לאמא שלי היה סכרת הריון

לאמא שלי היה סכרת הריון

כשילדה אותי. כיום היא עודנה חולה, גם סבי וסבתי חלו בזה לקראת הזיקנה. אז רציתי לשאול שאלה; יש לי סיכויים לחלות בזה בשל התורשה או מעצם הסיבה שאותי היא ילדה כשחלתה? ומה בנוגע לסיכויי ילדיי בעתיד?

כמה תשובות

נשים שלוקות בסוכרת הריונית נמצאות בקבוצת סיכון לפיתוח סוכרת מסוג 2 וזה כנראה מה שקרה לאמך. סוכרת סוג 2 היא בעלת פן תורשתי ומעצם העובדה שלאמא שלך ולסבים יש סוכרת את נמצאת בקבוצת סיכון. אולם האור בקצה המנהרה הוא שסוכרת סוג 2 ניתן למנוע או לפחות לעכב ע"י שמירה על משקל תקין, תזונה נכונה ואורך חיים בריא-אז כדי להתחיל מעכשיו
. סוכרת הריון מסכנת את העובר והאם, במידה והאם איננה מואזנת ולא שומרת על ערכי סוכר תקינים.

תודה רבה ../images/Emo20.gif

בהנחה ואמא שלי לאורך ההריון שמרה על תזונה בריאה, ערכי סוכר תקינים וכל מה שנדרש ממנה, עודני נמצאת בקבוצת סיכון? או שמא מדובר בקבוצת סיכון שאני משתייכת אליה ברגע שהיא לקתה בסוכרת ללא קשר האם שמרה או לא? אני נמצאת בתת משקל, אני מניחה שאינני מאוזנת...כך שסיכויי הינם גבוהים, הסוכרת יכולה לתפוס אותי גם בתקופה זו או רק בעתיד הרחוק כשאהיה מבוגרת?

נשמת מלאך

את בקבוצת סיכון בשל הגנטיקה שלך וכן הסוכרת יכולה לתפוס בכל גיל - אנני יודעת מה זה תת משקל אבל רצוי לאכול נכון גם אם חיים רק על שוקולד ושומנים וכו' ניתן עדיין להיות רזים... לעשות ספורט וכדומה להזיק זה בטח לא יכול

למעלה