כתבה בידיעות אחרונות

שמנתולה

New member
ההרגשה היתה כאילו עשו שם

"פינת הסטייה היומית", על תקן של קופים בגן חיות שנועד לספק יצר מציצנות. סתם גועל נפש, ממש לא מחמיא להיות מוצגים ככה.

raananh

New member
העיברית שלי

העיברית שלי היא לא טובה... במיוחד אחרי 20 שנה בארה"ב... ואני עושה עכשיו המון טעויות לגבי ספירה, מין ואפילו שגיעות כתיב... סליחה על העיברית שלי... רענן

raananh

New member
גם אני מאותגר מתגובתך

גם אני מאותגר מתגובתך: למה את חושבת ששני זוגות של תאומים זה לא ארבע ילדים סה"כ? רענן

../images/Emo31.gif

לא כולם מתנסחים ברהיטות. לא כולם יודעים. לא כולם יכולים. יש פה אנשים מחו"ל. יש דיסלקטים. יש מכל טוב. אני מובכת מהצורך שלך לכוון דווקא לשם זרקור ולהלבין פנים ברבים.

raananh

New member
זה לגמרי לא היה הרושם שלי

זה לגמרי לא היה הרושם שלי. הסיפור היה עובדתי יבש ודווקא נתן רושם טוב לגבי כל הנושא: - שוטרות בכירות שהן לסביות - הכירו והפכו לזוג - יצאו מהארון - המשטרה ומנהליה נתנו יחס אוהד ותומך לאותו זוג לסביות. - איש משטרה אחר הוא תורם הזרע. - הלסביות אמאות טובות ואפילו הגדילו את המשפחה שלי. - כל הסיפור בעילום שמות וללא תמונות. וכל הנקודה שלי הייתה שככל שיש יותר סיפורים כאלו בעיתון זה הופך פחות ל"פינת הסטייה היומית" ויותר "פינת השיגרה היומית אצל ההומואים והלסביות". את רוצה להגיד לי שאם מחר תהייה כתבה על זוג לסביות שאימצו ילד ביחד או התחתנו שזה חלק מ"פינת הסטייה היומית"? או שאולי זה יביא להכרות יותר טובה עם הקהילה שלנו בעולם הנרחב של קוראי העיתונים? מה היה "לא מחמיא להיות מוצגים ככה" בסיפור הזה? מה יש להתבייש בסיפור הזה? ואני לא חושב שזה מציצנות. אני לא מצפה שידיעות אחרונות ידווח על כל זוג לסביות שיש להם ילדים בארץ אבל אם שני לסביות שוטרות בכירות, לכל אחת נולד זוג תאומים מאותו תורם זרע והמישטרה באה לקראתם ומאפשרת להם לגדל את המישפחה ולהמשיך את תפקידם במישטרה, זה סיפור מעניין. סה"כ ידיעות אחרונות מוכר חדשות... וכמו שאומרים, "כלב שנשך איש זה לא חדשות, אבל איש שנשך כלב זה כן חדשות (שגורמות לעיתון להימכר)". רענן

מסכימה איתך

מאוד ברור שאדם שמדבר אנגלית המון זמן לא תהיה שגורה אצלו הזכר נקבה אצלי זה גם לא שגור ואני דוברת רק ג'בריש ועברית

הבאסה שלי: למרות שהעברית מתקלקלת

בגלות, האנגלית שלי לא ממש משתפרת. 5 שנים בחו''ל ואני חש בחסר שפת אם.

raananh

New member
כתבה בידיעות אחרונות

רק אתמול קראתי את "ידיעות אחרונות" מסוף השבוע (היינו העיתון המודפס) ובחלק הראשי היה כתבה על שני לסביות שמשרתות במשטרה שמגדלות שני זוגות של תאומים (היינו 4 ילדים סה"כ). כתבה קצרה שמסכמת את כל הסיפור של שניהן: איך הם היו בארון, יצאו מהארון, כולם יודעים עליהם, הראשונה נכנסה להריון מתורם זרע, ילדה תאומים, קיבלה תפקיד חדש שמאפשר לה להיות יותר בבית, החברה שלה נכנסה להריון מאותו תורם זרע, גם כן ילדה תאומים, ושבכל המחלקה שלהם במישטרה מתעסקים בלנסות לפענח מי הוא תורם הזרע שכפי הנראה עובד במישטרה גם. לדעתי כתבות מסוג כזה שמופיעות בעיתון נפוץ הם אחד מהדברים הכי טובים שיכולים לקרות לקהילה שלנו (במיוחד לאלו שהם הורים הומולסביים). אמנם הסיפור נשמע עיתונות צהובה אבל ככל שיש עוד ועוד סיפורים מסוג זה בעיתון, כל הנושא מקבל רושם של דבר שיגרתי שקורה כל יום ויותר ויותר אנשים מקבלים את זה כדבר יום יומי שמקובל ונפוץ בחברה. להתקשר לידיעות אחרונות ולהציע להם עוד סיפורים דומים? נ.ב. כבר הייתי פעם במעריב (עם תמונה) וזה מספיק לי, אם כי זה לא היה קשור להורות הומוסקסואליות... אבל היה קשור לפעילות מסוימת שלי בקהילה. רענן

אבא גאה

New member
רציתי באמת להגיד לך

שהג'יבריש שלך משהו משהו......

raananh

New member
זה יקח כמה זמן....

זה יקח כמה זמן.... בסופו של דבר של דבר תגיע למצבי שהאנגלית שלי יותר טובה מהעיברית (די בהרבה)... במיוחד בכתיבה. רענן

האנגלית משתפרת רק ביחס לעברית, לא

לעצמה. עוד מעט אגיע למצב שהאנגלית תשאר רעה והעברית תהיה גרועה.

raananh

New member
אתה מזכיר לי אותי

אתה מזכיר לי אותי: בשלב זה, כשאני מדבר אנגלית עיברית או גרמנית, תמיד שואלים אותי "מאיפוא אתה"? יש לי מבטע יקי בעברית (לא הייתי קורא לזה מבטא אנגלי) ויש לי מבטא לא ברור באנגלית שרק ישראלים יודעים שאני ישראלי אבל רוב האמריקאים חושבים שאני גרמני. הגרמנית שלי על הפנים לגמרי כי מאז שסבתא שלי נפטרה, הפסקתי למעשה לדבר גרמנית. רענן

אין זה ברמה של שפת אם

אמא שלי באה מפקולדומעכסי שזה עיר הבירה של טיקגצוזלה ששם השפה הרשמית היא ג'בריש

אבא גאה

New member
וואלה?

לא, כי היה מבטא קל אבל בחיים לא הייתי מנחש שזה מבטא טיקגצולואיש.

למעלה