כ-א-ב-י ר-א-ש

קט קט

New member
כ-א-ב-י ר-א-ש

מה עושים תגידו?? יש לי כבר כמה שבועות כל הזמן כאבי ראש. הם מתחילים בצהריים המאוחרים ונמשכים עד הערב. זה אומר שאני בקושי יכולה לעבוד, שלא לדבר על לקרוא, מחשב, וכו´. ממש סיוט. אני לפעמים מנסה לישון בתקווה שיעזור אבל ברוב המקרים מתעוררת עם אותו כאב בדיוק. אני מפחדת להגזים עם האקמולים ובטח לקחת דברים אחרים. מישהי התנסתה בזה? מה עושים? זה בכלל קשור להריון?? אני שותה ה-מ-ו-ן מים, אז לא נראה לי שזה העניין. הצילו קט קט

masa

New member
בדיוק היום שאלתי את האחות בטיפת חלב

על כאבי הראש הללו ולטענתה: לח"ד נמוך וחוסר ב- B12 הם הגורמים לכך. בנוסף, לטענתה, לא אמורים להיות כאבי ראש בהריון. הצעתי, לכי למדוד לח"ד, אולי הוא יורד לך מסיבות אילו ואחרות.

קט קט

New member
masa

תודה על התשובה המהירה. אני יודעת שיש לי לחץ דם. בדרך כלל (כשהכל בסדר) הוא עומד על 90\60 כך שזה מאד נמוך. אבל גם אם יורד לי לחץ הדם פתאום בצהריים (למה?) מה לעזאזל עושים עם זה?? היא אמרה לך משהו לגבי הטיפול בזה?

כצי

New member
לעזאזל זה מוכר

בדיוק אתמול שאלתי את הרופא שלי מה זה אומר ומה אפשר לעשות וכו´ והתשובה שלו היתה שזה קשור להתרחבות כלי הדם... ושאין בעיה לקחת אקומול. (אני ממש לא רגילה לקחת תרופות לכן לא דיברנו על תרופות רציניות יותר). בכל אופן, בכאב רב אני יודעת על מה את מדברת...

קט קט

New member
אז

החלטת לקחת אקמולים? השאלה היא אם אין בעיה לקחת אותם כל יום... כרגע זה נראה כאילו זה תוקף אותי מידי יום. אני גם בחיים אל לוקחת תרופות, אין לי כלום בבית, ואני ממש נגד (לא רק בגלל ההריון). אבל זה פושט בלתי אפשרי לא לקחת במצב כזה - אני לא מצליחה לחשוב ישר...

כצי

New member
משתדלת שלא...

וואלה...גם הל"ד שלי 90/60 אולי זה באמת קשור ?!?! בנתיים יצא לי לקחת אקומול בערך יום כן יום לא (כבר 10 ימים בערך) אבל לא נראה לי שאני אמשיך ככה. בכל זאת זה נגד מה שאני מאמינה וגם זה לא ממש עוזר אם להיות כנה עם עצמי. מה את אומרת על רפואה אלטרנטיבית בהקשר הזה ? (נגיד צמחי באך או כל הומואפתיה אחרת ?! או אולי שמנים ארומטיים ?!)

קט קט

New member
רפואה אלטרנטיבית

יש לי נסיון טוב דווקא עם רפואה אלטרנטיבית. הייתי בדיקור סיני במהלך הטיפולים שאמנם לא הכניס אותי להיות אבל עזר ברמה כללית יותר וגם בעברי הרחוק יותר בטיפול הומואפתטי. אני עוד לא פניתי לכוון הזה, כי עוד לא הגדרתי את זה עלצמי בגדר "בעיה"... שמעתי מכל מיני כווים על קשר ללחץ דם נמוך, הבעיה היא שאין מה עלשות נגד זה. אולי צריך פשוט לשתות כוס קפה חזק או לאכול שוקולד וזה אמור להעלות את לחץ הדם קצת. אני ממש מנסה להימנע מאקמולים, למרות שהעבודה שלי כרוכה בקריאה מתמדת כך שאני באמת בבעיה כשזה קורה. מה את יודעת על שמנים ארומטיים? או על משהו שאפשר לעשות לבד בבית? קט קט

כצי

New member
ת´אמת, אין לי מושג

שוב הפתעת אותי... גם אני עשיתי דיקור סיני במהלך הטיפולים (שאומנם לא הכניס אותי להריון אבל עזר כנראה ברמות לא מדידות
ןלכן ממליצה בחום). אצלי העבודה כרוכה בעבודה כל היום מול המחשב והמון שעות. דרך אגב, באיזה שבוע את ? אני בתחילת 18. הכאב ראש אצלי מרוכז באזור המצח או לפחות בקדמת הראש. האמת שאני לא יודעת כלום על כאבי ראש ופתרונות אפשריים (פשוט כי מעולם לא היו לי) אבל אני מאוד אשמח לשמוע אם מישהי מהבנות פה יודעת. כל דבר שהוא לא כימי.

נועם@בת

New member
לא מומלץ לטפל בשמנים ארומטיים

בהריון היות והם נספגים בגוף ולא יודעה ההשפעה שלהם על העובר. במקרה של כאבי ראש חוזרים, שווה לנסות להוריד את מוצרי החלב. הרבה פעמים זה עוזר. ממש להתעלם מהעובדה שיש פרות בעולם
נועם

קט קט

New member
חלב

האמת היא שאני בכל מקרה לא אוכלת חלב כבר שנים (חוץ מעיזים) אבל באמת התחלתי בהריון לאכול פתאום יוגורטים להפתעתי. יכול להיות שזה מזה. אולי אני אנסה להפחית.

מרב.

New member
אני לא חושבת שיש בעיה עם יוגורטים-

גם אני לא אוכלת מוצרי חלב, אבל ממה שקראתי ולמדתי על הנושא- אין בעיה עם יוגורט, וזה אםילו בריא ומומלץ. אני אנסה לחפש בבית סימוכין לדברי, אבל בגדול מה שאני זוכרת, זה שיוגורט מכיל חיידקים פעילים וטובים למערכת העיכול. מאמינה שעדיפים היוגורטים הרגילים ולא הממותקים עם שלל השוקולדים והקרמל בפנים
וגם אני אוכלת יוגורט כל בוקר (עם המוזלי שלי
) מרב

נכון. יוגורטים, למרות שעשויים אחרי

הכל מחלב פרה, מאוד מומלצים ע"י הומאופטים. מאחר שהצטרפתי לדיאטה שערן עושה, גם אני הורדתי את כל מוצרי חלב הפרה מהתפריט, אבל בתפריט שקיבלנו כתוב במפורש שיוגורט בבוקר מאוד מומלץ - אבל, שזה יהיה יוגורט דנונה טבעי ולא מאלה שמכילים פירות ושאר תופינים

קט קט

New member
יוגורט ושות´

זה גם מה שאני יודעת. אני שנים לא אוכלת חלב משיקולי בריאות ורגישות לחלב פרה שעשה לי שמות בבטן. אבל גם אחרי שהרגישות נהייתה יותר טוב, בעקבות טיפול הומואפטי - הקפדתי לא לאכול. לגבי יוגורטים - גם אני יודעת שכל הפרו-ביוטים למיניהם, או ביו, הם מאד מומלצים - במיוחד למערכת העיכול. ושמתי לב, שבניגוד למוצרי חלב אחרים, הם לא עושים לי "בלאגן" בבטן. אבל... אני לא בטוחה שהם מספקים את כל הסידן שצריך.

סידן אפשר לקבל מהרבה מאוד מקורות

אחרים, ולא חלב פרה. אם יש לך את הספר ´טבעי ללדת´ (מומלץ מאוד) יש שם רשימה מסודרת מה מומלץ לאכול ואיזה תועלת הגוף מפיק ממיני מזונות שונים. אני יכולה לעבור על הרשימה בערב ולהעלות אותה כאן מחר.

בשביל הסידן - שקדים../images/Emo70.gif

וניתן גם לקנות בבתי טבע ממרח שקדיה ולנסות לשלב אותו במאכלים שונים

מרב.

New member
ועוד יותר טוב- טחינה, אבל לא סתם

טחינה- יש בחנויות טבע משהו שנקרא "חמאת שומשום"- זה מכיל סידן ברמות שלא יאומנו, פי 10 ויותר אפילו מטחינה מלאה!! וזה טעים, ופרט לסידן מספק גם המווווןןןןן ברזל. יאמי יאמי מרב

מיכל ק-ש

New member
מוכר וכואב ../images/Emo122.gif

בדיוק עכשיו אני בעיצומו של כאב ראש שהתחיל אתמול בערב ורק הולך ומתחזק. לקחתי אקמול לפני שעתיים, אבל זה ממש לא עזר. כבר היתה לי התקפה של כאב ראש מטורף לפני כשבועיים. אחרי שעברו יותר מ-48 שעות של כאב שלא הפסיק, התקשרתי לרופא. הוא שאל היכן הכאב והאם הוא מלווה בסחרחורות ו/או תחושת עילפון. עניתי שהכאב בעיקר בחלק האחורי של הראש ובעורף ושהוא אינו מלווה בסחרחורות. על פי הנתונים האלה הוא קבע שהכאב לא קשור לירידת לחץ דם, אלא למתח שגורם בין השאר לכיווץ שרירי העורף ומקרין לראש. למרבה הפדיחה אחרי שהשיחה איתו הרגיעה אותי (כי הדמיון שלי כבר הפליג לתסריטים הכי גרועים) - הכאב עבר
. אז אם הקריטריונים האלו מתאימים לכאב שלך, אולי זו הסיבה. בימים האחרונים אני די מתוחה ויתכן שכאב הראש שוב נגרם בגלל המתח. מצד שני - לפני ההריון היו מספיק מצבים שבהם הייתי במתח ולא סבלתי מכאבי ראש, כך שכנראה יש עוד אלמנטים הקשורים בהריון ויכולים להסביר את זה. לצערי הבנתי שזה רק מתגבר בשליש השני
.

קט קט

New member
נשמע נורא...

אצלי אין סחרחורת אבל כן יש לי חולשה ומעט ´שחור בעינים´ אבל ממש לא כל הזמן. זה כואב לי בעקר ברקות בצידי הראש, ולפעמים ביעניים או מעל הגבות ליתר דיוק. אם הבעיה שלך היא מתח אולי יעזור לעשות תרגילים כמו יוגה או משהו כזה. בטח אם זה בעורף. זה באמת התחיל לי בשליש השני... זה ממשיך גם הלאה?

sigaliot

New member
גם אני סבלתי מאוד מכאבי ראש

מהבוקר עד הלילה....פשוט לא הפסיקו....בערך בין שבועות 12 -15 אז פניתי לרופא ועשיתי בדיקות דם שבין היתר בדקו רמות ברזל...כמובן שהברזל היה נמוך ומיד קיבלתי מרשם... יומיים אחרי שהתחלתי ליטול את הברזל כאבי הראש נעלמו כלא היו... מציעה לך לפנות לרופא ולבקש הפנייה לבדיקת דם שתבדוק את רמות ברזל בגופך.

קט קט

New member
ברזל

סיגליות זה נשמע רעיון די טוב... מאד סביר שאין לי יותר מידי ברזל בדם, כי אני לא כל כך אוכלת בשר. אולי אני באמת אבדוק את זה. תודה קט

למעלה