כתבה בTheMarker: "מתווה פינוי התחנה המרכזית בת"א הושלם - אבל אף אחד לא רוצה לממן"

techman1

Member
כתבה בTheMarker: "מתווה פינוי התחנה המרכזית בת"א הושלם - אבל אף אחד לא רוצה לממן"
מתווה פינוי התחנה המרכזית בת"א הושלם

אחרי שנים של זיהום אוויר, צוות משותף למשרד התחבורה ועיריית ת"א הצליח להגיע להסכמות על פינוי בתוך שנתיים וחצי של התחנה המוזנחת, שבבעלות נצבא ■ אולם מחלוקת תקציבית ופוליטית מאיימת על מימוש המהלך

אם יפנו את התחנה המרכזית ויהרסו את הגשרים המובילים אליה, אפשר לשמור את גשר החרש ולהכשיר אותו כמעין כביש עילי (בדומה לגשר מעריב/נמיר)?
Capture.JPG
(הדמיה מתוך Simplex Mapping")

techman1

Member
מיקום מסוף אוטובוסים זמני "פנורמה" (?) ותחנה מרכזית חדשה "מע"ר בן צבי":
Capture2.JPG

נערך לאחרונה ב:

yairp4

Active member

אחרי שנים של זיהום אוויר, צוות משותף למשרד התחבורה ועיריית ת"א הצליח להגיע להסכמות על פינוי בתוך שנתיים וחצי של התחנה המוזנחת, שבבעלות נצבא ■ אולם מחלוקת תקציבית ופוליטית מאיימת על מימוש המהלך

אם יפנו את התחנה המרכזית ויהרסו את הגשרים המובילים אליה, אפשר לשמור את גשר החרש ולהכשיר אותו כמעין כביש עילי (בדומה לגשר מעריב/נמיר)?
צפה בקובץ המצורף 22555
למה לשמור את גשר החרש? אני לא יכול לחשוב על אף שימוש בשבילו אם יהרסו את התחנה המרכזית, הוא לא מגשר על איזה צומת מרכזי והוא לא ישפר בשום צורה את זרימת התנועה ברחוב. חוץ מזה גם הוא מטרד סביבתי. אולי לא כמו הגשר בלוינסקי, אבל בכל זאת מטרד.

techman1

Member
למה לשמור את גשר החרש? אני לא יכול לחשוב על אף שימוש בשבילו אם יהרסו את התחנה המרכזית, הוא לא מגשר על איזה צומת מרכזי והוא לא ישפר בשום צורה את זרימת התנועה ברחוב. חוץ מזה גם הוא מטרד סביבתי. אולי לא כמו הגשר בלוינסקי, אבל בכל זאת מטרד.
הבעיה שאני רואה היא, איך ניתן להרוס את גשר הבטון כשהוא עובר מעל גשר נוסף מתחתיו (רחוב ההגנה).

Bus Nerd

Active member
הבעיה שאני רואה היא, איך ניתן להרוס את גשר הבטון כשהוא עובר מעל גשר נוסף מתחתיו (רחוב ההגנה).
לא בעיה גדולה, לאט לאט ובחלקים. וכנראה יצטרכו לסגור את הכביש לכמה שעות כשיפרקו את הקטע שמעל גשר ההגנה.
זה באמת אולי אחד הדברים הכי פשוטים בהריסת המרכזית. שאר התחנה לעומת זאת זה סיפור אחר לגמרי.

yairp4

Active member
אין שום בעיה הנדסית מיוחדת, גשר ההגנה וגשר החרש הם שני מבנים נפרדים לחלוטין ולא תלויים אחד בשני בשום צורה. מקסימום יצטרכו לסגור את גשר ההגנה בזמן פירוק החלק שמעליו.
פירוק התחנה המרכזית עצמה, לעומת זאת, הוא בעיה הרבה יותר מסובכת.

Bus Nerd

Active member
אין שום בעיה הנדסית מיוחדת, גשר ההגנה וגשר החרש הם שני מבנים נפרדים לחלוטין ולא תלויים אחד בשני בשום צורה. מקסימום יצטרכו לסגור את גשר ההגנה בזמן פירוק החלק שמעליו.
פירוק התחנה המרכזית עצמה, לעומת זאת, הוא בעיה הרבה יותר מסובכת.
אני הייתי מתחיל בלפרק את קומה 7 של האוטובוסים העירוניים. יחסית קל כי זו בנייה קלה על הגג. ברגע שייכנס אור טבעי מלמעלה לשאר המבנה (דרך איזשהו skylight) המצב שלו ישתפר משמעותית.

כמובן שזה לא הולך לקרות כי לנצבא אין שום אינטרס לשפר את הבניין הקיים ולהשמיש אותו (אפשרי מאוד לדעתי)
אז איך כן מפרקים? חתיכת בעיה, יש שם המון בטון, לא סתם בלוקים. אולי אפשר לבנות מעל כל התחנה אוהל ענקי לתפוס את האבק ואז לפוצץ בצורה מבוקרת? לא בטוח בכלל. מה שכן בטוח, שהפינוי יהיה יקר מאוד.

connex

Active member

צפה בקובץ המצורף 22555
מקווה שאזכה לראות את הדרעק הזה מפונה ונהרס במהרה בימינו. מקום שהפך ללא נעים להסתובב בו בשנים האחרונות, ריחות מצחינים ועסקים סגורים

luckydude

Active member
מקווה שאזכה לראות את הדרעק הזה מפונה ונהרס במהרה בימינו. מקום שהפך ללא נעים להסתובב בו בשנים האחרונות, ריחות מצחינים ועסקים סגורים
העובדה שמבנה בית המכס/צופי ים בנמל יפו סוף סוף נהרס לא מזמן נותנת קצת תקווה שגם יומה של התחנה המרכזית יגיע מתישהו.

למעלה