כתבתי בפורום ב 24.2 ומאז כלום לא השתנה

מ א1

New member
כתבתי בפורום ב 24.2 ומאז כלום לא השתנה

אני מחפשת עובדת זרה לחמותי. כתבתי כאן על הקשיים במציאת עו"ז. ייעצו לי לתת "פוש" לעניין ופשוט "לעבוד בזה" ובכן? עברו כבר חודשיים מאז שעזבה העו"ז הקודמת ועדיין חמותי ללא עזרה. אני עובדת בזה במשרה מלאה! ראיינו כ - 30 עובדות לפעמים פגשתי 3 - 4 ביום, פניתי לחב' כח אדם שונות וכולם הבטיחו לי שתמורת דמי השמה של 2000 ש"ח (בנוסף לדמי השמה שכבר שילמתי לחברה שהיינו רשומים בה) ימצאו לנו עו"ז. לא דובים ולא עו"ז. התחיל מצעד של עו"ז מכל רחבי הגלובוס כולן קיבלו פחות או יותר אותה הצעת שכר (3800 ש"ח + 100 ש"ח כל שבוע) היו כאלו שהצעתי להן יותר ואף אחת לא התחילה לעבוד כולן אמרו שהן רוצות את המשרה, עם כולן קבעתי שיתחילו למחרת או ביום ראשון או בשבוע הבא ביו ג' מתי שרצו וכשהגיע היום הן פשוט לא באו! אחת מהן קבעה איתי בכתובת בתחנה המרכזית וכשהגעתי לאסוף אותה היא לא הייתה שם ולא ענתה לטלפונים שלי, אחת התלהבה וסיכמה שהיא מתחילה לעבוד אבל פתאום "חשבה על זה" והחליטה שבגלל שיש לחמותי קוצב לב היא לא תתחיל! הגיעו אל חמותי הביתה גם אנשים שהציגו את עצמם כ"סוכנים" של חברת כח אדם ו"אני כבר מביא לך נפאלית...". הנחו אותנו לא להגיד שום דבר על: קוצב לב, קשיים בשמיעה, קשיי שינה, ניקיון, בישול, יום חופש (לא רוצות יום חופש ותשלמו גם אם אתם לא צריכים) בקיצור: צריך לארח אותן יפה ולשלם ולשתוק. בסופו של דבר חזרתי לחב' כח האדם הראשונה שהיינו בה באיזור מגוריה של חמותי וביקשנו לקבל עובדת ישראלית על השעות של ביטוח לאומי - הייתה אחת שהגיעה ליום אחד ולא רצתה להמשיך ועכשיו: כלום! חמותי ראיינה השבוע עו"ז שסיכמנו איתה שתתחיל לעבוד היערב ועכשיו היא הודיע שלא תבוא - כי זה לא מסתדר לה עם ...השד יודע מה? מה קורה כאן? העו"ז באים כדי לעבוד בסיעוד, לא? למה אף אחת לא מוכנה להתחיל לעבוד? אנחנו מציעים יופי של תנאים: חדר נפרד, מזגן, טלוויזיה באיזור מרכזי עם תחבורה ציבורית זמינה עד השעות הקטנות של הלילה, קרוב לתחנה מרכזית (שם כולן רוצות להיות...) הכל נקי, מסודר, משכורת בזמן, חופש אחה"צ ומתי שהיא מבקשת מה אני עושה לא בסדר שאני לא מוצאת עו"ז לחמותי? מה? זה שאנחנו לא צריכים עו"ז שנשארת כל השבוע? הרי הן בעצמן מבקשות יום חופש? אולי הבית נקי מדי וחמותי עצמאית מדי? מה הסיפור? אני מתוסכלת, מאוכזבת אבל בעיקר בבעיה שצריך למצוא עזרה לחמותי הקשישה ואין מושיע...

צר לי לשמוע !

זוכר את חילופי הדברים פה ב 24/2 -
אני לא מבין - אף אחת לא התחילה אפילו לעבוד ? לא ניסתה ועזבה ? כי על הנייר העבודה אצל חמותך נראית אטרקטיבית ביותר לעובדת זרה - למעט הקוצב, לכאורה - כל הנתונים אידיאלים (לפני שנניח יש עימות עם דרישות ניקיון או אופי קשה) - מוזר שאינן רוצות אפילו להתחיל. מוזר שאפילו ישראלית לא מוצאים ? האם חמותך כל כך "מאימת" בראיון ? מציגה דרישות או משדרת אסרטיביות "גדולה" מידי ?
ניסיתם הזמנה של משהיא ישירות מחו"ל ? שקלתם סידור מוסדי ? למשל חדר לבד במקום של עצמאים ?

lavendula

New member
וואו, איזה תיסכול!

כפי שכבר כתבתי אז, היו לנו סיפורים ממש דומים, כך שאני מבינה היטב את מה שאתם עוברים, רק שלמזלנו בכל זאת מצאנו עובד בסופו של דבר. אני אגב נשברתי מראיונות ותיאומי פגישות הרבה יותר מהר ממך.
כל הכבוד על ההתגייסות שלך עבור חמותך! זה לא מובן מאליו.

אין לי מושג למה לא הולך לך. יש מצב שלפחות חלק מהעובדות מכירות זו את זו, ומפיצות רכילות שלא כדאי לעבוד אצל חמותך. למה לא כדאי? בחיי שאין לי מושג
.
והכי מתסכל זה לשמוע במקביל סיפורים על קשישים עם מטפלים מופלאים ועילאיים שרק אנחנו לא זוכים בהם
.

מ א1

New member
אין מה לומר, התסכול הוא עצום

אין לי ספק שחלק מהן מכירות אחת את השניה בעיקר אלו שהגיעו דרך אותו משרד כח אדם. התירוצים שהן משמיעות זה פשוט עלבון לאינטלגנציה " לא קיבלתי את הכסף מהמעסיק הקודם" "אמרתי שאני מסכימה לצאת כל סופשבוע אבל עכשיו אני רוצה בלי חופש" "יפו זה רחוק..." (רחוק מאיפה? מהודו?) "אני פוחדת..." (ממי? ממה?) הבנתי כבר שאי אפשר להתבדח איתן...הן לא מבינות צחוק - חמותי אמרה לאחת "את מוצאת חן בעיניי ואני רוצה שתתחילי ביום ראשון אם את לא באה אני קוראת למשטרה..." (בבחינת: אם לא תאכל יבוא שוטר...) באותו רגע ידעתי שהיא לא תתחיל לעבוד! המעניין הוא שגם שניסיתי להציע יותר כסף: 4000 ש"ח + 100 כל שבוע זה לא עבד!!! לא מבינה את זה... והגיעו גם כאלו שהן כבר לא חוקיות ורוצות שנסדר להן מהר, מהר ועדת חריגים... כשאני מסבירה להן שזה תהליך שלוקח קצת זמן הן מתאיידות כלא היו. אין לי בעיה לבקש ועדת חריגים עבור עו"ז, אני אסע לירושלים אבל צריך להכין את כל הטופסולוגיה ולפי מה שהבנתי זה לוקח זמן ועד אז צריך לשלם לעו"ז בלי לקבל את הסכום החודשי מביטוח לאומי וזה קצת בעייתי עבורנו. כמו כן, איך אני מתרצת לועדת חריגים שאני רוצה דווקא את העובדת הזו שהתחילה לעבוד לפני שבוע??? לא בעיה? והן רוצות לסדר את כל האישורים מהר, מהר. הייתי בקשר עם משרד כח אדם שלא הפסיקה לשלוח אלי עו"ז אחת אחרי השנייה! מתאימה או לא בואי תקחי! רק משם הגיעו אלי איזה 20 לפחות מצאתי את עצמי מתזזת עם האוטו ברחבי גוש דן ובסופו של דבר אף אחת לא הגיעה לעבוד בפועל, למרות שעם רובן סיכמנו על תנאים, משכורת והתחלת עבודה! בסוף ממש חליתי ניתקתי קשר עם חב' כח האדם הזו כי הרגשתי שעובדים עלי ומרמים אותי לא יכול להיות ששולחים כל-כך הרבה עו"ז למטופל אחד ואף אחת לא מתחילה לעבוד! אולי בגלל שהן רואות שהבית נקי מדי אז הן חוששות שתהיה להן הרבה עבודה? אני לא יודעת... אבל מצד שני אני לא יכולה להפסיק "לעבוד" בזה כי חייבים למצא לה מטפלת... סליחה שחפרתי ותוד על ההקשבה

lavendula

New member
ועדת חריגים אכן לוקחת קצת זמן

אבל זה גם עניין של מזל.
מה שעיכב אצלנו את כל התהליך הוא הדרישה (הסבירה) של הרופא לערוך לעו"ז בדיקות כדי להנפיק לו את האישור הרפואי שמשרד הפנים דורש. בדיקת איידס לבדה לוקחת 3 שבועות
.
אבל אפשר לייעל את התהליך
: לארגן את כל שאר הניירת בלי למלא פרטים של עו"ז ספציפית, וכשתזדמן אחת כזאת, להגיש בקשה עבורה. עם קצת מזל, אולי תיפלו על רופא שלא ידרוש מיליון בדיקות וינפיק אישור רפואי במקום (שמעתי גם על מקרים כאלה). אבל גם אם חסרים חלק מהמסכמים, אפשר לנסוע לירושלים ולהגיש את הבקשה - הם מאפשרים להגיש מסמכים חסרים תוך שבועיים נדמה לי. אבל כך לפחות העובדת תדע שהבקשה שלה בטיפול ואולי לא תברח. כמובן שלא מספרים לוועדה שהעובדת התחילה לעבוד רק לפני שבוע. אין ברירה, חייבים לסלף קצת.

אם תרצי נוסחים וכו', אני מוכנה לעזור.

אגב

ניסיתם להחליף לאום ? :) למשל ללכת על מולדובניות ? אולי גישה שונה תעזור - אולי המשרד שנסמכתן עליו אין לו מספיק מקורות מגוונים ? האם היה לכן ניסיון של להביא במיוחד לחמותך מחו"ל ?
קשה מאד לשלוף שפנים חדשים מהכובע במצב כזה - פשוט להמשיך לנסות -
ואגב בעניין תירוצים לוועדה בירושלים - מספיק שתצייני שראיינת מעל 50 מועמדות שאינן רוצות - זו סיבה מספיק טובה - לא צריך פה להסתמך על היכרותך עם אותה מועמדת "לא חוקית" אלה לספר את מצוקתכם.

למעלה