כ-א-ב-י ר-א-ש

batcheni

New member
קט קט,

כאבי ראש בהריון יכולים לנבוע מלחץ דם נמוך או מברזל נמוך. אני חושבת שכל רופא ממליץ על כדורי ברזל בהריון, גם אם הברזל שלך עומד על נורמה. זה תמיד טוב. ומומלץ לאכול כבדים (בעלי מפוצץ אותי בכבד, ובכדורי העשרה של ברזל כי הבדיקות דם הראו ברזל נמוך). אם זה לחץ דם נמוך שיורד פתאום - הכי פשוט, וזה לא קשור להריון אלא לכל אחת - כוס קפה !!!! קפה מעלה את הלחץ דם. וברור, שלא מומלץ למי שיש לחץ דם גבוה.... תרגישי טוב.

sigaliot

New member
לגבי כבד...

לא להגזים , אמנם הוא מפוצץ בברזל אך גם בויטמין A שלא מומלץ כ"כ. ברזל ניתן למצוא גם בקורנפלקס ובמוצרי טבעול ובירקות , יש מספיק מקורות טובים ובריאים...בשביל לקבל ברזל לא צריך לשחוט עדר

ממש כבר לא ממליצים לאכול כבדים

בהריון
וזאת בגלל שמצוי בהם הרבה ויטמין A. ריבוי של ויטמין A הוא דבר ממש רע בהריון

batcheni

New member
כבד בהריון

עד כמה שידוע לי, כבד זה טוב (במיוחד עם המוגלובין נמוך), אבל אסור להגזים אלא לאכול בכמויות קטנות. אני גם לא אוכלת כל יום אלא פעם בכמה ימים, כמות סבירה. וזה טעים.........

sigaliot

New member
אכן כך...אני צמחונית וישר חשדתי בזה

אם את לא אוכלת מספיק בשר ולא לוקחת תוספות פשוט לכי תבדקי , נראה לי שזה יהיה הפיתרון שלך...

קט קט

New member
ברזל

הרופא כבר רשם לי כדורי ברזל אבל הזהיר אותי מעצירות, אז העדפתי לחכות עם זה. כנראה שאני אתחיל לקחת...

דש1דש

New member
לגבי עצירות

מנסיון שאחרי ניתוח בטן - יש תרופות סבתא שפשוט עובדות - מיץ עגבניות טריות עם שמן זית. לא טעים - אבל פשוט פותח סתימות! אז עדיף לקחת ברזל ולפתור את הבעיות שמתעוררות בעקבותיו! בכלל - חוסר בברזל גורם להרבה חולשות - גם לא בהריון - ובתור המוגלובין 13-14 מי כמוני יודעת את ההבדל כשהוא נופל פתאום! חבל על ההרגשה הרעה...

batcheni

New member
המוגלובין - 11

אצלי ההמוגלובין היה 11, כך שהייתי חייבת ברזל. הרופא נתן לי מרשם לברזל רגיל, אבל בעלי הלך על הטוב ביותר וקנה את הכי טוב (לא זוכרת את השם, אני אבדוק ואעדכן, אם מישהו מעונין)וכבר כחודש שאני לוקחת וברוך ה´, זה לא גורם לי לעצירות. כך שזה כנראה אינדבדואלי לכל אחת. דש דש, אם יש לך ברזל נמוך - קחי כדורי ברזל ! זה עדיף מאשר להרעיל את יורש/ת העצר באקמולים כל פעם שכואב לך הראש !

batcheni

New member
הסתבכתי בין קט קט לדש דש,

אני כבר מבולבלת מי מכן עם הברזל הנמוך ומי עם כאבי ראש סתם, או גם בגלל זה. לא משנה, למי שזה יהיה...

קט קט

New member
מה זה הכי טוב?

באיזה סוג השתמשת? לי הרופא רשם folex. נדמה לי שזה הסטנדרטי. מישהי מכירה?

טוב זה אידיבידואלי...

לכל אישה מתאים ברזל אחר. אני לא הסתדרתי עם הפוריק/פולקס/אקטיפרין F היחיד ששרדתי איתו ללא בחילות בשמיים ושילשולים דווקא הוא הג´נטל איירון של סולגאר. אבל ממנו הייתי צריכה לקחת שני כדורים ליום (בנפרד) לאורך כל ההריון וגם השתדלתי לקחת אותם עם פרי שמכיל הרבה ויטמין C (עוזר בספיגה של הברזל).

קט קט

New member
../images/Emo35.gif על מיץ עגבניות

מה בדיוק הפרופורציה בין העגבניות לשמן? את ממש מכינה מעגבניות טריות, או שמספיק לקנות פשוט מיץ עגבניות טבעי? אני משתמשת בזרעי פשתן - כף אחת כל בקר, וזה די ארגן לי את בעית העצירות. בימים שאני לא לוקחת - אין כלום... קט

דש1דש

New member
מה שאמרו לי

זה ליהיות נדיבה עם השמן. זה כל כך הגעיל אותי שהיתי עדינה ובכל זאת זה פתר את הבעיה (איזו הקלה!!!) אני קניתי עגבניות רגילות וריסקתי אותן - עדיף להמנע מחומרים משמרים!

מיכל ק-ש

New member
למרות המוגלובין גבוה ותוספת ברזל

כואב לי הראש כבר יומיים בלי הפסקה
אני ממש נטרפת מזה. חצי לילה לא ישנתי. זה לא עובר ולא רואים את הסוף.

קט קט

New member
חשבת

ללכת למשהו אלטרנטיבי? נראה לי שאם זה ממש כרוני ואת לא ישנה בגלל זה, זה כבר בגדר חמור, והייתי מנסה ללכת לדיקור או להומואפטיה.

תרופת סבתא

לכאבי ראש, שמשתלבת נהדר בהיריון. ובכן על פי אמא שלי: כאב ראש = לאכול שישה שקדים (טבעיים, לא קלויים). שווה לנסות, בייחוד כמרגישים את הכאב ממשמש ובא, או כטיפול מונע. שלומית

למעלה