כמידי שישי אום כולתום והיום ג'דדת חובכ לייה,

פואד1946

New member
כמידי שישי אום כולתום והיום ג'דדת חובכ לייה,

מוקדש לכל חברי הפורום ולאוהדי כווכב אל שארק

מילות השיר בעמוד157 בספרו של ידידנו לטיף שיר מספר38

מאחל לאוהדים סהרה נעימה וכיף

קישור

DORIY1

New member
פואד

תודה על השיר היפה גדדת חובכ ליה. השיר משנת 1953 . בזמנו בעת החזרות על השיר הזה אום כלת'ום חשה ברע, התחילה להזיע וראתה שאיננה יכולה להמשיך לשיר מייד הרימה את שתי ידיה וסימנה לנגנים שיפסיקו. פרשה לחדר צדדי והזמינו לה רופא שקבע כי יש לה בלוטת התריס = الغدة الدرقية . הבלוטה היא אחת הבלוטות האנדוקריניות הגדולות בגוף. לבלוטה צורת פרפר והיא נמצאת בצוואר, משני צדי קנה הנשימה מתחת לגרוגרת וממש מתחת לעור.מחלה שמחייבת ניתוח. אף רופא במצרים אינו מעיז לנגוע בצוואר או בגרון של אום כלת'ום. הנושא הגיע לידיעת הנשיא גמאל עבד א-נאצר והוא פנה לנשיא ארה"ב וסוכם שתטופל בבי"ח של הצי האמריקאי. העיתונאי מוצטפא אמין ממיסדי העיתון אלאח'באר היה בין באי ביתה של אום כלת'ום והוטל עליו למסור לה את הידיעה. הוא אמר לה תקבלי טיפול רדיו אקטיבי بالذرّه . בהלה אחזה את כולם ולא ידעוצ איך לעכל את הרעיון , זה נשמע כמו פצצת אטום. אך מחוסר ברירה הייתה חייבת לנסות אחרת גמרה את הקריירה בשנת 1953 .
מחמד אלקצבצ'י דאג הרבה ואמר לחברו ריאט' א-סנבאטי: אם היא לא תשיר ממה נתפרנס?
בקיצור הניתוח בוצע בהצלחה באמריקה ושבה למצרים בריאה ושלמה והמשיכה לשיר אחרי זה עוד 20 שנה עד 1973.
מתוך הסידרה על חיי אום כלת'ום ששודרה לפני יותר מ-10 שנים בהרבה תחנות טלוויזיה .

סועד

New member
תודה לפואד על הבאת השירים, ולדורי היקר שמביא

לנו "תעליקת" על השירים, זהו ערך מוסף להנאה ולידע. אני נדהמת ממך דורי מהידע הנרחב שיש לך בהמון תחומים. תזכה לשנים רבות ולאריכות ימים בבריאות טובה.

סועד

New member
דורי והחברים,מבקשת עזרתך בעניין אחר לגמרי.

למילה ברז, יש כמה מילים נרדפות. טרומבה, מזמבלה, וגם הצפוניים אומרים חנאפיי, האם המילה הזו מתאימה לברז? כי חברה כתבה לי שזה כיור, לדעתי היא טועה, אז אני פונה אל בר-סמכא כדי לוודא.
תודה למשיבים

א ש ר ת

New member
סועד חנפיה היא ברז אך לא בפי יהודי בגדד. אני

שמעתי אותה בפי מוסלמי בגדד.

פואד1946

New member
סועד יקרה גם אני מכיר מימים טרומבה,,וחנפייה ב

בלהג מצרי,לבנוני, וכנראה גם ארץ ישראלי,,,,

DORIY1

New member
סועד

אצלנו קראו לברז , כמו שכתבת , טרומבה, או מזמבלה בלשון מדוברת.
בערבית צחה - חנפייה

פואד1946

New member
דורי תודה על ההסבר כך אתה מעשיר את הפורום,,,,

הרעיון הוא נפלא השמעת השיר ההסבר והרשמים כך תמשיך עם בריאות שלמה עד 120 על תרומתך לפורום שכולנו מעריכים מאד

תודה אח יקר

למעלה