כפילות בביטוח חיים לבנק משכן

מאמציקה

New member

אני ובעלי לקחנו משכנתא בדצמבר 2001 בבנק משכן מה שקשור לביטוח חיים, אז בעלי עשה את זה דרך הבנק ואני דרך "בטוח ישיר " לפני כמה ימים אני מקבלת דו"ח של בנק משכן על חיובים של משכנתא לשנת 2002 ומה אני רואה !!! שלמרות שיש לי בטוח חיים ב"ביטוח ישיר" שמשועבד לטובת הבנק , בנק משכן חייב אותי כל התקופה הזאת וגם עד היום על פרמיות בטוח חיים (וזה משהו כמו 2000 ש"ח) זה אומר שכבר יותר משנה אני משלמת שני ביטוחים כפולים התקשרתי למשכן , שם נאמר לי שכן,אני רשומה אצלהם כבעלת פוליסת ביטוח חיים וממש לא מעניין אותם שיש כפילות גם בביטוח ישיר כי לאחר שהם קיבלו ממני פוליסת של "בטוח ישיר" הם שלחו לי מכתב ושם נאמר : "מכתב זה מאשר את קבלת החומר במשרדנו ואין בו כדי לאשר כי נמצא מתאים לנדרש." וכמה שורות אחרי זה : "במידה ופוליסה אינה מתאימה לקריטריונים שהגדיר הבנק, ישלח אליכם מכתב אשר יפרט את הנדרש." לא קיבלתי שום מכתב לאחר זה(שבו מצויין מה בדיוק הבעיות בפוליסה שלי ומה אני צריכה לסדר) , והבנתי שהכול בסדר אך , מתברר שלא ! גם בביטוח ישיר אומרים שאין באפשרותם לזכות אותי , לפחות על סכומים ששילמתי להם , כי הם מבחינתם לא עשו שום דבר לא בסדר . הפנתי מכתב למח` פניות הציבור של בנק ישראל ב18.02 , נפתח לי שם תיק ואני עדיין ממתינה לתשובה לאחר שיחה עם בחורה המטפלת בתיק שלי יש לי הרגשה שלא ממש יש סיכוי שאני אקבל את הכסף שלי מבנק משכן נראה לי שאכלתי אותה , זרקתי 2000 שקל לפח ! האם זה נכון ? והאם אני אקבל מהם משהו ? ואם בנק משכןאו בנק ישראל יתנו לי תשובה שלילית, למי ניתן לפנות ? אני ממש לא יודעת מה לעשות ! בא לי לבכות מכול הבלגן הזה בנוסך לזה , גם היחס של פקידים במשכן , פשוט גועלי. פקידה אמרת לי "בעיה שלך " רק מה , כשהם רצו שנקח מהם משכנתא , הם היו מה זה נחמדים ! תודה מראש לכל מי שיכול לייעץ לי משהו !

odedg

New member

שלום, שאלה: למה עשיתם ביטוח ישיר? את ם לא מעדכנים אחד את השני?

פרטנר

New member
תשובה לODEDG

למה לא מעדכנים ? עשינו בביטוח ישיר כי שם פרמיה הרבה יותר זולה (בהרך פי 3 ) מפרמיית שיש לשלם לבנק עבור בטוח חיים

מאמציקה

New member
תשובה לodedg

למה לא מעדכנים ? עשינו בביטוח ישיר כי שם פרמיה הרבה יותר זולה (בהרך פי 3 ) מפרמיית שיש לשלם לבנק עבור בטוח חיים

odedg

New member

שלום! אני חושב שמשהו עדיין לא ברור. בעת החתימה על המשכנתה הבנק אמור לציין בחוזה ואולי בנספחים מתאימים כי יש חובה בביטוח, ואם לא תוצג לו פוליסה מ ת א י מ ה
, הוא יעשה את הביטוח מטעמו על חשבונכם. רוב האנשים , לצערי, לא בודקים את המצב בשוק וחותמים ללא הרהור וערעור, ולוקחים את הביטוח היקר שמטעם הבנק. ועכשיו , אם אתם כבר מבוטחים על ידי הבנק, עליכם היה לברר כיצד מחליפים בין הביטוח הקיים לחדש שלכם. בקטע הזה נראה שהיו חסרים פרטים.

מאמציקה

New member
בטוח חיים

אז , מה שקרה , זה שאחרי כחודש בטוח חיים דרך בנק (גם אניי וגם בעלי ) אני החלטתי להעביר פוליסה שלי דרך "בטוח ישיר" עשיתי שם בטוח חיים שמשועבד לטובת הבנק ומסרתי לבנק משכן פוליסה דרך פקידה של בנק משכן בסניף רעננה (לאחר שהיא בדקה, אמרה שמעבירה בדואר פנימי שלהם) אחרי כמה ימים , קיבלתי מכתב מבנק משכן שהם קיבלו את הפוליסה שלי (של בטוח ישיר) ובודקים אותה ואם תיהיה איזה בעיה אז אני אקבל מהם מכתב בגלל שלא קיבלתי שום מכתב , אז הבנתי שהכול בסדר ואני מבוטחת דרך "בטוח ישיר" אף לא ! אחרי שקיבלתי דו"ח חיובים של שנת 2002 (לפני כחודש וחצי) אני רואה שכן חייבו אותי בפרמיית בטוח חיים דרך בנק (וזה בנוסף לזה ששילמתי גם ל"בטוח ישיר" נוצר כפילות וכשפניתי לבנק משכן , נאמר לי שאחת ממסמכים שהם קיבלו לא היה מקור וזה לא סיפק אותם אז הם שלחו לי מכתב , אם אני לא קילבתי אותו ........... "יש לך בעיה " - כך אמרה לי פקידה של בנק משכן לפני כחודש העברתי להם שוב פוליסה עם סוכנת שלי מ"בטוח ישיר" (רק שתבין -- את אותה פוליסה שוב - זאת אומרת שלא היתה בעיה בתנאי פוליסה ) והיום אני מבוטחת דרך "בטוח ישיר" אבל יש לי בהרך תקופה של שנה וחצי שיש כפילות ולא נראה לי שיש לי סיכוי לקבל מהם החזר , ל א?? מדובר משהו כמר 1.800 ש"ח !!!!!!!!!!!!!! ואף אחת לא מעוניין לעזור לי שם , אפילו לא מחזירים לי טלפונים מרגישה שדפקו אותי !!!

odedg

New member
ביטוח חיים רק פעמיים

שלום מאמציקה ! אם בידייך הוכחה שפנית כדין והודעת לבנק על הביטוח שלך, והדרשת לבטל מייד הביטוח דרכם, והם לא יוכלו להוכיח שהם הודיעו לך שהביטוח לא תופס, נראה כי הם יהיו בבעיה. העניין הוא שלא ציינת האם אכן יש נוהל החלפת ביטוח? האם לדעתך די היה להעביר להם פוליסה של הביטוח שלך, והאם יש פה משהו שהם יודעים ואת לא? אם המפקחים על הבנקים ועל הביטוח לא יעזרו לך, תוכלי לשקול להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. במקרה כזה תוכלי גם לבקש את ההחזר צמוד ועם ריבית. בנתיים כדאי לחזור ולתזכר את כל מי שפנית לבירור, לפני הגשת התביעה

למעלה