כתבה מדהימה מהאתר של ינוקא

אז אני יכולה לחזור לעשן קופסא וחצי?...../images/Emo8.gif

ת'אמת מצד אחד זה ממש ברור לי שזה נכון, שככה זה עובד. אבל כשכל הזמן דופקים לך במוח תפסיק לעשן, תאכל בריא תעשה ספורט אתה קצת מתחיל לפקפק במה שברור מאליו. ולא שאני אומרת שצריך לעשן, לתקוע בלי חשבון ולהיות בטטה.. אבל אני מרגישה שכל הקטע הבריאותי יצא קצת מפרופורציה והפך לקצת מלחיץ מדיי. יש לי חברה שמקפידה ברמות מטורפות על תזונה (בכלל אני מסתובבת בחברה שלתזונה בריאה יש משקל כבר מאוד) אבל באמת בצורה קיצונית וכמעט כל פעם שאני מדברת איתה כואב לה משהו אחר או שהיא עייפה או שהיא חולה ולפעמים בא לי להגיד לה ראבק מה עוזר לך כל התזונה אורגנית שלך אם את מרגישה ככה? לא ברור לך שזה משהו עמוק יותר?.. ושוב אני משתדלת גם לאכול נכון אבל ממש לא בצורה פנאטית ואחרי שאזכה בלוטו ברור שאעבור לאוכל אורגני בצורה מלאה.. אבל עד אז אשתדל פשוט להרגיש חיונית... ודרך אגב לא מזמן ראיתי ראיון שנאמר בו שכל המחקרים מובילים לכיוון של: כשייש לך מישהו/משהו לאהוב ולטפל בו כשייש לך סיבה לקום בבוקר אתה מאושר יותר ואתה מאריך את תוחלת החיים שלך... נאמר בראיון הזו שעשו מחקר בבית אבות ולחצי מהאוכלוסיה נתנו צמחים לטפל בהם ולחצי השני לא נתנו כלום ולאלה שנתנו צמחים לטפל בהם ירדה התמותה באי אילו אחוזים (משמעותיים אבל לא זוכרת בדיוק כמה) שלכולכם יהיה יום נפלא מלא משמעות וסיפוק
נורית

חחח צודקת....

אני חושב שאם עושים משהו בקושי, באופן מאולץ, לא זורם ושלא אוהבים אז כמה שזה יהיה בריא - המתח שיהיה סביב זה יגרום יותר נזק מתועלת. כאשר אנו מתנהלים בחיים עם כמה שפחות מתח רגשי שלילי, אנו מאפשרים למרכזי הריפוי של הגוף לפעול ולמערכת החיסונית של הגוף לעבוד בצורה טובה ולהתמודד בצורה יעילה עם רוב הדברים שיכולים לפגוע בנו. המשך יום נפלא לכולנו עדי

freearth10

New member
../images/Emo45.gifכשיש לך משהו לאהוב ולטפל בו

המחלה של הקשישים היא שהם מרגישים שאף אחד כבר לא זקוק להם יותר ואז הכל קורס. ידוע שטיפול בבעלי חיים מאריך חיים. ידוע שצחוק בריא לבריאות וכשאלה נעלמים מהחיים אז נוצרות כל הבעיות. כשאמא שלי היתה בת 82 מישהו הציע לה סיגריה שהיא כבר שנים נגמלה ממנה והיא היתה מעשנת כבדה.איזה ניצוץ של אור נדלק לה בעיניים כשהיא שוב עישנה. כולם אמרו לי: את לא נורמלית איך את מאפשרת לאמא שלך עם כל בעיות הנשימה שלה לעשן. הסיגריה החזירה לה את החיוך לחיים לפחות לכמה דקות. כמה הנהות עוד נשארו לה? מעט מאוד אני משתדלת לאכול בריא, אבל אני לא דוגמא כזאת מן טובה לאכילה בריאה ובכל זאת אני בריאה. ההנאה, הצחוק הם לא פחות חשובים מכל דבר אחר שאנחנו מכניסים לחיים. לעשות משהו כי צריך מביא איתו יותר נזק מאשר תועלת.
מאיה

אבי 122

New member
אני רוצה להוסיף...

להרבה דברים נכונים שנכתבו בשרשור הזה... על סמך פרסומים בעיתונים רציניים ("הארץ" למשל) שקראתי בעבר, בנושא בו אני הייתי מעורב אשית- וידעתי דברים ממקור ראשון, שלפעמים דברים שמתפרסמים- הם שקריים או חצאי אמיתות (שזה גרוע משקר). אני מציע לא להסחף יותר מידי... להמשיך לאכול אוכל בריא להמשיך בפעילות גופנית מתאימה- ולעשות עוד דברים שידועים כתורמים לבריאות. אני מאחל בריאות ואושר ל כ ו ל ם... אבי

אבי 122

New member
ועוד כמה רעיונות...

שיכולים להוסיף לאריכות ואיכות חיים... לתת בועז שרעבי מילים: חמוטל בן זאב לחן: בועז שרעבי לתת את הנשמה ואת הלב לתת, לתת כשאתה אוהב ואיך מוצאים את ההבדל שבין לקחת ולקבל עוד תלמד לתת לתת. לגלות סודות בסתר להתיר את סבך הקשר כשהלב בך נצבט מכל חיוך מכל מבט. אתה נזהר אתה יודע וחוץ ממך איש לא שומע פוסע בין הדקויות וממלא שעות פנויות. לתת את הנשמה ואת הלב לתת, לתת כשאתה אוהב ואיך מוצאים את ההבדל שבין לקחת ולקבל עוד תלמד לתת לתת. אתה לומד עם השנים לבנות ביחד בניינים לחיות עם כל השינויים לרקום איתה סיפור חיים ולעבור ימים קשים במצוקות וריגושים תמיד לדעת לוותר ואת הטעם לשמר. לתת את הנשמה ואת הלב לתת, לתת כשאתה אוהב ואיך מוצאים את ההבדל שבין לקחת ולקבל עוד תלמד לתת לתת. לראות בתוך הנפילה שיש מקום למחילה תמיד אפשר שוב להתחיל כמו יום חדש כמו כרגיל לתת.

אבי 122

New member
תיקון להודעתי: "אני רוצה להוסיף..."

הייתי עייף ולא כל כך מרוכז כשכתבתי ההודעה הזאת כדי למנוע אי הבנה אפשרית, אני רוצה לציין שצריך להוסיף את המילים: "הגעתי למסקנה" לפני המילים: "שלפעמים דברים שמתפרסמים" בנוסף לכך ברצוני להוסיף שמאז שקראתי את הכתבות הנ"ל- נסדקה אמונתי שעיתונים הם מקור למידע אמין וממצב שבו הייתי מעיין ב 3 עיתונים מידי יום- עברתי למצב שבו אני כמעט אינני מעיין בעיתונים בכלל... יום טוב ל כ ו ל ם... אבי

מתחדשת1

New member
לא תמיד זה חצאי אמיתות

לפעמים השאלה היא איך מציגים את התוצאות. אפשר להציג את ה- 30% הצלחה, ואפשר את ה70% כשלון. האם נקרא ונבין את המסר בצורה זהה בשני המקרים? אני לא בטוחה..

אבי 122

New member
תגובה למתחדשת

צהרים טובים לא כל כך הבנתי את תגובתך האם תוכלי להסביר ? שבת שלום אבי

מתחדשת1

New member
לא קריטי ובכל זאת אנסה להסביר

אם אגיד לך שביצעו ניסוי ונתנו לחולים איזשהי תרופה ו-30% מהחולים הבריאו, או שאגיד לך ש70% מהחולים מתו. האם תקבל את "הצלחת הניסוי" אותו הדבר? לא בטוח. לכן התכוונתי שזה לא רק חצאי אמיתות, אלא איך בוחרים להציג את הנתונים.

אבי 122

New member
תגובה למתחדשת

בוקר טוב אם אני קורא כתבה בעיתון, על נושא שעד עכשיו לא הבנתי בו דבר ובעקבות קריאת הכתבה אני חושב שעכשיו אני מבין את הנושא ובגלל מידע חלקי וסלקטיבי שפורסם בכתבה אני מקבל רושם מוטעה למשל אני מגיע למסקנה שהאירגון שעליו נכתב- הוא ארגון שלילי שצריך להמנע ממנו וזה הפוך ממסקנה שהייתי עשוי להגיע אליה- אם כל הנתונים היו מתפרסמים או שהיו מתפרסמים באופן מאוזן יותר- אז בשביל מה צריך לקרוא עיתונים ? אני מקוה שהצלחתי להסביר את כונתי. יום טוב אבי

israel41

New member
קופסא וחצי

קופסא וחצי לא מספיק לפחות 2 קופסאות כמה שיותר עישון יותר טוב כי בשר מעושן לא מתקלק כ"כ מהר

למעלה