כסא בטיחות

שיראס

New member
כסא בטיחות

בוקר טוב, בעקבות שיחה עם אחותי, רציתי לשאול אתכם היכן אתם ממקמים את כסא הבטיחות במושב האחורי ברכב. אצלי הוא נמצא צמוד לדלת השמאלית מאחור. אחותי שאלה אותי למה אני לא מעבירה אותו לאמצע. רק שזה נראה לי בלתי אפשרי וגם לא כל כך הגיוני. אשמח לשמוע מנסיונכם וידיעתכם. שיראס

אממאא

New member
הכי בטוח.... זה באמת במושב

האחורי באמצע, בתנאי שלמושב האמצעי אין גבנון קטן כמו במכוניות החדשות והכסא יושב יציב ובקו ישר. אנחנו מיקמנו את הכסא במושב האחורי צמוד לדלת הימנית, כך שאם מישהו נוסע איתה לבד, תמיד אפשר ברמזור להסתובב ולתת לה את הבקבוק, את הבובה ואת שאר החפצים שהיא מאד נהנית להעיף.

תוליקה

New member
גם אנחנו בשתי המכוניות

מיקמנו את הכסא ליד הדלת הימנית מאחור. נכון שזה יותר בטיחותי במושב האמצעי , אך במכוניות שלנו זה היה בלתי אפשרי ובנוסף כמו שכתבה אממאא אפשר להתסובב ולראות את הילד גם דרך המראה וגם אפשר ללטף ברמזורים. וחוץ מזה נשיקות לנסיכה המדהימה.

שיראס

New member
התבלבלתי בצדדיים - גם אצלנו

הכסא בצד הימני, שאפשר לראות אותה מהמראה של הנהג. אבל לא הצלחתי להבין איך אפשר לשים באמצע המושב, חגורת הבטיחות שם לא יכולה להחזיק את הכסא, לא?

אממאא

New member
ברכבים שלנו החגורה האמצעית גם

מתחברת באלכסון מלמעלה (כמו החגורות בצדדים) כך שבמקרה הצורך והיכולת איןם לנו בעיה לחבר את הכסא גם שם. בנוסף, לכסאות שלנו יש מאחור עוד רצועה שעוברת מתחת למושב האחורי ומעוגנת באמצעות קליפס לטבעת בתא המטען.

אפשר גם במושב האמצעי

לא יודע מה להגיד בעינייני בטיחות, אבל, המלאך חייב, ממש חייב, לראות את הכביש, להתפעל מהאופנועים, מערבלי הבטון ומהאוטובוסים וגם לתפעל את הנהג: "אבא סע, יש ירוק!", "עכשיו ימינה! רחוק רחוק לים!" אפשר למתוח את החגורה השמאלית ולחבר אותה למושב האמצעי, לא?

אצלנו הכסא מאחור בצד ימין

וכן, זה ידוע שבאמצע זה הכי בטוח. והכי מסוכן - מקדימה (גם אם אין כרית אויר).

דידיט

New member
../images/Emo73.gifאצלנו באמצע

גם מבחינה בטיחות וגם מנטרלת את כל נסיונות הגוזל לפתוח דלת .חלון וכו כל מיני אמצעי חבלה יצירתיים. אם תרצי הוראות אשמח לשאול את בעלי שהוא הידען בנושא.

../images/Emo26.gif ועוד משהו חשוב -

כמובן שהדלתות מאחור נעולות לפתיחה מבפנים !

English

New member
אצלנו היא בצד שמאל, כדי לאפשר

לאחיה שיורד ראשון מההסעות לרדת בצד של המדרכה. וגם אצלנו הפתיחה של הדלת שלה אפשרית רק מבחוץ.

משתפרת

New member
בעז סגל מ"בטרם" ענה לשאלה כזאת:

"אם זהו הילד היחיד מומלץ להושיבו במושב האמצעי האחורי (כך יקטנו סיכויי ההפגעות בתאונה צידית). התקנת מושב הבטיחות צריכה להעשות בהתאם להוראות היצרן (איזו חגורה נדרשת אגן-כתף או אגן בלבד) ובהתאם לחגורות הבטיחות שקיימות ברכבך (אגן-כתף או אגן בלבד). אם מושיבים הילד בצד אין הבדל בין שני הצדדים, סטטיסטית שניהם מעורבים בתאונות במידה דומה." לא יכולה לצרף קישור ישיר להודעה, היא מופיעה בדף שאלות ותשובות בפורום בטיחות בילדים בוואלה http://community.walla.co.il/?w=/305/1275//4/

Zugit

New member
יתרון צד ימין

הוא שקל להכניס ולהוציא את הילד, וזאת כאשר ההורה עומד על המדרכה, ולא חלילה על הכביש!

י י ל נ ה

New member
שיראס, הכי טוב, כמובן, באמצע.

אי-אפשר להשיג דלתות וכל מיני ידיות ולחצנים מעניינים. וגם רואים את הכביש ולא רק צד אחד של הדרך. המצב מחמיר, כאשר יש שניים וכל אחד רוצה אותו מקום
. מה עושים?

אצלנו הוא בצד שמאל, ואני לא חושבת

שיש הבדל בין ימין לשמאל, כי מדי פעם חונים בצד ימין ומדי פעם חונים בצד שמאל של הכביש. אנחנו בחרנו בצד שמאל מסיבה מאוד פשוטה, שהרגליים הארוכות שלי נכנסות בגב של הארוך האישי שלי, ולכן הוא העדיף שאשב בצד ימין לצד הילדון שלנו, והוא יישב בצד השמאלי. באמצע זה בעיני לא לעניין, כי ככה אני יכולה לשחק עם הקטנצ'יק, הווה אומר, לעשות תרגילי גמישות, פילאטיס, בלט והתעמלות קרקע, בלהתכופף ולהרים את כל מה שהוא מעיף לכל הכיוונים, והוא תמיד מחפש את המקום המיוחד שאליו אני לא אצליח להגיע, ואז מיילל בקול נכאים שהוא ממש, אבל ממש, לא יכול בלי הצעצוע הזה.... זה אומר גם לנקות את מה שנופל, נוזל, ניתז, מושפרץ, נוחת וכולי, ובקיצור להיות מתוזזת גם בזמן נסיעה שבה הוא רתום וקשור לכסא...

דידיט

New member
נסיעה מתוזזת../images/Emo178.gif

אנחנו באמת צריכים עזרה בכיוון הזה משום שדברים עפים באוטו לאחר שהפסיקו לעניין אותו ממש יכולים להיות מסוכנים לנהיגה .וגם היללות במקרה שלנו זה צרחות מאוד לא נעימות וגם שאני באמצע הנהיגה מחפשת מה לתת לו ואיפה נפל בדיוק הצעצוע גם מאוד מסוכן...ולכן הפסקתי לתת לו צעצועים כל עוד אני לבד ברכב. הפתרון שהכי עובד בנתיים זה שירה בלתי פוסקת של לדוד משה היתה פרה ועוד מבחר שירים שמשלבים אותו ומפעילים אותו.למזלי הוא בן אז כל אוטובוס רמזור משאית זה מושא התפעלות ואם עובר אופנוע זה בכלל סוף הדרך. עוד רעיונות למישהו ?? כי הנסיעות שלנו הופכות להיות יותר ויותר מסויטות

נעמי 17

New member
אני מצאתי כמה פתרונות

צעצועי הרכב הם דברים גדולים יחסית שלא עפים בקלות, ואפשר למצוא אותם מאוד בקלות כמו מכשיר טלפון בגודל של30 סמ לפחות המפיק רעשים... מוצצים תמיד יש לי עוד שניים למקרה חרום, וההרגל הקבוע שבאותו שותים מים, תמיד יש בקבוק בהשג יד. חוץ מזה יש רדיו ודיסקים ואנחנו שרים והרבה.. בזמן האחרון הקטן מתעצבן כשעומדים ברמזור וההסברים על המכוניות, אנשים וכ עוזרים מאוד. עוד פתרון חרום, כוס פלסטיק עם כמה חטיפים מספקת תעסוקה,, ודורשת ניקיון רכב דחוף..

English

New member
קלטות/דיסקים שלו ברכב

משהו שטוחנים גם בבית ולכן הוא מוכר. זה יכול להיות דיג דיג דוג או קלטות שונות של הדצים ונורית הירש וכו'. שמים בבית את הקלטת/DVD (אבל אחת כזו שגם את מסוגלת לשמוע 100 פעמים
). ואז בנסיעות כששמים קלטת או דיסק של אותם אמנים הילדים בדרך כלל נרגעים. אם בא לך להיות יותר חינוכית זה יכול להיות סיפורים מוקלטים כמו מיצפטל, הכינה נחמה וכאלו. ולא בדקתי אבל בטוח שבייבי מוצארט ויתר הבייבים ניתנים לרכישה בכמה פורמטים.

דידיט

New member
../images/Emo24.gifיהודית רביץ

והדיסק שלה לילדים הוא הדיסק היחיד שנטחן אצלינו להנאתינו הרבה אבל במכונית הטרנטה אין אפשרות לשמוע דיסקים אז אמא היא תחליף בנתיים........

למעלה