כפל ביטוחי לביטוח דירה

naser

New member
כפל ביטוחי לביטוח דירה

היי, שוכר הנכס לא סומך על המשכיר ועושה ביטוח לנכס בו הוא מתגורר. לא רוצה לקחת צ'אנס שהמשכיר לא ישלם על ביטוח וכו'. ברור שבמקרה ביטוח רק בעל הנכס יטבע את הביטוח שלו אך אם אלו ינסו לטבוע את השוכר (הדייר) זה יפעיל את הביטוח שלו כדי שישפה את בעל הנכס. לפי מה שהבנתי כשיש כפל ביטוחי המבוטח יוכל לבחור איזו מהחברות הוא רוצה לתבוע. ברור שלא יהיה ניתן לקבל פיצוי פעמיים. האם זה נכון ואפשרי? תודה.
 

naser

New member
שתי שאלות הבהרה

1. איך חברת הביתוח של בעל הנכס תדע שיש עוד ביטוח?‏ 2. מה קורה אם מדווחים לחברות רק כאשר קורה המקרה הביטוחי ולא קודם?‏ 3. האם לדעתך נכון מצד הדייר לעשות גם הוא ביטוח?‏
 
פוליסה משותפת

חברות הביטוח "מדברות" בין עצמם , ובמידה ולא תודיע כי קיים ביטוח נוסף לרכוש הנל יתכן כי שתי חברות הביטוח ידחו את התביעה בטענה למרמה ( ובצדק.) , כמובן שקבלת פיצויי כפול גם כן לא אפשרית . הפתרון הטוב ביותר לעשות פוליסה משותפת על שם בעל הנכס והשוכר ביחד , כך כל אחד המצדדים ידע במקרה של אי תשלום , תביעה או כל דבר הנוגע לפוליסה . יתרון משמעותי נוסף הוא ביטול כל נושא השיבוב ( חברת הביטוח לא תוכל לחזור בתביעה כנגד השוכר בנזק לו היה אחראי ) . גם תשלום הפרמיה יקטן משמעותית לשני הצדדים .
 
למעלה