כתבתי מכתב לחץ ושינוי - יש תגובה!

World Of Music

New member
כתבתי מכתב לחץ ושינוי - יש תגובה!

בתאריך ה- 29/03, יום לאחר הבחירות, שלחתי מכתב באימייל לשתי המפלגות - "חץ" ו"שינוי". תוכן המכתב הוא: שלום רב, שמי אבי, בן 20, תושב עכו. סדר היום האזרחי-חילוני חשוב לי מאוד, ולצערי, אף מפלגה חילונית שתילחם עבוד סדר יום זה לא עברה את אחוז החסימה. ולכן, אני חושב שראשי מפלגת "חץ" ו"שינוי" צריכים לעשות חושבים בינם לבין עצמם. אין מקום ל- 2 מפלגות חילוניות בעלות מצע זהה. מפלגת "שינוי" ו"חץ" צריכות להתלכד יחד. רק כך יוכלו הח"כים לשעבר להוות אופוזיציה חוץ-פרלמנטרית לוחמת וחזקה. רק כך נוכל להזכיר כל פעם לציבור הישראלי מיהי מפלגת ש"ס המתפקדת כמפלגה השלישית בגדולה, ומהן העקרונות שלנו שצריכים להמשיך ולהלחם עליהם.... לטובת הציבור החילוני אני קורא לההתלכדות של שתי התנועות - עובדה, על-פי הסקרים כאשר היינו מלוכדים עוד קיבלנו 5-6 מנדטים. אני מקווה לתגובתכם, ומצפה להמשך המאבק יחדיו על סדר היום האזרחי-חילוני. וביום רביעי, 05/04, הגיעה התגובה ממפלגת "חץ": שלום רב, מועצת "שינוי" חשבה שההנהגה נכשלה, הדיחה את אנשי ההנהגה ולכן אירע הפיצול. הבחירות הוכיחו שמפלגת "שינוי" בהנהגתה החדשה נכשלה. לצערנו, גם מפלגת חץ לא עברה את אחוז החסימה ואין לדעת מה יקרה בעתיד והאם תהיה לחץ רלוונטיות ציבורית. אנו מאמינים שהתשובה חיובית. בברכה, צוות תגובות. יש לציין שלצערי, מפלגת שינוי עדיין לא הגיבה למכתב.

vinney

Well-known member
זה

שאם שינוי לא עברה את אחוז החסימה זה אומר שההנהגה החדשה לא שווה, אבל אם חץ לא עברה את אחוז החסימה, זה לא אומר כלום לגבי ההנהגה של חץ (ההנהגה הישנה של שינוי).

ריאליסט

New member
שתי "ההנהגות" נכשלו

ואם באמת תרצו שתקום פה מפלגה אמיתית שתאבק נגד הכפייה הדתית,תצטרכו לחפש אנשים אחרים מלבד הליצנים של "שינוי" או של "חץ".

ריאליסט

New member
למה את חושבת שפניתי אליך

אישית בהצעה. אמרתי את דעתי והיא חופפת את מה שהבוחר אמר בקלפי...

ריאליסט

New member
אם כך-אין בעד מה,

ואני מקווה שתפנימי.חבל שתאבקי על רעיונותיך דרך אתרי האינטרנט....

אשרת

New member
אל תדאג לי ולרעיונות שלי.

אני כרגע נמצאת במפלגה/תנועה שהכי משקפת את הדעות שלי, ודרכה אני אאבק על מה שאני מאמינה. אבל תודה על הדאגה.

ריאליסט

New member
זהו-שמלכתחילה לא התכוונתי

לדאוג לך ולרעיונות שלך-אבל את התעקשת-מה לעשות???

vinney

Well-known member
סתם שאלה

עם אחד ברשות פרץ קיבלו 2-3 מנדטים בכנסת הקודמת, או משהו כזה. עבודה בראשות פרץ, עם אותה אג'נדה בדיוק, קיבלו כמעט פי 10. האם זה שפרץ לא קיבל 20 מנדטים עם עם אחד זה כשלון? האם זה שפרץ קיבל פי 10 מנדטים מבחירות קודמות, זאת הצלחה? כי אנשים אומרים שעבור מפלגת העבודה הבחירות האלה הם כשלון. ואילו אם שינוי הייתה נכנסת עם 2-3 מנדטים, זאת הייתה הצלחה. אז מה באמת המדד לכשלון?

ריאליסט

New member
בכלל לא דיברתי על זה...

כשלון הוא אי כיבוד הבטחות יסודיות לבוחר. לכן שינוי (וחץ) נעלמו. העבודה שינתה בבחירות אילו את האג'נדה שלה.לכן מצד אחד איבדה הרבה תומכים מסורתיים שלה-מבוססים,וזכתה בתומכים רבים מאזורים חלשים. אם תצליח להעביר חלק מהבטחותיה ולא תחמם את כסאות הממשלה (כמו שעשתה בקדנציות עם שרון),זו תהיה הצלחה עבורה.אחרת גם היא תכשל ותענש בהתאם.

CableGuy87

New member
אוי נו באמת...

המועצה הדיכה רק את פורז לא את השאר... אני דיי בטוח שאותם אלה שהיצטרפו לפורז עוד ליפני שהיתחילו להיתמודד ביכלל בבחירות הם אליו שהרסו הכל... הפילוג בילל בוחרים רבים... שינוי קיימת כבר 30 שנה ותמשיך! לעומת זאת חץ... לא ניראה לי שתישרוד יותר משנה...

World Of Music

New member
האמת היא...

האמת היא שקיוויתי ש"יגלו" לי שיש מגעים להתלכדות... אבל לא הופתעתי מהתגובה של חץ. צר לי שבחץ לא מאמינים בעצמם ובציבור החילוני - והיא אינה בטוחה שתיהיה לה רלוונטיות ציבורית. עם זאת, יש לציין שאני דווקא תומך שינוי, ולצערי שינוי כלל לא הגיבו למכתב. אני עדיין מקווה להתלכדות שתי המפלגות יחדיו. אין מקום ואין צורך ב- 2 מפלגות בעלות מצע וקהל יעד זהה! האידיאולוגיה היא אותה אידיאולוגיה והיא זו שצריכה ללכד את כולנו...

אשרת

New member
וגם אם היו...

לדעתך היו אומרים לך?
זאת גישה קצת נאיבית לטעמי.

World Of Music

New member
נו מה נראה לכם???

ברור שגם אם היו מגעים כלשהם אז לא ציפיתי שיגלו לי... אני לא בן אדם נאיבי ותמים... מה שכן, אני לא רואה שום פסול בלקוות...

למעלה