כתבה על תופעה מוכרת...

• פותח הנושא bentr
  • פורסם בתאריך

bentr

New member
כתבה על תופעה מוכרת...

שלום אנשים ומצלמות! כתבה שהופיעה היום במדור "קפטן אינטרנט" (חלק מ"הארץ"), הנוגעת למבול הצילום הדיגיטלי. אמנם בפורום זה מנסים (לאחרונה - בהצלחה) להימנע מסדרות אינסופיות של תינוקות, אך נדמה לי שהיחס כאן כלפי תמונה-של-פרח-באדנית-שצולם-חזיתית-עם-פלאש מזכיר משהו מהמתואר בכתבה. סתם מעניין, וגם מבוא לקריאת המשך, למשל של החוקרים המראיינים, או גלישת המשך לאתרי הצילום המוזכרים. אין בכוונתי להתחיל מלחמת עולמות, רק להרחיב יריעות... אני אישית, אגב, בעד היחס הנ"ל לחלק מהתמונות... יומטוב בני

לא ירדתי לסוף דעתך-ולמה היא אמורה

להרחיב את דעתי ובמה-בדיוק?והיכן הקישור? ולגבי אני: 'המבול הצילומי' קשור בצילום אנשים,בכל מקום,צורה ומצב,בלי רשות ובלי שירגישו,כן,גם משתינים למיניהם ובחורות שחצאיתן הוזזה למעלה ברוח,ובדיוק היה מישהו שצילם,שניה לפני שהחזירו את החצאית למקום שלא יראו,כי לא זו כוונתן,אבל למזלן הרע הן ישבו על ספסל ברחוב,או נקלטו בעדשה ארוכת טווח על מרפסת השיזוף שלהן ופירסום תמונותיהם באינטרנט בצורה חופשית-וזה תלוי בעיקר באתיקה-הרגשה אישית של הצלם.ז ה מטריד אותי. כמובן אם לא נתעלם מכך שמטרת הפורום -לפחות אחת מהן-היא לקדם צלמים,כן,כולל מתחילים,במלאכת הצילום, וגם מתחילים יש להם איזושהי נקודת ..פתיחה (אין הכוונה לותיקים ומנוסים יותר בצילום שמתעקשים להמשיך לצלם כך.זו כבר שאלה אחרת לדיון
ולא חושבת שהתכוונת אליה. ) בכל מקרה - נשמח לקישור- אני בטוחה שלאנשים יהיה מה לרשום בתגובה:התומכים\המתנגדים\אלה שבאמצע...

bentr

New member
just an article

hi again.... (sorry about the english - these darn linux machines...) As I wrote, I DIDNT mean to start an argument. this forum had enough of those... just thought that people might like to check the numbers, the sites mentioned , or just think about the whole issue for a minute. thinking about previously unthought-of issues isn't bad, and shouldn't be done just when someone preaches for a certain opinion. I don't hate babies, they're as legitimate to photograph as any other thing. and they can get into bad photos, just like anything else. the questions that do concern me are rather abstract: how does all the tech improvments change the way we plan or think about photography? from the few digital photo events I had , I must admit that the mere option of a quick preview & erase made me shoot ~5 times as many pictures, without thinking through all the "usual" things : composition, light, etc... even the first objects shot back on FILM right afterwards were shot in the same way! thats all... benny

OhFear

New member
לא הבנתי מה יש לך נגד תינוקות

האם זה אינו נושא לגיטימי לצילום? ומה כן, לטענתך?

למעלה