כתבה בעיתון הארץ

כתבה בעיתון הארץ

"חומת מגן" זה ההרס הקטן. הסגר ההדוק בגדה גרם לנזק של 2.4 מליארד דולר להכנסה הלאומית הפלסטינאית. אחד מכל שני פלסטינאים הפך לעני מרוד, 50% מהפלסטינאים מובטלים והכלכלה מידרדרת לכיוון סחר חליפין. אם יבדקו אצלנו יגלו נזק כלכלי פי כמה. אבל כלכלת ישראל גדולה וחזקה פי כמה. אז באמת הגיע הזמן לחשבון נפש. לפני קצת פחות משנתיים הכריז ערפת על האינתיפדה "עד לניצחון ולהקמת מדינת פלסטין שבירתה ירושלים". עד היום גרם ערפת לנזק כלכלי עצום לשני הצדדים, בעיקר לרשות ולהרג ופציעה של אלפים. באמת הגיע הזמן שהם יבינו שנכשלו בדרך שבה הלכו. מלכתחילה לי היה ברור תוצאות המאבק. חבל שערפת האמין תמיד (ואולי עדיין היום) כי הטרור יכניע אותנו. עכשיו לאחר שהשטח נרגע קצת צריך להסתכל על המצב בראיה לטווח ארוך. אין לי ספק כי הכתרים על הערים הפלסטינאים אינם כורח משמים ונועד לבלום את הטרור. אני סבור כי אנחנו צריכים לעשות עכשיו פעולות כדי להקל עליהם. לכן חשוב לסגת משטחי הרשות ולהתארגן באזורי חיץ (עם גדר). חשוב שהם יידעו כי אם הטרור יחזור אז גם צה"ל יחזור אליהם (מה שנקרא "מאזן אימה"). במקביל יש לעודד התצארגנות פוליטית שתחליף את המנהיגים הפוליטים שלהם שהם למעשה ראשי כנופיות. כנראה הפלסטינאים חמומי המוח היו צריכים את הכתישה הזו כדי ללמוד כי בכוח לא ישיגו דבר. אני מקווה כי עכשיו באמת ינסו להרגיע את השטח ולהגיע להסדר איתנו.

נו, אני מדבר על שטח שנרגע ופיגוע

בנתניה. אז אולי באמת הם עדיין לא למדו את הלקח. רק לפני כמה ימים שמעתי כי החמאס אומר כי יפסיק את הפיגועים נגד אזרחים. מה נעשה, ערבים פאנטים רוצים כי המלחמה תמשך.

MysteriousGirl

New member
אולי הגיע הזמן

שתבין שכוח ואלימות (כיבוש)נגד הפלסטינים לא ילמד אותם אף לקח????!

masorti

New member
נהפוך הוא..

רק כוח יבהיר לפלשתינים שאין להם סיכוי לנצח את היהודים צבאית ולהשליך אותם לים. וכשילמדו הפלשתינים את הלקח הזה, הם יתפכחו מחלומותיהם הלאומניים-משיחיים ויסכימו להסדר שפוי עם ישראל.

הגל

New member
רק כוח

רק כוח יבהיר לישראלים לא ניתן לשעבד עם לנצח. רק כוח - האינתפדה הראשונה - הביא את הישראלים לשולחן הדיונים במדריד ובאוסלו. עד אז הם סרבו לדבר. הגיע הזמן להתעורר מהחזון המשיחי של ארץ ישראל השלמה. מעניין לקיצונים בני הצדדים אותו חזון - נקודה למחשבה

adva g

New member
המממ....

ואפשר לראות את זה הפוך: מתי יבינו ארגוני הטרור הפלסטינים (וגם ערפאת) שפיגועי טרור בישראלים לא יגרמו לסיום הכיבוש? אני בעד מדינה פלסטינית, ואני בכלל לא חושבת שזאת שאלה שצריכה להיות מועמדת לדיון, אלא משהו ברור מאליו. הבעיה היא, שאם ערפאת יהיה בראש המדינה הזאת, המדינה שלנו תמחק מהר מאוד... אני גם נוטה להאמין, משום מה, שהמדינה תהיה תחת שלטון דיקטטורי רודני. גם אנחנו צריכים להחליף מנהיגות למתונה יותר לדעתי, אבל זה כבר עניין אחר. בכל מקרה, אני רואה בהקמת מדינה פלסטינית שלב שני. השלב הראשון הוא סוף לפיגועי טרור פלסטינים! כשפיגועי הטרור ייפסקו, נוכל לדבר על הסכמים. מה גם שצה"ל לא יצטרך להיכנס לשטחים, שזה אינטרס מובהק של שני הצדדים. זאת בכל מקרה, ההשקפה שלי בנושא.

לצערי

מדינה פלסטינית היא לא משהו ברור מאליו. אני גם בעד מדינה פלסטינית. אני גם הייתי בעד רשות פלסטינית כשעלו הסכמי אוסלו. הבעיה היא שאחרי הסכמי אוסלו כבר הבנתי עם מי יש לנו עסק. אז פעם ראשונה כולם חשבו שהסכם אוסלו מבריק, אבל שכחו איזה פיוז קצר יש לשלטון הפלסטיני ובאיזה מצב מנטלי של כיבוש נמצאים האנשים. כעת, בלי שינוי בתפיסת השלטון הפלסטיני ובלי תקופת מעבר לשינוי הלך הרוח ברחוב הפלסטיני - אסור, אסור, אסור להעלות על הדעת פתרון מהיר כמו שניסו לעשות באוסלו. אחרת המושג "מדינה" ינוצל לרעה במקום לטובה.

adva g

New member
ברור שהמדינה הפלסטינית לא תקום

מהיום למחר. רק המחשבה על מדינה כזאת כשערפאת או מנהיג קיצוני כמוהו בראשה -גורמת לי לצמרמורת. אבל המדינה הזאת תקום מתי שהוא, זה ברור. אסור לפסול את רעיון הקמתה כמו שעשו במרכז הליכוד. קודם כל המנהיגות שלהם צריכה שינוי רציני, אחר כך יהיה אפשר לדבר על שאר הפרטים. ושוב- מתי שהוא מדינה פלסטינית תקום, ובסופו של דבר, זה גפ אינטרס של מדינת ישראל.

כמו תמיד על הטרור אתם לא אוהבים

לדבר. אז כל זמן שיהיה טרור יהיה כוח ואלימות והפלסטינאים ימשיכו להתגלגל בשתן של עצמם. אם היית קוראת את ההודעה הראשונה שלי היית רואה כי הטרור לא הביא לפלסטינאים כלום - רק סבל. אבל אתם מאמינים כי הטרור יביא לכם הישגים. אז תמשיכו להיות טיפשים ופרימיטיבים ולהרוג אנשים כי זה הדבר היחיד שאתם מוכנים להבין. אז אני מבטיח לך כי בסוף זה כן ילמד אותם לקח. חבל שעד אז ישפכו נהרות של דם. גם לערביי ישראל יש חלק בכך היות שהם תומכים ומעודדים את האחים שלהם להמשיך בדרך ההרג.

y not

New member
לא מאמין בשלום...

לגבי שלום עם הפלשתינים..לפחות לא בטווח הרחוק לא מאמין בשלום איתם, אין למדינה פלשתינית בעתיד כל שהוא לא עתודות לקרקע חקלאית,(באיזור עזה גם לא מים) לא אוצרות טבע, לא שטח שיאפשר ריבוי טבעי, לא כוח אדם מיומןלתעשיה המאפשרת יצוא ותחרות בשווקי העולם,ובודאי שלא בתחום ההי טק.. והחשוב מכל - האמנה הפלשתינית שרירה וקיימת,זכות השיבה על הפרק, כל שלטון מושחת שם ישתמש בנו כמוצא להפניית התיסכול הקיים כנגדו ובכלל, וכגורם המלכד את כל הארגונים החמושים שם בשנאה אלינו, במקום להלחם זה בזה על השלטון! בקיצור אין להם אינטרס לשלום ! לעולם לא תהיה שם דמוקרטיה ! כמה שנים קיימות מדינות ערב ? קמה דמוקרטיה ערבית בכל השנים האילו (כולל ארצות המוצא שלהם) ? והדוגמא המובהקת ביותר הם הפלשתינים ערביי ישראל, החיים תחת משטר דמוקרטי מזה 54 שנה ! יש לך מושג איך מתנהל השלטון המקומי הערבי, איך מתנהלות הבחירות לכנסת במגזר זה ? ובכן, אין שום סממן דמוקרטי בהליכים אילו אצלם, או במנטליות שלהם.. השלטון בכפרים הערבים ובמועצות האיזוריות שלהם מתנהל על פי קוד חמולטי פטריאכלי, ראש החמולה מכתיב לחבריה במי יבחרו, לנשים אין מעמד או מילה, החמולה החזקה ביותר ובנות בריתה במקרים רבים, מכתיבה את כל ההתנהלות השלטונית משפחתית שלהם,ובמקרה של שחיתות שלטונית, רצח על כבוד המשפחה או נקמת דם אין משתפים פעולה עם רשויות החוק,המשטרה או בתי המשפט גם בגלל המנטליות וגם מפחד דין החמולה.. (אינני מתייחס בדברי לערבים הנוצרים, ולגבי המוסלמים תושבי הערים בישראל אין לי מספיק ידע, אם כי אני נוטה להאמין שמבנה החמולות קיים ואפשרי רק בכפרים, אך רובו של המגזר הערבי חיי בכפרים. אז אם אחרי 54 שנים תחת שלטון דמוקרטי לא הצליחו ערביי ישראל להפנים את ערכי הדמוקרטיה, מה אתה מצפה מאחיהם ברשות יוצאי מדינות דיקטטורה כמו ירדן ומצרים??

תקרא מה אומר אהוד ברק

בראיון לעיתונות זרה (מתפרסם היום בעיתון הארץ). לדבריו אין מה לדבר על שלום עם הפלסטינאים כי הם לא רוצים שלום. אולי עוד כמה עשרות שנים ישנו דעתם ובטח לא היום. ערפת היה יכול לסגור דיל טוב לפני שנתיים אבל הוא הבין שהעם שלו לא מוכן עדיין. העם שלו עדיין חולם על לסלק אותנו מכל ארץ ישראל. כל פעם כשיש קצת רגיעה אני חושב - אולי הם קיבלו קצת שכל ואפשר עכשיו לצעוד לאיזשהו דו קיום. אבל כשקצת מורידים את הסגרים מיד מתחילים שוב פיגועים. מסתבר שהם יותר מטומטמים ממה שאנחנו מדמיינים ונהנים ממצבם ומההתביינות לעולם. ברק טוען גם כי ערביי ישראל תומכים בבירור בפלסטינאים ולדבריו תמיכה זו רק תגבר ותביא גם פעולות טרור גם מצידם. כתוצאה יהיה לדבריו צורך בחילופי שטחים עם הרשות (העברת כל שטח המשולש). אם תשימו לב בבפורום זה אף פעם לא שמעתי איזושהי התנצלות של הערבים על פעולות הרצח של האחים שלהם. אבל כשאנחנו מגיבים הם משרתים טוב את התעמולה של ערפת.

y not

New member
העברת המשולש לרשות, חיונית !

ויפה שעה אחת קודם ! הם אינם יכולים לטעון שגזלו את אדמתם, סה"כ יועברו לשלטון הנערץ עליהם ואשר בשליחותו הם מפגעים בנו! אין מה לחכות לדעתי, שום הסכם לא יחתם או לחילופין לא יכובד על ידי הרשות.. מסכים עם כל מילה שלך, חבל שאת כל זאת הבין ברק בדיעבד.. יש הטוענים שהציע הכל בטאבה כדי לחשוף את פרצופה האמיתי של הרשות, אולי, לא יודע...אבל אם כמה וכמה אנשים התפכחו בזכות זה, דייני

זה לא כל כך פשוט

אל תשכח כי המשולש נמצא בערך 20 ק"מ מהים התיכון וכבר היום יש לנו מותניים צרות מאוד באזור כפר-סבא/קלקיליה. העברת המשולש תאריך את המותניים צפונה ויש לזה קצת השלכות בטחוניות. הרי אנחנו מכירים את שכנינו ודבר כזה יכול להעלות אצלם בעתיד פנטזיות לחתוך את ישראל ל 2. המחיר של הרפתקה צבאית אף פעם לא הטריד אותם. כבר למדנו שכל אפשרות להציק לנו הם מנצלים ולא איכפת להם איך זה יגמר. אז אנחנו אוהבים בחורות עם מותניים צרות. אבל מדינה עם מותניים מאוד צרות זה קצת בעיה. חבל שאי אפשר להזיז את הבתים מזרחה (יש כאלו שטוענים כי צריך לעשות חילופי אוכלוסיה הוגנים - על כל תושב ישראלי מן הגדה שיפונה לישראל יפונה גם ערבי למדינת ערפת). היום הערבים כאן צועקים שאנחנו צריכים לסגת מהכל. אז תראה שכאשר מישהו מהם יהיה צריך לעבור לשטח בשלטון האחים היקרים שלו הוא יעדיף להשאר איתנו. הם אוהבים לשנוא אותנו אבל יחד עם זה לא מוכנים לעזוב את מדינת ישראל. שימו לב איך בפורום שצריך לדבר על דו-קיום מתחילים כאן יותר ויותר לדבר על היפרדות. שמתי לב שאפילו שמאלנים מובהקים מן העבר מדברים יותר על כך!

y not

New member
אכן יש הגיון בדבריך..

בעניין המשולש במחשבה שנייה אני מסכים עימך ! לא נראה לי שחילופי אוכלוסיה זה רעיון מעשי, מושך ככל שיהיה מבחינתנו וכפי שאמרת ערביי המשולש יהיו הראשונים להתנגד לו ! אכן שמאלנים רבים התפקחו, חבל שהשמאל הקיצוני מנותק עד כדי כך מהמציאות וחבל עוד יותר על כך שלמרות כוחו המצומצם, עדיין הוא מצליח לגרום נזקים כל כך גבוהים מבית (תמיכה ועידוד סרבנות ) ומחוץ (הכפשת ישראל בתקשורת בחו"ל, קריאה לסנקציות כלכליות עלינו וכו´ והכל בברכת כספי האיחוד האירופאי)

MysteriousGirl

New member
לא נכון-אופק-

וסלח לי אני לא יכולה לקרוא לך "רחב":) אתה תמיד מתעלם מדברים כשאתה רוצה להוכיח משהו. ההבדל ביני לבינך שאני גם לא מאמינה בטרור. הבנת? אני מקווה שתפנים את זה:) ואני לא צינית.

adva g

New member
אופק רחב,

למה לאורך הודעתך השתמשת בכינוי גוף- אתם?

דובי123

New member
זה די ברור... לא משנים הרגלים של שנ

שני במבצע צבאי אחד... אנחנו אוכלים את הדיסה שבשלנו, אם כבר בהתחלה הינו מבצעים מרדפים חמים בתוך שטחי הרשות [כפי שהסכמי אוסלו מאפשרים!] מן הסתם היום היינו במצב אחר לחלוטין MG - התוצאה הסופית של מהלכי הטרור תהיה החזרתהמצב לקדמותו לפני הבאת עראפת לכאן על מגש של כסף שימי לב שאפילו בוש כבר מתחיל לסגת לאט מהצהרתו על מדינה פלסטינית שלטונו של עראפת הביא נזק והרס חיי רוב הפלשתינאים [אלו שעבדו בשיראל ואלו שהתפרנסו מביקורי הישראלים] לא היה חכם מצידו לאפשר לינצים של אזרחין תמימים שהלכו לאכול במסעדה לא היה חכם מצידו לגרום לפועלים לרצוח את מעסיקיהם וכו´ יותר נכון , זה לא היה חכם מצידו אם הפלשתינים היו חשובים לו מהצד השני גם הישראלים שחשבו שיביאו להסכמה אם אך לא יגיבו טעו טעות מרה ופשוטה והתוצאה מה שהיה יכול להעשותבקטן נגמר עם מעשה גדול וככזה גם נזקיו את מורה אם הנני זוכר נכון כמעט כל מורה יודע שמה שישליט בכיתה בשיעורים השונים כך תהיה שנתו ידע לקבוע כללי התנהגות - יצאו כולם נסכרים לא ידע - יתעללו בו התלמידים וניסביונו להחזירם לתלם אם בכלל יצליח יעלה לו במאמצים רבים פי כמה ו"קורבנות" שלא נדרשו בתחילת השנה

a_duck

New member
אתה באמת חושב

שמישהו שאומר שישראל משתמשים באורניום ודורסים ילדים פלשתינים עם טנקים מתישהו יוותר וינסה לשקול פתרון יותר נורמלי מ"להרוג את כל היהודים"?

MysteriousGirl

New member
"לא אומרים"

חלק גדול ממה שהם אומרים זה אמת שאפילו התקשורת הישראלית נמנעה על ידי השלטונות לסקר טבח גנין.

adva g

New member
נו באמת...

את רוצה להגיד שחיילי צה"ל הולכים ודורסים/יורים בילדים פלסטינים להנאתם הפרטית? קצת הגיון- אין להם אינטרס לכך. לעומת זאת, עם כל הכבוד, לפלסטינים יש אינטרס ברור (ומובן) להגזים ולסלף עובדות. ולגבי התקשורת בארץ, אין ספק שהיא ימנית. ודבר אחרון- "טבח ג´נין"... יש שיחלקו איתך על ההגדרה. מהו בעינייך טבח, ומה הגבול בעינייך בין מאבק קשה לבין טבח?

למעלה