כמו זאב בזמן ירח מלא

PAND76

New member
שלומות ורוב שמחה, לכל החתולאים באשר הם ולחתוליהם.
אנחנו הוריו האוהבים של דינו, חתול בן 3 ממוצא בריטי/סקוטי, שסורס לפני למעלה משנתיים. בלילות כתיקונם, היה נוהג להסתובב בבית (לעתים נדירות לרוץ ולקפוץ), לפעמים להצטרף אלינו למיטה (בעיקר אם אחרנו לקום), אך לרוב היה מתנחל לו בפינה כלשהי ומנמנם. בחודשים האחרונים, השגרה הזו הופרה. כשיורד הלילה, הוא מתחיל ליילל יללות קורעות לב, כמו היה זאב/תן מיוחם. אחרי שאנחנו הולכים לישון, היללות הללו מופיעות מספר פעמים בלילה, מפריעות לנו לישון ולעתים גם מעירות את בננו בן השנתיים. אנחנו מקפידים תמיד לבדוק, אם חסר לו אוכל או מים, או אם הנוחיות שלו לא מדוגמת דיה, אבל תמיד מסתבר שמבחינת צרכים מידיים לא חסר לו דבר. גם בריאותית, הוא בסדר גמור. בזמן האחרון, אני מנהלת עמו שיחת נפש לפני השינה. מסבירה לו שהוא מוזמן לבקרנו במהלך הלילה, אבל בלי יללות שמטרידות אותנו בשנתנו. פה ושם זה עובד, אבל לרוב לא עובר לילה בלי הדרמות הללו. ניסינו להשתמש בתרסיס דוחה חתולים (כלומר, להראות לו אותו. לא להתיז עליו חלילה.), אבל הוא מתאפס מזה לרגע וממשיך בשלו. האם מישהו מהמנוסים כאן, מכיר את התופעה, יודע איך מתמודדים איתה ויכול לחלוק איתנו את המידע? תבורכו על כל מענה. תודה ושבת שלום.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אנחנו הוריו האוהבים של דינו, חתול בן 3 ממוצא בריטי/סקוטי, שסורס לפני למעלה משנתיים. בלילות כתיקונם, היה נוהג להסתובב בבית (לעתים נדירות לרוץ ולקפוץ), לפעמים להצטרף אלינו למיטה (בעיקר אם אחרנו לקום), אך לרוב היה מתנחל לו בפינה כלשהי ומנמנם. בחודשים האחרונים, השגרה הזו הופרה. כשיורד הלילה, הוא מתחיל ליילל יללות קורעות לב, כמו היה זאב/תן מיוחם. אחרי שאנחנו הולכים לישון, היללות הללו מופיעות מספר פעמים בלילה, מפריעות לנו לישון ולעתים גם מעירות את בננו בן השנתיים. אנחנו מקפידים תמיד לבדוק, אם חסר לו אוכל או מים, או אם הנוחיות שלו לא מדוגמת דיה, אבל תמיד מסתבר שמבחינת צרכים מידיים לא חסר לו דבר. גם בריאותית, הוא בסדר גמור. בזמן האחרון, אני מנהלת עמו שיחת נפש לפני השינה. מסבירה לו שהוא מוזמן לבקרנו במהלך הלילה, אבל בלי יללות שמטרידות אותנו בשנתנו. פה ושם זה עובד, אבל לרוב לא עובר לילה בלי הדרמות הללו. ניסינו להשתמש בתרסיס דוחה חתולים (כלומר, להראות לו אותו. לא להתיז עליו חלילה.), אבל הוא מתאפס מזה לרגע וממשיך בשלו. האם מישהו מהמנוסים כאן, מכיר את התופעה, יודע איך מתמודדים איתה ויכול לחלוק איתנו את המידע? תבורכו על כל מענה. תודה ושבת שלום.
לתופעה הזו קוראים "עונת הייחום של החתולים". וחתול מסורס הוא חתול שההורמונים שלו קיימים. מה שנעשה בניתוח זה חיתוך צינור הזרע. אבל מבחינה רגשית, הוא מייחל למצוא חתלתולה מרגיעה או כניסה לקרב גברים בני מינו.

dimitrygo

Active member
מנהל
זה לא נכון, ברוב המקרים בניתוח סירוס מורידים את האשכים.

dimitrygo

Active member
מנהל
מי הוטרינר שעושה ניתוחים כאלה? והאם אלה היו חתולים גזעים?

לתופעה הזו קוראים "עונת הייחום של החתולים". וחתול מסורס הוא חתול שההורמונים שלו קיימים. מה שנעשה בניתוח זה חיתוך צינור הזרע. אבל מבחינה רגשית, הוא מייחל למצוא חתלתולה מרגיעה או כניסה לקרב גברים בני מינו.
אם לא מוציאים את האשכים מבחינה הורמונלית אין שום שינוי בחתול. זה שמנעת מהזרע להגיע ליעדו יכולת באותה מידה להלביש עליו קונדום. אם לא הוצאת את האשכים החתול פעיל הורמונלית כמו כל חתול.
גם גברים עוברים מבחירה ניתוחים לניתוק צינור הזרע, זה לא הופך אותם למסורסים, רק לעקרים מבחינה מכנית.
כנ"ל אצל חתולות. אם תוציא את הרחם ותשאיר את השחלות החתולה תתייחם.

גורדיאן-II

Active member
יכול להיות שזה כמו שמשה כתב, עניין של ייחום, האם בסירוס הורידו לו את האשכים? (אם כן, אין הורמונים).
אפשרות אחרת - משהו בחדר השינה (חדש?) הבהיל אותו בלילה, והוא קורא לכם לבוא אליו כי הוא חושש להיכנס בלילה.
עוד משהו - תילוע/שיניים, אם הוא לא עבר זאת בזמן האחרון, יכול להיות שיש לו כאבי בטן או שיניים (אבל זה יקרה גם במהלך היום).

dimitrygo

Active member
מנהל
אפשר לשחק אתו לקראת שינה כדי לעייף אותו ובסוף המחשק לתת משהוא טעים כמו שימורים.
אפשר להשתמש בכל מיני תכשירים להרגעת חתולים. למשל FELIWAY שמבוססים על פרומומים או BEAPFAR שמבוססים ואלריאן.

אלישבע777

Well-known member
אם אכן החתול מסורס באופן מלא, היללות הללו אינן יללות ייחום. החתול שלי בגיל שלו, היה מיילל כך בסלון ולא בחדר השינה, גם ביום ולא בלילה, אבל רק לפעמים. אני העליתי אז השערה שהוא שומע חתולים בחוץ או קולות אחרים שמעוררים אותו לילל. על פי רוב, חתולים מיללים כתקשורת עם בני אדם (!) ולא עם חתולים אחרים (פרט ליללות ייחום). עם הזמן זה עבר לו כמעט בכלל. הבעיה אצלכם היא לא קלה, כי הוא מעיר אתכם ואת הילד. חתול בן שלוש אינו גור, והוא כבר מעוצב מבחינה התנהגותית. אני משערת שהיללות הללו הפכו לו להרגל. חתולים הם חיות של הרגלים (כתבתי על כך לא פעם). מה שהתקבע אצלם בין אם זה מנהג ובין אם זה התקף חרדה ממשהו - זה מה שיהיה וקשה לשרש התנהגות זו. החתול שלי, פחד מנסיעות ולמרות שלא קרה לו אף פעם שום דבר בנסיעה, הנסיעה הראשונה ביום האימוץ שלו בכלוב, הטביעה את חותמה לנצח. הוא היה מילל כחתול שחוט, מקיא ועוד ועוד..
החתול שלי הקודם, היה מאוד מפריע לאורחים שבאים ללון אצלי והוא היה אובססיבי להיכנס לחדרם ולמיטתם. לא עזר לי כלום. חדרי היה פתוח ויכול היה להיכנס כאוות נפשו, אבל הוא רצה רק את האורחים.... הוא היה שורט את הדלת הנעולה וקופץ על הידית ומעיר את האורח ... כשאימי או חברה באה ללון אצלי, לא היתה לי ברירה, אלא להכניסו למרפסת סגורה עם דלת כבדה ותריס, עם כל מה שהוא צריך למשך כל הלילה. הוא ילל שעות על שעות ושבר את ליבי. אבל בסוף התעייף והלך לישון עד הבוקר. שנתה של אימי, היתה חשובה לי מרווחת החתול.
אצלכם החתול מיילל בלילות שזה אפילו יותר גרוע. שנתכם חשובה ביותר ולכן מאד חשוב לנקוט צעדים דראסטיים כדי להפסיק את היללות או אם אי אפשר - כדי שלא תשמעו אותן. השינה שלכם חשובה יותר מכל דבר, בפרט אם אתם נוהגים במכונית וצריכים ללכת לעבודה למחרת.
אני הייתי ממליצה לשוחח עם יועצת התנהגות של חתולים. תחפשו ברשת. אין לי אישית ניסיון אבל הייתי בהרצאה של אחת מהן. אני מניחה שזה לא זול - אבל אם היא תפתור את הבעיה - זה יהיה שווה כל פרוטה.
אם יש לכם אפשרות להרחיק את החתול מחדר השינה שלכם, ולהקנות לו הרגל חדש, הרגל של ברזל! משעה מסויימת בלילה הוא ישן רק במקום רחוק, עם כל מה שהוא צריך - עד הבוקר כולל גם בערב שבת. בהתחלה זה יהיה נורא. עם הזמן יתרגל. ואתם תסגרו את דלת חדר השינה שלא תשמעו את יללות השבר ויישבר גם ליבכם... אם תתמידו בכל יום בשעה מסויימת קבועה (יש להם שעון ביולוגי וחוש פנימי לזמן ) תוך כמה חודשים, הוא ישתפר. בתנאי שאתם תהיו עקביים ולא תסטו ימינה ושמאלה. זו ההמלצה שלי. היא קשה ולא נעימה. אבל ההמלצה הראשונה היא לפנות ליועצת חתולים, כי היא מוסמכת לתת עצות ותלווה אתכם בשינוי ההתנהגות. וספרו לנו גם!!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לדעתי בשנים האחרונות לא מורידים אשכים ואפשר לבדוק זאת: כשאין אין וכשיש יש.
אם האשכים נמצאים ורק צינורית הזרע נותקה, החתול נותר זכר ב"מחשבתו" וכן. זו ממש התקופה בעיצומה.
לדעתי, אין לך שום דבר מיוחד בחדר שמטריד את מנוחתו וגם התקופה הזו תעבור... אבל לא לשכוח, יש 2 עונות ייחום בשנה.

PAND76

New member
תודה לכולכם על התגובות המפורטות והעצות. מדובר בחתול מסורס לחלוטין. אין לו אשכים. אנחנו נבדוק שוב אצל הוטרינר אם מציק לו משהו. ולא ידעתי שיש תכשירי הרגעה לחתולים. תודה על ההמלצות. מקווים לחזור לישון בשלווה, בקרוב. שבת שלום לכולם.

Yukita

Active member
מנהל
תודה לכולכם על התגובות המפורטות והעצות. מדובר בחתול מסורס לחלוטין. אין לו אשכים. אנחנו נבדוק שוב אצל הוטרינר אם מציק לו משהו. ולא ידעתי שיש תכשירי הרגעה לחתולים. תודה על ההמלצות. מקווים לחזור לישון בשלווה, בקרוב. שבת שלום לכולם.
אם מדובר בסירוס מלא כפי שאמרת, יתכן שיש מצב של אשך טמיר. קורה לפעמים. הוטרינר יכול לבדוק ולומר לכם.

למעלה