כרמלה בנחלה - המלצה

• פותח הנושא u z a
  • פורסם בתאריך

u z a

New member
כרמלה בנחלה - המלצה ../images/Emo140.gif

לפני הכל, אני רוצה להחמיא לכם על הפורום המועיל והמעניין, נראה לי שמצאתי פורום חדש לפקוד בקביעות... ובכן, כבר הרבה זמן שמתחשק לי לסעוד שם, וסוף סוף הגענו לשם, אחותי ואני, בצהרי יום שישי האחרון. הלכנו על הארוחה העסקית. למנה ראשונה הזמנתי קלמרי בפלנצ'ה על סלט עדשים, סלק וטחינה, אך ללא הטחינה, לפי בקשתי. הגיעה מנה נדיבה של קלמרי עשוי בדיוק, כאשר בכל ביס העמסתי קלמרי, ש"ניגבתי" בשמן הזית שטופטף בשולי הצלחת, מעט עדשים וקוביית סלק. היה לא פחות ממושלם. אחותי הלכה על מנה סטנדרטית של פטה כבדי עוף ומרקחת חבושים מפולפלת. הגיעו שני עיגולי פטה לא גדולים, עם מקל נימוח, וללא לחם / טוסט. המנה היתה טעימה, אך לא מרגשת. למנות העיקריות הוזמנו סטייק אנטריקוט וספריבס פיקנטי בקארי וחלב קוקוס עם צ'ילי מתוק ופירה מתובל. המלצר לא שאל את לרמת העשיה של הסטייק, והוא הוגש כמעט נא לגמרי. למזלה של הסועדת היא אוהבת אותו כך, אך לדעתי היה מקום לשאול. מנת הספריבס היתה מצויינת. הבשר היה מעט יבש (מיד יגיע הסבר למה), אך הרוטב פשוט מושלם. שילוב הטעמים היה נפלא, לדעתי אפשר היה להיות נדיבים יותר ברוטב. לשלב הקינוח הגענו מלאות, אך לא מפוצצות. לשמחתנו מצאנו מנת קינוח כלבבנו, אשר כללה 4 טעימות קינוחים: טארט לימון פריך עם קונפיטורת פטל – מעולה!! חמצמץ ומרענן! עוגת מוס שוקולד וקרוקונט אגוזים פריכים – טעים. קרמבו שוקולד במילוי קרם פסיפלורה ושוקולד לבן. נשמע מושלם, נכון? ובכן, היה טעים מאוד, אבל לא מפיל, כמו התיאור המפתה. פנה קוטה עם רוטב תותים – טעימה מאוד, במיוחד הרוטב. יחד עם קפה לכל אחת ושתי כוסות יין, עלה התענוג 262, לפני שירות – מחיר הוגן לארוחה טעימה. שתי הסתייגויות בקשר לשירות: בעוד אנו נהנות מהמנה הראשונה, ולא, לא היינו בביס האחרון שלה, אלא בערך בחציה, הגיעה המלצרית עם חיוך מתנצל, ובידיה שתי המנות העיקריות שלנו. הסתכלנו עליה במבט שואל, והיא אמרה שהמלצר אמר למטבח שאנחנו כבר מסיימות, ולכן המנות העיקריות שלנו מוכנות. ועוד הוסיפה: "אתן רוצות שאני אשים לכן בינתיים את הצלחות על השולחן?". הופתעתי מאוד, לדעתי היא היתה צריכה לעשות אחורה פנה למטבח ברגע שראתה שאנחנו עדיין אוכלות, אך במקום זה הגיעה עד אלינו (כלומר ראינו את המנות המוכנות, והיה ברור לנו כי הן יוחזקו בתנור חם עד להגשתן), ועוד שאלה אם נרצה שהן יעמדו ויחכו על השולחן!! כמובן שסירבנו, וכמובן שהמנות חיכו לנו בתנור. המלצר לא ניסה להסתיר את זה: הוא החזיק את הצלחות על מגש, והוריד אותן לשולחן עם מפית, תוך אזהרה שהצלחות חמות. התאכזבנו קצת, אבל לא נתנו לזה (ולספר ריבס המעט יבשושיות) לפגום לנו בהנאה. עוד קטנה לעניין השירות - בשלב הקינוח. עוד לפני שהספקתי לגמור את השאלה, האם ניתן להחליף טעימת קינוח בטעימת קינוח אחרת, הודיע לי המלצר שזה בלתי אפשרי, ושהוא מכיר את השאלה בע"פ. לא עזרו התחנונים (כולל מניפולציה שאחת מאיתנו בהריון, והרי לאישה בהריון לא מסרבים!), לא הסכימו להחליף לנו את עוגת מוס השוקולד בקרמבו פסיפלורה נוסף. עוד הוסיף המלצר, כי לדעתו הקרמבו "לא להיט", ועוגת המוס מנצחת. בדיעבד הסכמנו איתו, לפחות לעניין הקרמבו... בכל אופן – ולמרות ההסתייגויות – השורה התחתונה היא שטעים ונעים לאכול בכרמלה בנחלה, רק שימו לב – בצהרי יום שישי, כשהמדרחוב מלא באנשים ובהופעות, סביר להניח שתשמעו מחיאות כפיים כל כמה דקות לאחד ממופעי הרחוב. אנחנו גם זכינו בעשר דקות של צפירות עצבניות של נהג משאית עצבני לא פחות, שחסמו לו את המעבר, ממש מתחת לאף שלנו...

גידי42

New member
../images/Emo60.gifברוכה הבאה. ד"ש לשאבי...

הוא גם בחיים עדיין. בוא אלי פרפר נחמד... אהבתי את הביקורת. לפעם ראשונה זה מצוין. כרמלה... הגיע הזמן לנסות שוב

meravbr

New member
נשמע טוב מאד../images/Emo70.gif

אנחנו גם ישבנו שם (כבר לפני שנתיים
) לצהרים ונהננו. לאחרונה ישבנו שם לא. בוקר שהיתה טובה אך לא "מפילה"... יופי שנהנתם!

meravbr

New member
ולגבי הסטייק ומידת העשיה -

יותר עדיף להגיש אותו נא עם אפשרות לצליה נוספת, מאשר היו מגישים אותו וול-דאן ולא היה לטעמכם...

Lear22

New member
איזה ניק מגניב!

גם לדעתי ברגע שהמלצרית רק היתה קולטת שאתן עדיין אוכלות אסור היה לה לבוא לשולחן, אין בכלל על מה לדבר. מה שכן, אי אפשר לצפות שהיו מכינים לכן מנה חדשה. התזמון בלהזמין את העיקריות למטבח הוא אחד התפקידים הכי חשובים שיש למלצר, לדעתי זו אחת המיומניות הכי גדולות. בדיוק השבוע התדיינו בעבודה איזו דמות היתה הכי אהובה בפרפר נחמד ואני אמרתי שללא ספק אוזה! למרות שהבנתי שהרבה אנשים מצאו אותה מתנשאת מוזר!!

u z a

New member
לא בדיוק סנובית, קצת טרחנית

אני בכלל העדפתי את בץ, אבל זה היה נראה לי טפשי להיקרא ככה (לא שאוזה זה לא טפשי...).

../images/Emo127.gif משובח

רק עניין התזמון במנה העיקרית ממש קלוקל
. גם אם אתם בסוף- מה עם קצת להנות ולתת לאוכל לרדת כמה דקות?

maya100

New member
יופי של המלצה ונשמע כמו חווייה

קולינרית טובה. עם זאת, על נושא המנות העיקריות לא הייתי עוברת בשתיקה. זו איננה הפעם הראשונה שבה גולש מספר על בעיה שהיתה במסעדה נחשבת אבל לא התלונן באותו רגע ואני פשוט לא מבינה זאת. מדוע לא התלוננתן? מדוע לא ביקשתן את אחראי המשמרת. בשר הוא מנה שלא יכולה לחכות, פשוט כך. אם מלצר עשה טעות המעדה צריכה לשלם עליה ולא הסועדים!

liti

New member
מסקנה נכונה, אבל...

זו המדיניות בכרמלה בנחלה לגבי טעויות של המלצרים. שהסועד ישלם. אני עדיין זוכרת את טעמה המעולה של ארוחת הטעימות שאכלנו שם, וכמה מהר הטעם נהרס בגלל שהמלצרית לא חישבה נכון את עלות המנות ופנתה אלינו עם הדרישה לשלם עבור מנות נוספות עקב הטעות שלה, ולא עזרה הפנייה למנהל המשמרת, שלפיו אנו אמורים לשלם על הטעות של המלצרית. הדבר ידוע גם לגבי ארוחת הטעימות של אורי בורי (אותו הבעלים).

maya100

New member
אתם אמורים לשלם על טעות של המלצרית?

בחיים שלי לא שמעתי על דבר כזה!!!
איזו חוצפה! עם כל הכבוד לאוכל טוב, אני מדירה רגלי ממקומות כאלו (ראה סטפן בראון)

liti

New member
בסופו של דבר-

לא היינו מוכנים להתפשר ויצאנו בלי קינוחים. תארי לך, לארוחת טעימות של ארבעה אנשים נשאר סכום לקינוח אחד עקב טעות המלצרית- ומה הם ציפו, שכל אחד יטעם כפית?

yalagala

New member
עושה רושם

שיש מסעדות שצריכות לתת לסועדים הסכם לחתימה לפני שמזמינים משהו בכלל.

ננה f

New member
אני לכל מקום הולכת עם העו"ד צמוד

או לפחות עם הכרטיס שלו בהישג יד.. אולי הגיע הזמן לקחת את היח"צן גם......

למעלה