כרטיסי נסיעה של חברות תעופה.

מצב
הנושא נעול.

krause

New member

חברות התעופה אל על וארקיע הנהיגו תחבורה ציבורית במשך הרבה שנים. אינני יודע באם עד היום?? מצורף גם כרטיס של חברת האוטובוסים של שדה התעופה בקלנדיה.

seffic

New member
מאיזה תקופה הכרטיסים?

חברות התעופה אל על וארקיע הנהיגו תחבורה ציבורית במשך הרבה שנים. אינני יודע באם עד היום?? מצורף גם כרטיס של חברת האוטובוסים של שדה התעופה בקלנדיה.
מאיזה תקופה הכרטיסים?
זה אולי מסביר את האוטובוסים הישנים של אל על שניתן היה לראות עד לפני כמה שנים במסוף הטרום טיסה ברכבת צפון. נראה לי שהסבו אותם אח"כ לאוטובוסים ללא חלונות בשביל המטענים.

oren*

New member
נכון מאוד, באוטובוסים האלה נעזרים

מאיזה תקופה הכרטיסים?
זה אולי מסביר את האוטובוסים הישנים של אל על שניתן היה לראות עד לפני כמה שנים במסוף הטרום טיסה ברכבת צפון. נראה לי שהסבו אותם אח"כ לאוטובוסים ללא חלונות בשביל המטענים.
נכון מאוד, באוטובוסים האלה נעזרים
עד היום להסעת מטעני הנוסעים שהשתמשו בשירות "טרום-טיסה". למיטב ידיעתי נסגרו כל סניפי "טרום-טיסה" מלבד זה שברכבת צפון.

יהוושע

New member
הכרטיס של אל על הוא מהשנים שבין

מאיזה תקופה הכרטיסים?
1974 ל 1980 . בן-גוריון מת בסוף 73' ורק אחרי מותו שונה שמו של נמל התעופה " לוד " ל " נמל התעופה בן גוריון " . הלירה הייתה מטבע חוקי עד 1980 שבה הפסיקה להיות הלך חוקי לטובת השקל ( הישן ) . לכן הכרטיס הוא משנים אלה . איציק , ( או כול מי שיודע ) באילו שנים פעל שדה התעופה " קלנדיה " , והיכן הוא נמצא אז? האם יש קשר לשדה התעופה בעטרות? ( ז"ל )

שדה התעופה קלנדיה = עטרות !

1974 ל 1980 . בן-גוריון מת בסוף 73' ורק אחרי מותו שונה שמו של נמל התעופה " לוד " ל " נמל התעופה בן גוריון " . הלירה הייתה מטבע חוקי עד 1980 שבה הפסיקה להיות הלך חוקי לטובת השקל ( הישן ) . לכן הכרטיס הוא משנים אלה . איציק , ( או כול מי שיודע ) באילו שנים פעל שדה התעופה " קלנדיה " , והיכן הוא נמצא אז? האם יש קשר לשדה התעופה בעטרות? ( ז"ל )
שדה התעופה קלנדיה = עטרות !
ולשם מגיע קו 41 של אגד ירושלים פעם ביום. משם הוא יוצא לירושלים פעמיים ביום. שדה התעופה לא מתפקד בכלל.

למיטב ידיעתי רק בתקופה הירדנית !

וממתי עד מתי קראו לו " קלנדיה " ?
למיטב ידיעתי רק בתקופה הירדנית !
על שם הכפר קלנדיה או שכונת קלנדיה הסמוכה לשדה התעופה. אני זוכר מטוסי 707 ו- 727 מעל הבית שלי שנחתו בעטרות (8 ק"מ מהבית שלי). יש קו אוטובוסים ערבי מס' 74: ירושלים - קלנדיה ויש שם אוטובוסים מצחיקים כמו מרצדס מיושנים ואחרים. יאללה: תרים טלפון בערב יהוושע: בפקודה !!!

oren*

New member
חברת אלעל שוכרת נהגים של אגד

שמסיעים את עובדי החברה כחלק מהמשמרת היומית שלהם (אני נוסע עם אחד הנהגים האלה באופן קבוע בקו מהוד השרון לתל אביב). בקדמת האוטובוס מניחים שלט קרטון עם הלוגו של אלעל. השבוע ראיתי מיניבוס צבוע בצבעי אלעל החדשים (כסף-כחול), יכול להיות שמשתמשים גם בהם להסעת כמות קטנה יותר של עובדים.

ארזS

New member
אל על לא שוכרת את הנהגים.

שמסיעים את עובדי החברה כחלק מהמשמרת היומית שלהם (אני נוסע עם אחד הנהגים האלה באופן קבוע בקו מהוד השרון לתל אביב). בקדמת האוטובוס מניחים שלט קרטון עם הלוגו של אלעל. השבוע ראיתי מיניבוס צבוע בצבעי אלעל החדשים (כסף-כחול), יכול להיות שמשתמשים גם בהם להסעת כמות קטנה יותר של עובדים.
אל על פשוט מזמינה "נסיעה מיוחדת קבועה" ויש נהגים שמבצעים נסיעות אלה באופן קבוע, כפי שיש נסיעות קבועות למפעלים אחרים, הן ע"י אגד או דן והן ע"י חברות אוטובוסים פרטיות.

oren*

New member
תודה על ההבהרה ../images/Emo8.gif

אל על פשוט מזמינה "נסיעה מיוחדת קבועה" ויש נהגים שמבצעים נסיעות אלה באופן קבוע, כפי שיש נסיעות קבועות למפעלים אחרים, הן ע"י אגד או דן והן ע"י חברות אוטובוסים פרטיות.
תודה על ההבהרה

מצב
הנושא נעול.
למעלה