כניסה לארץ : עתירה לבג"ץ

מטש

New member
כניסה לארץ : עתירה לבג"ץ

בעקבות ההתפתחויות האחרונות בקשר עם האפשרות להיכנס ולצאת מהארץ, גם בקישון וגם להרצלייה, החליט הפורום לקידום השייט להגיש עתירה נוספת לבג"ץ (בקשה דחופה להקדמת הדיון). כזכור בג"ץ קבע לנו דיון בנובמבר אבל נראה לנו שיש מקום עקב ההתפתחויות האחרונות לבקש מהם הקדמת הדיון. מצורף קובץ עם העתירה. תודה לאלו שתרמו מכספם כדי לאפשר את ההליך.

myaad

New member
להתארגן ולצאת לחו"ל

מה יקרה אם כמה יאכטות יתארגנו ויצאו ביחד מהקישון לחו"ל?. נמל חיפה הוא נמל ציבורי, נקודת כניסה ויציאה לישראל. שלא כמו הרצליה. אני לא רואה שום הגיון לשלוח יאכטות להרצליה כדי שיצאו משם לקפריסין. במקום להוציא כספים על בתי משפט ואולי במקביל, צריך להתארגן, להודיע מראש לרשויות שמספר סירות יצאו מהארץ ולצאת. ירצו, יבדקו, לא ירצו, בעייה שלהם. זה גם לא עניין של עלויות אחרות, לדברים האלה יש אגרות שנקבעו בחוק ואני לא רואה שום סיבה שגם זה יהפוך לעסק. חובת הרשויות לספק את השרות ולתת לשייטים את הזכות לצאת מהארץ מכל נמל בינלאומי, כולל הקישון.

mensohn19

New member
Myaad - להתארגן ולצאת לחו"ל מחיפה

לעניות דעתי, אין כל צורך "להתארגן", פשוט ביותר : במסגרת ההכנות שלך/כם/ שלנו להפלגה לחו"ל באם בתוכניתך לצאת מחיפה , שבועיים שלשה לפני כן שלח מכתב רשום עם אישור מסירה (תוספת של שקל וחצי למחיר) למנהל נמל חיפה ובמכתבך תציין את התאריך איזה אגרות /תשלומים עליך לשלםבו אתה אמור לצאת , וכי בהיות נמל חיפה נמל כניסה ויציאה בינלאומי של מדינת ישראל , אתה מבקש ממנו הנחיות/הוראות לאן עליך להגיע בנמל לצורך בקורת היציאה, מה ההליכים , המיסמכים הנדרשים וכן מה הם התשלומים/אגרות שעליך לשלם. בעצם , אתה יכול לעשות זאת כבר עכשיו! באם תכניותיך ישתנו , תמיד תוכל להודיע להם כמה ימים מראש אז, נו , תתארגן ועשה משהו , ותעדכן את כולנו מה ענו לך (על פי החוק הוא חיב לתת לך תשובה תוך שבועיים) בהצלחה

easy swissa

New member
המדינה יכולה לעשות עוד הרבה

כנראה שהמדינה יכולה לעשות עוד הרבה רע לנו כשייטים ואזרחים, יכולים למשל לא לאפשר לנו להכנס או לצאת מחופי הארץ, לטרטר אותנו מהרצליה לתל אביב ומשם לחיפה וחזרה לאשקלון ...(בעצם כבר עושים את זה) רק בשביל לחסוך להם שעתיים במשמרת בלי למצמץ, ולבסוף שכבר יכניסו אותנו לארץ המובטחת עוד יכניסו את היד לכיס שלנו בלי שום בושה, במסגרת החוק והצדק שלהם. הם יכולים גם להרוס ברגע את כל התיירות הנכנסת, להוציא לנו שם של מדינה מטורפת (ותאמינו לי יש עוד כאלו שחושבים שזה קול לבוא לכאן) וגם זה רק בשביל שלא יעירו אותם בלילה. אין שום בושה למדינה ולפקידיה שהפכה את האזרחים שלה שומרי החוק לעבריינים פליליים. וכל אחד מאיתנו השייטים מועד לפורענות, ואז יגזלו ממך קנסות, משפטים, עורכי דין ועוד כמה אלפי שקלים לאויר חם. אל תיתממו חברים, משיחות שיוצא לי לערוך עם גורמים מעורבים כאלו ואחרים, יחד עם התרשמות היועצים המשפטיים הערכתי היא שהבעיה עוד רחוקה מפתרון, הם אולי יגיעו לסיכום כזה כאן אבל יקחו משם. המדינה הפכה למסחטת כסף נוראית. הפתרון המיידי לא יהיה אלא בהנחיית בג"צ, בגדול ולטווח הרחוק - תקראו את מאמרו של נדב אייל - "המובארקים שלנו" במעריב באינטרנט. זה לא רק אצלנו בים, זו מגפה בכל מקום, מה נגיד - שיהיה רק טוב איזי איזי

זה לא רק ענין של כסף

נבחרי הציבור ממנים מקורבים לעובדי ציבור. אנשים אלה תופסים משרות ריקות מתוכן וכדי להראות כמה הם חשובים יוצאות תקנות חדשות ועובדי הציבור נעשים אנשים חשובים .. בנוסף בהרבה מקרים האנשים אינם מתאימים לתפקיד. ראו את ראש הממשלה. עכשיו הוא מנסה לעקוף את אוחזי משרות אלה כדי להעביר אישורי בניה.

מטש

New member
אם כבר הזכרת פגיעה בתיירות...

צריך לזכור ולשנן את השם הרשמי של החברות: 1. החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצלייה, 2. אתרים בחוף תל-אביב, חברה לפתוח אתרי תיירות בת"א-יפו בע"מ. יש להניח שהן מפתחות משהו, קשה לראות איך זה תיירות. אולי צריך לשנות את השם - החברות לפיתוח משרד הפנים?

mensohn19

New member
איזי היקר

הדברים ידועים, מוכרים ,ובמה שאתה כותב אין כל חידוש. אכן , הפירסום בפורום מובן , זה מאד אנושי לשתף בכאבך ובעגמת הנפש שלך חברים לצרה. אתה לפחות אחד מאלה שמנסים להילחם, אבל, הכתובת? : לשר התחבורה היהיר ונראה שמן ומדושן , לשר הפנים המתחמק מאחריותו למחדל השרפה בכרמל, לראש הממשלה חלקלק הלשון האם אתה דואג "להפגיז" אותם במכתבים ? בטלפונים למשרדיהם? ולדרבן שייטים נפגעים אחרים לעשות את אותו הדבר? מה בקשר לעשיית רעש בכל אמצעי תקשורת אפשרי? לצעוק , לנדנד , לעשות "רעש" בכל הזדמנות ובכל אמצעי חוקי! רק לחץ ציבורי מתמשך וללא הפסקה יזיז אותם מכורסאותיהם המרופדות נסיון החיים שלי לימד אותי כי במדינת היהודים מתיחסים רק לאלה שנלחמים על זכויותיהם ואינם מוותרים ! ואולי אפילו כדאי לפנות לגברת שרה נתניהו?! איתך איזי בכאבך , בענמת הנפש והרגשת העלבון שלך כאזרח שווה זכויות במדינת ישראל

למעלה