כמה שאלות

Brownie s

New member
כמה שאלות

לומדת לכימיאדה..
מה המשקל של חלקיקי אלפא ובטא? יש לי שאלה שמנוסחת ככה: כתוצאה מסדרת פירוקים גרעיניים עוקבים U235 הופך לPB207. כמה פירוקי אלפא ובטא מכילה סדרה זו של שינויים גרעיניים? 1. 4 אלפא 7 בטא 2. 7 אלפא 4 בטא 3. 5 אלפא 6 בטא 4. 8 אלפא 7 בטא.
כשנכתב מספר כללי של אטומים שווה ל13.0 mol, למה הכוונה?
ערבבו נפחים שווים של תמיסת 0.04M של NaOH ותמיסת 0.02M של HBr. חשב את הPH של התמיסה. (האפשרויות הן 12, 14, 16, 18).
מה זה ההבדל בין ΔS<0 וΔS>0?
מה משפיע על עליית אורך הקשר? תודה

Double Oxygen

New member
תגובה

אם את לומדת לכימיאדה תצטרכי להתמודד עם השאלות האלה לבד,את לא חושבת? הרי בשלבים המתקדמים נדרשת גם חשיבה מתקדמת יותר ואני בספק אם תוכלי להתקדם ככה... מה דעתך להציג פתרונות משלך קודם כל?

Brownie s

New member
אוקיי,

אבל תאמין לי כשאני אומרת שחפרתי ארוכות באינטרנט בניסיון למצוא תשובות לשאלות שלי.. לגבי אלפא ובטא מלמידה עם דודה שלי שכימאית, הבנתי שעל מנת לפתור שאלה מסוג זה עליי לדעת מהו המשקל של כל חלקיק, ואז להתאימו בהתאם למספרים הנתונים. השינוי מ235 ל207 הוא 28, כלומר אני צריכה להשתמש במספרים שיתאימו (ממה שנתון לי). הבעיה היא שאני לא יכולה למצוא שום דבר בשנוא משקל חלקיקי אלפא ובטא. אני באמת לא יודעת למה הכוונה במספר אטומים כולל.. גם עם שאלת הPH ניסיתי כיוונים שונים וחפרתי הרבה מאוד באינטרנט הן באתרים ישראלים הן באתרים אמריקאים ואני מבינה שעליי להתשמש בלוגים וגם שמה שנשאר לאחר התגובה הוא רק תמיסה של 0.02M בסיסית כי חצי ממנה מגיב עם החומצית- אבל כשאני מציבה את הנתונים בנוסחה לחישוב PH אני מקבלת משהו שקרוב ל2 ולא 12. מצאתי הרבה הגדרות לאנטרופיה, והבנתי שככל שכוחות בין מולקולריים חלשים יותר האנטרופיה גבוהה יותר, אבל הגדרה לאנטרופיה שלילית וחיובית לא מצאתי.

Double Oxygen

New member
תגובה

אני אענה לך על השאלות בצורה מפורטת לקראת הערב. ודרך אגב,אני בת.

question please

New member
תגובה

לגבי החלקיקים . פליטת אלפא היא פליטת גרעין הליום ( מוריד מסה מולרית ב4 ומספר אטומי ב2) . פליטת בטא היא הפיכת ניטרון לפרוטון ופליטת אלקטרון [וניטרינו] . (מעלה מספר אטומי ב1 ולא משנה את המסה המולרית). את אמורה לפי ההפרש במסה המולרית (חלקי 4) למצוא את מספר פליטות האלפא ולפי ההפרש בין המספר האטומי המשוער אחרי פליטות האלפא (המקורי - 2*מספר הפליטות) למצוא את מספר פליטות הבטא. לגבי ה PH כנראה שחישבת - לוג של ההידרוקסיד במקום PH.

Double Oxygen

New member
אנטרופיה

בגדול האנטרופיה מבטאת את אי הסדר המצוי במרחב. זאת אומרת,שיש שאיפה לאי סדר במרחב שבא לידי ביטוי בכך שיש עדיפות לתגובות שבהן נוצרים גזים או חומרים אחרים שמבטאים אי סדר. בדרך כלל אלה תגובות שאינן דורשות אנרגיה מיוחדת (כלומר השקעת אנרגיה) ומתבצעות על ידי הטבע. יש יחס ישר בין האנטרופיה לבין האנתלפיה ויחס הפוך בין האנטרופיה לבין הטמפרטורה. זה אומר בעצם שככל שהטמפרטורה תהיה נמוכה יותר אז האנטרופיה גבוהה יותר וכלל שהאנתלפיה נמוכה יותר (עם ערך שלילי יותר) כך האנטרופיה גבוהה יותר. בגדול זה אומר שככל שהתגובה ספונטנית יותר ולא צורכת אנרגיה מהסביבה (תגובה אקסותרמית) אז האנטרופיה תהיה גבוהה יותר ובעצם ככה הסביבה "מרוויחה" ביצירת אי סדר גדול יותר. כאשר האנטרופיה קטנה מאפס זה אומר שהתגובה אינה תורמת לסביבה ויצירת סדר (כלומר,חומרים מוצקים נניח או מסודרים מאוד) גדולה. לגביי שאר הדברים אני אענה מאוחר יותר ואם יש לך שאלות נוספות על האנטרופיה אני אשמח לענות. דרך אגב,את בי'ב,נכון?

למעלה