כניסה לארה''ב בתהליך הגירה

iamDora

New member
כניסה לארה''ב בתהליך הגירה

שלום,
יחד עם תהליך ההגירה שלי (גרין קארד ע''ב נישואים I-130) הגשנו גם טפסי התאזרחות ע''פ חוק הסבא (N-600k) עבור הבן שלנו.
נקבע לנו מועד ראיון ל 22.9 עבורו. אנחנו רוצים לטוס כולנו לראיון.
ניסיתי לברר האם אפשר להכנס לארה''ב עם ויזת תייר בתוקף בזמן שאני בהליך הגירה.
מקריאה פה בפורום הבנתי שהתשובה היא חיובית כל עוד יש כרטיס הלוך ושוב ואני מגיעה עם מזוודה אחת ולא ארגזי מעבר..
בהתכתבות עם שגרירות ארה''ב פה בארץ התחמקו במענה שאפשר לנסוע אבל הכניסה עצמה מותנית באישור פקיד ההגירה בנקודת הגבול. אנחנו מתכוונים להכנס לארה''ב יבשתית- לטוס לטורונטו ולנסוע לדטרויט
האם אני יכולה לנסוע? תוכלו להרגיע אותי שיהיה בסדר ושאני לא פוגמת בתהליך ההגירה שלי?

John the Savage

New member
כל כניסה לארה"ב על ויזה שאינה ויזת הגירה

ובפרט כל כניסה לארה"ב עם ויזת תייר, מותנית באישור פקיד ההגירה בנקודת הגבול. כך שהתשובה שקיבלת מהשגרירות נכונה תמיד, בלי קשר לתהליך ההגירה שלך. הם לא יכולים להתחייב שיכניסו אותך, כפי שהם לא היו יכולים להתחייב שיכניסו אותך גם אם היית סתם תיירת שלא נמצאת בתהליך הגירה.

מניסיון של אנשים כאן בפורום, לא היתה בעיה להיכנס עם ויזת תייר לביקור זמני בזמן שנמצאים בתהליך הגרין קארד ע"ב נישואין. אני יכול גם להרגיע אותך ולומר לך שאפילו אם באופן היפוטתי יתרחש המקרה הלא מאד סביר ולא יכניסו אותך לארה"ב, זה לא יעצור את תהליך ההגירה שלך.

doronf65

New member
לא צריכה להיות שום בעיה

ההתחמקות שקיבלת היתה נסיון לא להבטיח כדי שלא תאשימי אותם אח"כ במשהו. משהו פורמלי. לא צריכה להיות שום בעיה.

iamDora

New member
ושאלה נוספת..

האם משך זמן השהיה משמעותי?
אחרי הראיון אני רוצה להשאר להכיר את האיזור אליו נעבור
משהו כמו חודשיים, אולי מעט יותר.. לחזור אחרי החגים (שלנו)- זה בסדר, נכון?

doronf65

New member
הדבר היחיד שמחייב אותך

זה זמן השהיה שמוקצב לך, על פי שיקול דעתו של פקיד ההגירה בכניסה. הדיפולט שלהם הוא 6 חודשים. לא מאמין שיש להם סיבה לשנות במיוחד את זה, במיוחד עבורך.

iamDora

New member
מקפיצה את הפוסט לשאלות נלוות

חבר חזר מארה''ב לפני שבוע. הוא נכנס באותו מסלול שאנחנו מתכוונים לעשות: טס לטורונטו ועבר ברכב לארה''ב בדטרויט. בנקודת הגבול נשלח לראיון. הוא נשאל על סיבות הביקור, היכן יתאכסן, כמה כסף יש לו ועוד. הראיון נמשך כחמש דקות, הוא סיפר ששאלו הרבה שאלות..
כאמור, אנחנו מגיעים לראיון ההתאזרחות של הבן שלנו ונשארים עוד קצת כדי להכיר את האיזור בו נגור אחרי קבלת הגרין קארד.
רציתי לדעת, היות וסביר מאוד להניח שנכנס לראיון כזה, מה אסור להגיד, או אולי איזה שאלות יכולים לשאול?
לדוגמא: לבעלי האזרח יש בית בו נגור כשנעבור. במידה ותעלה השאלה הזו אני חוששת שזה לא יחזק את הטענה שלנו שכרגע אנחנו רק מבקרים באיזור ולא באים להשאר- האם להזכיר את הבית? האם לא לדבר אמת במקרה הזה עדיף לנו?
החשש העיקרי הוא שלא אורשה להכנס

אשמח לעזרה/הנחייה איך לעבור את הראיון בשלום

doronf65

New member
אין שום בעיה

אתם באים למטרה לגיטימית לגמרי, לפרק זמן לגיטימי. כל מה שהם רוצים לראות זה שבמשך הכניסה הזו לא תעשו משהו שהויזה הזו לא מאפשרת. ואתם לא עושים שום דבר לא חוקי. מותר שיהיו לכם תוכניות להגר בעתיד, אבל לא תהגרו בכניסה הזו. נוזה כל מה שרוצים לראות. בהצלחה!

למעלה