כתבה מזעזעת

nyqel

New member
../images/Emo10.gif הכרתי אותו

היה איתי בשיקום, במשך תקופה ארוכה. בחור מצחיק, חבל שעשה טעות שכזו (לצאת מהבית לנהיגה לבד בלי טלפון נייד + ערב + גשם)

ביפו

New member
אסור שיקרה- אבדה לנו הדרך

ראשית, תודה לך שמעון שהעלית את הנושא.כשקראתי בעיתון, עברצי והצטערתי - אך כעת כשההקשר אלי - והנושא של אדם שנפגע לא בגלל שלא היתה ברירה- אלא דווקא מפני שיש, שחייבת להיות דרך אחרת - אבל לא משתמשים בה. אסור שאדם ימות - בגלל תקר בגלגל בלילה גשום. לא רק לאזרח "בריא" - אבל לנכה שזקוק לעזרה והעזרה לא מגיעה בגלל ביורוקרטיה טיפשה ואטומה- זה אסור בריבוע. לדעתי - שר המשטרה הוא אשר צריך לבוא אל המשפחה ולהתנצל. שר משטרה- הוא זה שצריך לקחת על עצמו את האחריות לביורוקרטיהוהאטימות של המשטרה מראשון ועד אחרון שוטריה. מעשה נבלה. התירוצים של חברת איתורן - הם אחד בלבדף נשענים על הוראה כתובה של המשטרה, וגם מחכים להוראה בכתב מאת המשטרה- וזו המשטרה שמטרטרת את המשפחה "לבוא באישון לילה ולהגיש בכתב את התלונה" ... המצאה של תירוץ. תירוץ שלשמעו תצילנה אוזניים. כן- חברים, תתעוררו ותפנימו: יש נוהל במשטרה- שצריך מישהו לבוא לתחנה ולהגיש "עדות בכתב" כדי שיפתחו במשטרה בחקירה. זה התירוץ וזו ההגנה של משטרת ישראל - והיא עוד מעיזה להורות לאיתורן - לא לעשות כלום - עד שהמשטרה יודיעו וידרשו ויבקשו "שיעשו משהו" מאיתורן. אותי - זה מגיז. אותי זה - מגעיל. לי זה נמאס מתירוצים הלא- נכונים האלו ש"בכירים" זורקים באויר כירי מהמותן. השוטרים מעלים "צידוק והסבר" - למי שהם חושבים שלא מכיר את החוק והתקנות. ובכן, אתקן פה ואסביר: 1. לפי החוק וגם לפי הוראות בכתב לכל שוטרי משטרת ישראל כבר מעל ל 25 שנים הוראות "פתיחת חקירה" של המשטרה הן: משטרת ישראל פותחת בחקירה- כאשר יש לה אחד משניים- או עדות בכתב שהוגשה על ידי עד לפשע לכאורה- ועדות של אדם - שהקצין החוקר מחליט שבעצם הודעת העאזח יש מקום לבדוק אם לא בוצעה כאן עבירה. אותם הכללים חלים בהתאמה - למקרים של דחיפות, כגון מטיילים שאבדו דך, כגון חשד להברחה שעומדת לקרות באיזה נמל בתאריך נקוב עלידי האזרח, וכו'. כלומר - היה צריך קצין חקירות להיות מספיק מבין עברית - שיחליט שנכה בלי טלפון נייד ובלי מלווה הקבוע - שלא הגיע הביתה מעבר לזמן נסיעה רגיל - יש צורך לבדוק ולחפש ואף למצוא אותו ומיד... כל מה שנעשה, הוא כנראה שהמשפחה נדרשה לבוא לתחנה ונמסר למי שנותר בבית(השאר יצאו לחפש אותו, את הנכה מר לוי)שבלי עדות של תלונה בכתב - אסור למשטרה להתחיל בחקירה בכלל - וזו לדעתי היתה הטעיה של המשפחה... אזרח , גם אם הוא קרוב בדרגה ראשונה לנכה בכיסא גלגלים - לא אמור לדעת את כל החוקים, אבל קצין משטרה חיי לדעת את החוקים שחלים על משטרה בכלל ובעל תפקיד שהוא אישית ממלא.... וזו לדעתי , לפי הגדרת החוק - רשלנות פושעת. נכון, איני אזרח סתם, אני גם כן נכה , ונכון - גם נכי - כתוצאה מתאונת דרכים. כב 14 שנה שאני נכה מאז התאונה - אבל הטיפול הרפואי שלי - עדיין לא נגמר כטיפול ראשוני שלאחרהתאונה. 14 שנה ואני עדיין "מחכה לאישור מחודש לניתוח שיקבע בין חיי למותי... אבל עם הזמןלמדתי שעלי להיות זהירשבעתיים שלא להגיע למצב שבו אני לבד ובלי אפשרות בסיסית להזעיק עזר במקרה של נפילההכי פשוטה.... יקוב הדין את המשטרה.

השכל אתה אינך יודע מה צופן המחר

יש אימרה ידועה שעד שלא נמצאים במקום שום תאור תאורתי לא ישקף נכונה את המציאות על כן לדעתי בכל החלטה שקשור בדרך זו או אחרת צריכים להיות באותו פורום אנאים עם מוגבלויות

ביפו

New member
תאונות דרכים הן מכה כואבת אך היחס- לנפגעים

חייב להשתנות. כבוד האדם באשר הוא - זה גם חוק בישראל.כבודו של נפגע בתאונות דרכים אינו ההפקר. רק בישראל - דורכים ורומסים.

למעלה