לאלו שילדו - שאלה לגבי אפידורל

זפי

New member
קטטר

היי ליאת יותר פחדנית ממני אני לא מאמינה שיש - ו... ילדתי לי באופן אישי אין בעיה לעשות "פיפי" בכל שעה בכל מקום ובכל זמן כך שאם אפידורל גם לא היתה לי בעיה וגם לאחר הלידה אבל אם לא הרגשתי בסוף את שלבי הלידה האחרונים מכיוון שהוסיפו לי עוד חומר הרדמה (אפידורל) אז אני מאמינה שגם אם היה לי קטטר לא הייתי מרגישה. היו דברים אחרים הרבה יותר לא נעימים מזה - אבל בסך הכל - אם הכל בסדר - הלידה (עם אפידורל כמובן) - זה לא נורא כל כך. מקווה שהלידה תעבור עליך בקרוב, מהר, וקל.

ילדתי בקיסרי

תאומים ושמו לי קטטר ובאמת לא מרגישים וזה לא הדאיג אותי. תוך שעה יצאו לי איזה חמש ליטר נוזלים כי הם כל כך לחצו לי על השלפוחית בימים האחרונים שהיא פשוט היתה מפוצצת כך שזה הביא להקלה (היתה לי לידה מוקדמת ושתיתי המון מים כל יום כדי לעצור צירים... הלכתי להשתין כל 20 דקות ויצא לי זרם חלש פשוט התברר שהשלפוחית היתה מפוצצת - כך שלפעמים הדברים שמדאיגים אותנו הם אלו שמביאים לנו הקלה ברגע האמת) ועוד עצה - בחדר לידה קוראים עוד כל מיני דברים לא נעימים מסביב ללידה וכדאי שתיהי מוכנה כדי שתתרכזי במה שחשוב באמת. את יהי חשופה מבחינה גופנית וסביר להניח שיתחלפו משמרות כך שכמה רופאים ואחיות יבדקו לך פתיחה באופן ידני, יצאו לך נוזלים מכל כיוון ועל תדאגי זה קורה לכולן ופשוט קחי את זה כחלק מהתהליך שהוא לא סטרילי ועדין. תמצאי את עצמך באיזשהו שלב חשופה לגמרי עם צופים מהצד בלי הרבה שליטה על מה שקורה לגוף שלך וברגע האמת זה כבר לא הדאיג אותי (סיר, קטטר, עירום, בדיקות וגינליות דחופות וכו') העיקר שיתייחסו אלייך בכבוד ויעזרו לך לעבור את הלידה בשלום.... בהצלחה!

אתליאת

New member
אצלי השתמשו בקטטר רק פעמיים-שלוש

במהלך לידה של כמעט 12 שעות. ואני יכולה להגיד לך שנושא הקטטר היה ממש זניח בשבילי לעומת ההקלה מכאבי הצירים בלידה ארוכה שכללה זירוז... הבעיה מבחינתי באפידורל היתה הרעידות הבלתי נשלטות בכל הגוף, אבל גם עם זה התמודדנו ולא כולן חוות את התענוג הזה.

וואללה, ליאת. הזכרת לי את הרעידות,

רעדתי כל כך כמעט שעה אחרי! מצחיק איך שוכחים את הדברים האלה, לא?

אתליאת

New member
גם מצחיק וגם מזל ששוכחים...../images/Emo122.gif

אחרי הלידה תמיד אמרתי לכולם שאני מאוד מקווה שעומר לא זוכר את הלידה שלו כמו שאני זוכרת אותה... עצם זה שאנשים עושים עוד ילדים מעיד על כמה הזכרון שלנו קצר...

shlomits

New member
זה נכון

אבל היות והמקום רדום הקטטר ממש לא מורגש, ועם כל האקשן מסביב את ממש שוכחת מקיומו!

dafgol

New member
התשובה שלי

קודם כל שתהיה לך לידה קלה ומהירה
לגביי מה שהיה אצלי , אני ילדתי בבי"ח העמק בעפולה , עם אפידורל. אצלי לא שמו אוטומטית קטטר....אלא היה סיר ליידי לכל פעם שהייתי צריכה להחזיר חובות לטבע
, אבל מכיוון שהלידה היתה מאוד ארוכה ולא עמדתי בקצב ההשתנה ( סליחה על הבוטות ) שציפו ממני ...באיזה שלב קיבלתי גם קטטר מתנה... תאמיני לי...לא מרגישים כלום , (אחרי שחיברו אותי לאינפוזיה פיטוצין ..ממש לא הזיז לי ובוודאי שלא הרגשתי כלום ). ומה שהכי חשוב , הקטר מיועד להקל עליך ולרוקן את השלפוחית כדי להקל על הלידה. שיעבור מהר ובקלות והסירי דאגה מ
ך.

היי ליאת../images/Emo39.gif

זה אכן נכון. אני ילדתי בניתוח קייסרי לפני 10 חודשים באיכילוב וזה אכן נוהל של בית החולים. גם אני הייתי מבוהלת נורא אך מסתבר שזה הכרחי היות וההחלמה לאחר הניתוח היא ארוכה יותר ודי קשה לרדת מהמיטה. אני הייתי עם קטטר 10 שעות. זה לא נורא...

hilalev

New member
לא יודעת אם עושים את זה אבל-

מה זה משנה? מה שאת לא רואה, לא מרגישה, ולא שומעת - לא צריך להפריע לך- לדעתי...

lulyK

New member
זה לא לגמרי נכון...

זו בכל זאת פעולה פולשנית שיכולה גם לגרום לדלקת בדרכי השתן (נדיר... לא להלחץ). חשוב וצריך לדעת כל מה שעושים לנו - לדעתי. במקרה של קטטר עדיפה האי נוחות, על הצרות שבאי מתן שתן

אור100

New member
מכניסים קטטר במקרה ושלפוחית השתן

מלאה ואי אפשר לרוקן אותה בגלל האפידורל. אני לא הרגשתי כלום. בהצלחה בלידה

horse9

New member
תודה לכולכן על התשובות

מצטערת שלקח לי המון זמן להגיב פשוט המחשב שלי התקלקל. בכל אופן רציתי להודות לכולכן עזרתן לי מאד והרגעתן אותי שזה הכי חשוב. אין כמוכן! מה הייתי עושה בלעדיכן. ליאת - בקרוב אמא

למעלה