבודה כדי לחסוך ללימודים גבוהים (לא יותר מדי גבוהים). 4. אני לא מתכוונת לתרום למדינה שבעטה אותי החוצה, 5. אפשר לעשות שלוש ואני ארגיש הכי מטומטמת בעולם, לא שזה רע מתמטיקה זה הדבר היחידי שאני יכולה להצליח בו. 6. זה לא שאני תלמידה מוכשרת שעל פי התקנון הם צריכים לעלות אותי ל-4 יחידות, לפי התקנון הם אמורים להעיף אותי מבית ספר 7. אין לה עתיד לצערה הרב והלוואי וזה היה תלוי רק בה. 1. למה צהל הודיע לך את זה? יש לך בעיות נפשיות? יש לך בעיות רפואיות? את מופרעת? 2. יפה שאת מנסה לעשות 4 יחידות מתמטיקה זה מעיד על שאיפה להצלחה, וזה טוב. אל תתיאשי. גם אם לא יאשרו לך תמיד תוכלי להשלים ואז לא תצטרכי אישור מאף אחד. 3. עכשיו כשלא תעשי צבא תוכלי למצוא עבודה. זה אולי נשמע רע, אבל זאת עובדה בשטח ואי אפשר להתווכח איתה. אני לא אומר אם זה טוב או רע, אני רק אומר שכשלא עושים צבא, אפשר להרויח המון כסף. ואם מדובר במישהו שניסה להתקבל לצבא והצבא לא רצה אותו... הוא את שלו עשה. עכשיו שיקפצו כולם. 4. אם את באמת רצית לעשות צבא והצבא לא רצה אותך (אבל רק אם זה באמת ככה) אז אל תעשי... אני לא רואה שום טעם להתנדב למקום שלא רוצה אותך. וזה לא סוף העולם בכלל. 5. תמיד אפשר להשלים. 6. למה צריך להעיף אותך מבית הספר? חלק מהדברים שאת אומרת יוצרים רושם שאת ילדה נחמדה ושקטה. ומצד שני יש דברים שאת אומרת שיוצרים רושם שאת ילדה בעייתית. 7. למה את מדברת על עצמך בגוף שלישי? זאת את או לא את? עכשיו סתם שאלות את לא חייבת לענות: למה הצבא לא רוצה אותך? את לוקחת או לקחת בעבר איזשהם סמים? למה צריך להעיף אותך מבית הספר? המצב הכלכלי של ההורים שלך לא טוב? יאיר

yair24

Member
המשך...

בקיצור החיים לא קלים. אבל אל תתיאשי, במדינה שכל יום מתפוצצים בה אנשים, והסבל בה כל כך גדול, תהיי בטוחה שיש הרבה אנשים שהיו רוצים להתחלף איתך. צריך להמשיך לסחוב... ועם רצון כמו שיש לך את יכולה להצליח. יאיר

מאיה מ

New member
יאיר יקירי!

אתה שואל אם אני מופרעת ולמען האמת אני לא יודעת מה לענות, מה הקריטריונים של "מופרעות"? הצבא לא מגייס אותי כי ניסיתי להתאבד לפני פחות משנה והייתי מאושפזת במחלקה פסיכיאטרית קרוב לחמש חודשים, זה אומר שאני מופרעת? ולשאלות שלך: המצב של ההורים אכן על הפנים, של מי לא? זה לא שצריך להעיף אותי מהבית ספר, פשוט הם לא היו צריכים לקבל אותי בכלל, בדצמבר של שנה שעבר נשרתי מהלימודים והשנה הם בדרך פלא הסכימו לקבל אותי בחזרה... איך כל העסק פה מתקשר לסמים?

yair24

Member
מופרעת זאת מילה לא יפה...

אני מצטער שאמרתי אותה... תראי... אם תשאלי אותי, אם ניסית להתאבד והיית מאושפזת 5 חודשים במחלקה פסיכיאטרית, אז סימן שיש לך איזשהי בעיה. למה ניסית להתאבד? איך זה מתקשר לסמים? בדרך כלל סמים משתלבים יפה עם בעיות כאלה כמו שתארת. למה את לא עונה על השאלה? את משתמשת או לא? למה נשרת מהלימודים? בגלל ציונים נמוכים? או בגלל שלא הופעת לבית הספר יותר מדי פעמים? מה זה מצב של ההורים על הפנים? מבחינה כלכלית? (אין כסף) או מבחינה חברתית? (אבא מכה? שיכור? דברים כאלה?) תראי אני אגיד לך את האמת: אני לא פסיכולוג או משהו כזה. והשאלות האלה די חודרניות אז את לא חייבת לענות. בניגוד גמור למה שאת אומרת על עצמך את נשמעת אינטיליגנטית, ובקשר למה שעשית זה כבר מאחורייך. את צריכה להמשיך הלאה. אני מכיר מישהו שניסה להתאבד, הוא לא הלך לאישפוז פסיכיאטרי כי השתיקו את העניין. והיום אין לו שום בעיה. (אמנם במקרה שלו אין לו בעיות כלכליות בבית אז ככה שהוא היה בנקודת פתיחה יותר טובה משלך, אבל בכל זאת אל תתיאשי) יאיר

מאיה מ

New member
יאיר יקירי!

כן, ניסיון התאבדות מראה על איזושהי בעיה, אני סובל מדכאונות וחרדות ויש לי בעית אישיות מוגבלת (לא יודעת מה זה בדיוק), כן, אני מעשנת, לפני שנה היה לזה קשר לבעיות שלי והיום אין, היום אני במצב אחר לגמרי. נשרתי מהלימודים בגלל הבעיות שמפורטות למעלה ובקשר להורים... זה גם בעיות כלכליות וגם אבא שלי הוא אלכוהוליסט יבש (יבש=הוא לא נגע בטיפה המרה כבר שבע שנים) שזה יצר לי את רוב הבעיות, אני גם סובלת מבעיות חברתיות בגלל הבעיה של האישיות מוגבלת שזה יוצר קושי להתחבר עם אנשים (מאד מורכב...). אני יודעת שאני צריכה להמשיך הלאה, אני מאמינה גם שהדברים יסתדרו בעתיד, אני פשוט מנסה עכשיו לאגור כוחות להמשך המסע הזה...

yair24

Member
או סוף סוף!! ../images/Emo13.gif

מהבוקר אני מחכה לתשובה ממך...
עכשיו אני אקרא אותה. יאיר

yair24

Member
מה אני אגיד לך...

תארתי לעצמי שאת מעשנת או שעישנת. טוב שיצאת מזה. לדעתי את מתחילה מנקודה קשה. אני לא יודע מה זה אישיות מוגבלת. טוב שאת לוקחת עזרה נפשית. דווקא את מדברת ממש יפה בפורום ואני לא מבין כל כך למה יש לך בעיה ליצור קשר עם אנשים... לדעתי אם תדברי עם אנשים כמו שדיברת פה אז לא תהיה לך בעיה. אבל שוב, אין לי את כל התמונה. יש אנשים שיותר קל להם לכתוב מאשר לדבר. אולי את מהאנשים האלה... לא יודע. עכשיו תגידי: למה בעצם באת לפורום? למה סיפרת את הסיפור שלך? ותעשי לי טובה קטנה: תשני את מה שכתבת על עצמך בכרטיס האישי שלך ואל תחשבי ככה. זהו, שיהיה לך בהצלחה בכל מה שתעשי. יאיר

מאיה מ

New member
עשיתי לך טובה.....

פשוט מחקתי!!!! למה כתבתי בפורום? לא יודעת... נראה לי כי אני רגילה לכתוב בפורומים, בלי סיבה מיוחדת!

Queen Of Love

New member
מאיה

אני לא חושבת שאת מופרעות. אני חושבת שאת בדיכאון, ואני באמת מייעצת לך לטפל בעצמך, ואפילו לחשוב על פסיכולוג.

למעלה