כרטיס רכבת למיצרים 1945

מצב
הנושא נעול.

krause

New member
כרטיס רכבת למיצרים 1945

כרטיס רכבת למיצרים 1945
בהמשך לשאלתו של יהוושוע,אני מציג 2 כרטיסים.הראשון של palestine railway מרחובות לקנטרה או הפוך.הכרטיס בשיתוף עם חברת הנסיעות לוייד ארץ ישראלי ומיצרי.מחלקה שניה. 1945 . הכרטיס השני הוא כרטיס המשך מקנטרה לאלכסנדריה על ידי חברת הרכבות המיצרית פלטורס. שימו לב : חצי מחיר לילדים בלבד.

seffic

New member
מה הכוונה ברחובות (72) ?

כרטיס רכבת למיצרים 1945
בהמשך לשאלתו של יהוושוע,אני מציג 2 כרטיסים.הראשון של palestine railway מרחובות לקנטרה או הפוך.הכרטיס בשיתוף עם חברת הנסיעות לוייד ארץ ישראלי ומיצרי.מחלקה שניה. 1945 . הכרטיס השני הוא כרטיס המשך מקנטרה לאלכסנדריה על ידי חברת הרכבות המיצרית פלטורס. שימו לב : חצי מחיר לילדים בלבד.
מה הכוונה ברחובות (72) ?
כל הכבוד על האוסף היפה.

איליה.

New member
לא הבנתי את הקיצורים:

כרטיס רכבת למיצרים 1945
לא הבנתי את הקיצורים:
L.P. 1920 MILS מה זה אומר?

איליה.

New member
מה זה מיל?

תשובה לאיליה
L.P 1.920 MIL המחיר הוא 1920 מיל או 1.920 לירה פלסטיין,או לירה ארץ ישראלית.
מה זה מיל?
והאם באנגלית לירה א"י נקראה Lira? חשבתי שהמלה העברית "לירה" מתאימה למלה האנגלית Pound, ואז לירה א"י היתה אמורה להיקרא PP ולא LP.

מיל זו אלפית הלירה

מה זה מיל?
והאם באנגלית לירה א"י נקראה Lira? חשבתי שהמלה העברית "לירה" מתאימה למלה האנגלית Pound, ואז לירה א"י היתה אמורה להיקרא PP ולא LP.
מיל זו אלפית הלירה
באנגלית מסמנים את הלירה ב-₤ שהוא L עם שני קווים חוצים. זהו קיצור של הצורה הלטינית של לירה (ליברה).

dvir golan

New member
פאב המסילה

כרטיס רכבת למיצרים 1945
פאב המסילה
הכרטיס הזה מעניין משום שהיה לו שימוש מיוחד עד לפני מספר שנים עת פעלה מסעדה / פאב / מועדון זמר במבנה מנהל התחנה המנדטורי בתחנת רחובות. היה זה בתקופה לפני חידוש תנועת הנוסעים מרחובות לתל אביב, למסעדה הייתה הצלחה מרובה בין היתר הודות לאוירה המיוחדת והסממנים הקשורים להיסטוריה של הרכבת שהיו חלק מחזות המקום. ישראלה קומפטון ז"ל שהלכה לעולמה לפני מספר חודשים ונחשבה לגדולת חוקרי ההיסטוריה של רחובות, השאילה לבעלי המקום כרטיס מקורי בקו בין רחובות לקהיר, והם הטביעו את צילום הכרטיס על כל תחתיות הבירה שהוגשו במסעדה, כמעין גימיק מקומי. ישראלה טרחה לספר לי שהכרטיס המקורי לא חזר מהשאלה וכנראה אבד. האם מדובר אם כן בתאום של אותו כרטיס אבוד...?

krause

New member
כרטיס אבוד

פאב המסילה
הכרטיס הזה מעניין משום שהיה לו שימוש מיוחד עד לפני מספר שנים עת פעלה מסעדה / פאב / מועדון זמר במבנה מנהל התחנה המנדטורי בתחנת רחובות. היה זה בתקופה לפני חידוש תנועת הנוסעים מרחובות לתל אביב, למסעדה הייתה הצלחה מרובה בין היתר הודות לאוירה המיוחדת והסממנים הקשורים להיסטוריה של הרכבת שהיו חלק מחזות המקום. ישראלה קומפטון ז"ל שהלכה לעולמה לפני מספר חודשים ונחשבה לגדולת חוקרי ההיסטוריה של רחובות, השאילה לבעלי המקום כרטיס מקורי בקו בין רחובות לקהיר, והם הטביעו את צילום הכרטיס על כל תחתיות הבירה שהוגשו במסעדה, כמעין גימיק מקומי. ישראלה טרחה לספר לי שהכרטיס המקורי לא חזר מהשאלה וכנראה אבד. האם מדובר אם כן בתאום של אותו כרטיס אבוד...?
כרטיס אבוד
גולן שלום הכרטיס אשר הצגתי הוא מרחובות לקנטרה. אשמח לראות צילום של הכרטיס אליו אתה מתכוון. עד קנטרה נסעה רכבת פלסטיין. ומקנטרה נסעה הרכבת המיצרית. אבל אני שמח שנוצרות תגובות למסמכים אשר אני מציג,וידע נוסף מצטבר מתגובות.תודה.

krause

New member
כרטיס רחובות קהיר

פאב המסילה
כרטיס רחובות קהיר
גולן שלום אכן היה כרטיס רחובות קהיר לרכבת פלסטיין.ראיתי צילום של כרטיס דומה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה