כניסה לחלום של מישהו אחר

mmmoti1231

New member
כניסה לחלום של מישהו אחר

זה אפשרי להיכנס לחלום של מישהו אחר? מישהו ניסה את זה פעם?

אל על2

New member
הנה הסיבות

זה לא אפשרי בגלל כמה סיבות
1.אי אפשר לחלוק חלומות כי בשביל זה צריך שהמוח יהיה
מסוגל לשלוח ולקבל נתונים מחלומות(מוחות) אחרים

2.אחרי הכל חלום זה לא משהו אמיתי זה מתרחש בדמיון

נ.ב עולם החלומות הוא עולם אישי מאוד יש בו את המחשבות הרגשות והתחושות שהאדם חווה ביום יום שלו
ולכן גם אם זה היה אפשרי אני לא הייתי נכנס לחלומות של אחרים

וולפהרט

New member
ובכל זאת...

ניסויים בעניין, אם יש, מרתקים אותי.
שני אנשים שקרובים מאוד נפשית, ששניהם יודעים לזום חלומות צלולים, הולכים לישון באותו זמן ושוב ושוב קובעים להיפגש בחלום במקום או סיטואציה מסויימת.
בתור ניסוי זה מעניין, אפילו שזה לא אפשרי

זו שאלה טובה, שיחסית קל לבדוק

זה מה שטוב בעניינים האלה, שנעים בין הרוחני לפיזי- קל לבדוק אותם.
אם נפרק את זה לגורמים לרגע, כדי שניתן יהיה לחלוק חלום צריך להניח (כמו שאמר אל על2) שיש יכולת שידור וקליטה לכל חולם, כלומר שיש לי חלק במערכת העצבים שיכול לשדר את המחשבות שלי החוצה ולקלוט מחשבות פנימה. מיותר לציין שדבר כזה מעולם לא הוכח, אבל כמובן שגם לא הוכח שזה לא קיים, אז לפחות בתיאוריה את יכולה לבחור במה להאמין.
צריך גם לשאול- איזו פונקציה הישרדותית משרתי חלומות משותפים, ולמה הם לא מופיעים מדי פעם סתם? למה יכולת שיתוף המחשבות הזו לא עובדת בעירות?

כן נערכו ניסויים שבדקו את השאלה הזו באופן מדעי (יחסית), ולא נמצאו ראיות מובהקות (כלומר מידע ששווה משהו) שמצביעות על יכולת כזו.
הנה קישורים לשני אבסטרקטים של מאמרים (ישנים) בנושא:

http://psycnet.apa.org/psycinfo/1975-02219-000

http://psycnet.apa.org/psycinfo/1989-35029-001

אני לא מאמין שקיימים חלומות משותפים, ויחד איתי חושב כך רוב העולם. כמובן שאני מכבד בערך גם דעות אחרות

mmmoti1231

New member
אבל עשיתי את זה

אני יודע בוודאות שזה אפשרי בעולם היהדות (מי שירצה אני יפרט לו בפרטי) אני רק רוצה לדעת מה המקום של זה מבחינה מדעית, אני לא אדם רוחני או משהו כזה. חבר שלי שין איתי בחדר חושב שאני מטורף עם כול העניין של החלומות, קיבלתי את ההמלצות של הפורום ולא ניסתי לשכנע אותו, הוא קיבל את זה כול עוד זה לא מפריע לו בחיים הפרטיים שלו. לילה אחד שנינו חלמנו את אותו חלום (הוא סיפר לי על החלום שלו בבוקר והיינו בהלם כשסיפרתי לו על החלום שלי) אמרתי לו שיפסיק להתחרפן ושזה לא אפשרי, אבל בכול זאת זה קרה ורציתי לדעת אם למישהו יש ניסיון או מידע בנושא

למעלה