כרטיס עריכה למשתמש הביתי

לולי 84

New member
כרטיס עריכה למשתמש הביתי

שלום לכולם לפני בערך שנה קנו לי בארהב כרטיס עריכה של פיניקל (PINNICALE STUDIO) בארה"ב. כשהוא הגיע לארץ מתברר שכתוב על הקופסא video format : ntsc כלומר שיטת השידור האמריקאית. מדובר בכרטיס studio dv ver. 8 עם תוכנה מקורית טובה והכל. הבעיה שהוא לא מזהה מצלמה עם שידור ישראלי. האם יש דרך להמיר את התוכנה והחומרה לשידור הישראלי או שצריך לקנות כרטיס חדש? האם הכרטיס הזה נחשב טוב או שלשכוח מה 80 דולר בערך שזה עלה ולקנות חדש.. בעוד כשנה אני מתחילה ללמוד עריכת וידיאו בין היתר באוניברסיטה כחלק מהתואר. אני מעוניינת לקנות (במידה ושימוש בנוכחי לא אפשרי) כרטיס עריכה רצוי לי חיצוני חדש וטוב. אני כרגע בעלת המחשב הבא : פנטים 3 1000 256 זכרון רם 120 גיגה NVIDA GFORCE 2 כרטיס מסך עם יציאות S_VIDEO וכרטיס קול 7.1 מה אתם ממליצים עם חשיבה לעתיד? להשאר כרגע עם הקיים ולהשתדרג בעתיד? או לקנות עכשיו איזה פצצה טובה (בגבול הסביר במחיר?) איזה כרטיסים מומלצים לא יקרים לעריכה ביתית בעיקר ועוד שאלה חשובה!!! - האם יש תוכנה שתמיר לי קבצי MOV ל MPEG??? תוכנת STUDIO שאני מתחילה לאהוב לאט לאט מהפרמייר.. לא מקבלת את הסוג קובץ הזה.. תודה מראש. סליחה על הפצצת שאלות המטורפת.. לולי.

RoyBO

New member
אתה צריך מחשב חדש

ואני בטוח שהכרטיס שקנו לך בכלל לא קשור לעריכת וידיאו זה בטח כרטיס טלויזיה פשוט

shy-1

New member
לי יש אותו הכרטיס, גירסה 8 אך לא DV

הוא מסוגל לראות/להקליט/לעבד, גם PAL וגם NTSC. בפרינציף, זה אולי לא הכרטיס המתוחכם והטוב מכולם, אך לצרכים כלליים הוא בהחלט מספק. נ.ב. רצוי פנטיום 4 מהירות 3 MH ו512 זכרון פנימי לפחות.

לולי 84

New member
תודה..

היה כתוב על הקופסא NTSC או שקנית בארץ אז זה לא היה רלוונטי? פשוט על הקופסא זה רשום בלבד בלי PAL. האם יש איפשהו לשנות בהגדרות?? תודה שוב..

shy-1

New member
קניתי בארץ,דרך החנות שקניתי והרכיבה

את המחשב, כך שאין לי הקופסא, אך בתוכנה עצמה, כשנכנסים ל CAPTURE SOURCE,אפשר לבחור בין PAL,NTSC,SCAM.

לולי 84

New member
אז אצלי לא..

אני מצרפת תמונת מסך.. יש דרך לפתור את זה? שים לב שה NTSC ב DISABLE...

shy-1

New member
כנראה אצלך הכרטיס מיועד רק לNTSC

(לדעתי זה טפשי לייצר כרטיס רק לסוג אחד). איני ממש מומחה, אך לדעתי זה מה יש, אי אפשר לשנות

ih10

New member
לפי התמונה הזאת את לוכדת ממצלמת

DV, אם זה כל מה שאת צריכה אז כל כרטיס FIREWIRE ב100 שקל יספיק אם את קונה מחשב חדש אפשר לקנות לוח אם שיש לו חיבור FW

לולי 84

New member
יש לי מצלמה אנלוגית HI*

הקלטות הרגילות הישנות.. ואני שמה את זה במצלמה דיגיטלית ומעבירה למחשב. לדיגיטלית יש יציאת FIREWIRE אם אני לא טועה באמת.. אתם טוענים שכל מה שאני צריכה זה כרטיס? נראה לי שאת זה כבר יש. קניתי משהו בעבר אך ללא שימוש. האם אם אני מתקינה את זה עכשיו ועובדת עם התוכנה זה צריך לעבוד? או שהתוכנה בנויה ל NTSC ואין לי סיכוי? אני פשוט רוצה את התוכנה הזו פרמייר קצת מעצבנת אותי.. תד8ודה שוב..

f roni

New member
יש לך סיכוי

ללולי שלום כתבתי כבר בתגובות רבות שכיום אין הצדקה ל"כרטיסי עריכה" משום שאם לא עובדים בשיטת אופליין-אוןליין הדגימה האיכותית ביותר היא ללא דגימה כלל דרך ממשק Firwire (יש הסבר מורחב באתר שלי). אם הוא קיים במצלמה, אז אין לך שום בעייה כי או שהוא כבר מותקן על כרטיס האם של המחשב או שבעשרות שקלים בודדים תוכלי להתקין "כרטיסון" מתאים. לגבי תמיכה של הכרטיס שלך באפקטים, במחשבים של היום גם זה מיותר ובכלל הוא מוגבל לאפקטים בודדים... לגבי התוכנה, אני מניח שלאחר העברת החומר למחשב אפילו באמצעות תוכנת מערכת ההפעלה Movie maker, תוכלי להמשיך לערוך את הקבצים שכבר במחשב באמצעות כל תוכנה וסביר שגם בזו שברשותך (אני אומר סביר כי אני לא מכיר אותה ואת המגבלות הספציפיות של הגירסה שברשותך).

f roni

New member
תוכנה שתמיר לי קבצי MOV ל MPEG

מנסיונותי (ותקצר היריעה מלהכיל את כולם) עדיף לדגום את יציאת הוידאו האנלוגית של מכשיר ה DVD. מובן שעדיפה יציאת S-vidio על זו הרגילה composite. אגב, יש תוכנות עריכה ותוכנות צריבה שיודעות לקבל VOB ולטפל בו.

למעלה