כמה שאלות על מבנה הפורום

nerdkey treky

Active member
הי לכולן וכולם, אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות בנוגע למבנה הפורום החדש (יחסית) לעומת הישן.
כמקצועי, אני מדריך ומטמיע מערכות מידע ואני חווה במסגרת העבודה פרויקט דומה שעבר כאן בפורום - מעבר ממערכת אחת ותיקה למערכת חדשה. וגם במקרה שלי, למערכת הישנה יש מבנה פתוח יותר שמאפשר לראות את כל המידע במסך אחד, על פני כמה מסכי מידע שונים שמצריכים לחיצות נוספות.
לכן זה יעזור לי לשמוע חוות דעת שלכם/ן על המעבר בין הפורומים, ההרגשה שהייתה במהלך השינוי ולאחר מכן.
למשל - איך היה יותר נוח, כאשר כל השרשורים היו מוצגים בעמוד אחד ארוך - או שכל שרשור מאוכסן בעמוד אינטרנט משלו, ובתוך כל אחד יש כמה עמודים (לפי כמות התגובות)?
הפונקציות הקיימות היום הן מאוד חיוניות שאי אפשר בלעדיהן, או שתמיד הייתה דרך לעקוף את המגבלות של הפורום הישן?
נתנו לכם/ן עזרה בזמן המעבר? מישהו הקשיב לשאלות ותלונות?
האם תעדיפו לחזור לפורום הישן, אם תהיה אפשרות?

תודה רבה מראש לכל המגיבים/ות

Lhuna3

Well-known member
מבחינת מבנה ותצוגת הפורום, הקודם היה הרבה יותר נוח לטעמי.
מצד שני יש פה אפשרויות ששדרגו לנו את החוויה, בעיקר הטמעת תמונות, גיפים וסרטונים, ששם היתה הרבה יותר מוגבלת.
האם הייתי חוזרת היום לישן? וואלה, כבר לא יודעת. מצד אחד כשמישהו משרשר באמצע (*שיעול*שיעול*) זה עדיין מעצבן (ואם זה גם יוצא בעמוד שהוא לא האחרון בשרשור אני כנראה כבר לא אטרח לחפש את ההודעה החדשה) מצד שני כבר התרגלנו לפה.

nerdkey treky

Active member
מצד שני יש פה אפשרויות ששדרגו לנו את החוויה, בעיקר הטמעת תמונות, גיפים וסרטונים, ששם היתה הרבה יותר מוגבלת.
האם הייתי חוזרת היום לישן? וואלה, כבר לא יודעת. מצד אחד כשמישהו משרשר באמצע (*שיעול*שיעול*) זה עדיין מעצבן (ואם זה גם יוצא בעמוד שהוא לא האחרון בשרשור אני כנראה כבר לא אטרח לחפש את ההודעה החדשה) מצד שני כבר התרגלנו לפה.
תודה על התגובה המפורטת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
*אגב, החודש ציינו שנתיים למעבר הגדול למערכת הפורום החדשה

למשל - איך היה יותר נוח, כאשר כל השרשורים היו מוצגים בעמוד אחד ארוך - או שכל שרשור מאוכסן בעמוד אינטרנט משלו, ובתוך כל אחד יש כמה עמודים (לפי כמות התגובות)?
בהחלט היה לי יותר נוח כשכל השרשורים היו מוצגים בעמוד אחד
הפונקציות הקיימות היום הן מאוד חיוניות שאי אפשר בלעדיהן, או שתמיד הייתה דרך לעקוף את המגבלות של הפורום הישן?
הפונקציות הקיימות היום בהחלט מאוד נוחות ויהיה קשה להסתגל להיות בלעדיהם.
נתנו לכם/ן עזרה בזמן המעבר? מישהו הקשיב לשאלות ותלונות?
אני די הייתי כאן זה שקיבל שאלות ותלונות. ואני העברתי אותן הלאה לתמיכה של תפוז.
הם דווקא היו די קשובים, אפילו שלפעמים לקח זמן עד שטיפלו בבעיות.
האם תעדיפו לחזור לפורום הישן, אם תהיה אפשרות?
כנראה שלא. בעיקר כי זה יצטרך הסתגלות מחדש.
אבל כן אם היה אפשר לשלב את הדברים שאני אוהב מהמערכת הנוכחית.
מצד אחד כשמישהו משרשר באמצע (*שיעול*שיעול*) זה עדיין מעצבן
אנחנו אולי צריכים לעשות סדנת שירשור

lemon lyman

Well-known member
רוב הארכיון הועבר לפה לפי דעתי, למרות שלא קל למצוא דברים.
כן אבל הן מופיעות בצורה של הפורום הזה אז קצת לא ברור נגיד מי מגיב למי
וגם אייקונים לפעמים לא מופיעים
לכן הייתי מעדיפה שבפורום הקודם לא היה אפשר להגיב* כמו בפורומים שהיו סגורים אבל כן הייתה גישה אליהם
*אני מתכוונת אם תפוז רצו להפסיק את פעילות בו

מצד אחד כשמישהו משרשר באמצע (*שיעול*שיעול*) זה עדיין מעצבן
אני מתגעגעת לממים שתלמד לשרשר שהיו פופולאריים בפורום הקודם
(ואם זה גם יוצא בעמוד שהוא לא האחרון בשרשור אני כנראה כבר לא אטרח לחפש את ההודעה החדשה)
איזה אדם לא סקרן את |שפם| B-|

Lhuna3

Well-known member
כן אבל הן מופיעות בצורה של הפורום הזה אז קצת לא ברור נגיד מי מגיב למי
וגם אייקונים לפעמים לא מופיעים
לכן הייתי מעדיפה שבפורום הקודם לא היה אפשר להגיב* כמו בפורומים שהיו סגורים אבל כן הייתה גישה אליהם
*אני מתכוונת אם תפוז רצו להפסיק את פעילות בו
נכון, וגם תמונות שהיו שם לא זמינות.
אני גם הייתי מעדיפה שתהיה גישה למערכת הישנה.
אני מתגעגעת לממים שתלמד לשרשר שהיו פופולאריים בפורום הקודם
וואלה, לא זוכרת שראיתי כאלה.
איזה אדם לא סקרן את |שפם| B-|
אני מאוד סקרנית, אבל גם "נקמנית" :p אני כאילו מרגישה שאני מענישה בזה את מי ששרשר באמצע (כאילו שאכפת להם).

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בשבילי ממש לא נוח במבנה החדש של תפוז פורומים, אני הולך פה לאיבוד, בקצרה.
כולנו הלכנו לאיבוד עם המבנה החדש הזה בהתחלה.
ככל שיותר משתמשים בו אז יותר מתרגלים וזה נעשה ברור יותר.

אני ממש צריכה רענון, פעם זכרתי אבל לאחרונה כל ההודעות שלי יוצאות באמצע שרשורים. בטח גם זו. בגלל זה אני מגיבה אפילו פחות
הבסיס הוא מאוד קל
בשביל לשרשר נכון בהודעות שיש בהן תגובה למשהו אז צריך:
1. לעשות שמור טיוטה (תחת הכפתור בצורת דיסקט בפינה השמאלית עליונה של חלון ההודעה.
2. לעשות רענון עמוד (פשוט ללחוץ על כפתור F5 במקלדת)
3. רק אחרי זה ללחוץ על "פרסם תגובה")

*זה נעשה קצת בעייתי יותר אם יש לך תמונה בהודעה כי אז לפעמים זה לא שומר את הטיוטה. אבל אם אין תמונה זה עובד מעולה.

nerdkey treky

Active member

הבסיס הוא מאוד קל
1. לעשות שמור טיוטה (תחת הכפתור בצורת דיסקט בפינה השמאלית עליונה של חלון ההודעה.

*זה נעשה קצת בעייתי יותר אם יש לך תמונה בהודעה כי אז לפעמים זה לא שומר את הטיוטה. אבל אם אין תמונה זה עובד מעולה.
אני כנראה שכחתי מזה, אז תודה על ההוראות מחדש. *מנסה בעצמי*

didalf

Well-known member
אני מאוד סקרנית, אבל גם "נקמנית" :p אני כאילו מרגישה שאני מענישה בזה את מי ששרשר באמצע (כאילו שאכפת להם).
מסכימה עם הכל אבל הFOMO הפורומי שלי לצערי חזק יותר מהרצון "לנקום" ולכן אני מענישה את עצמי בלחפש את ההודעה האבודה|פנים|

limors2

Active member

הבסיס הוא מאוד קל

בודקת אם זה עובד גם בטלפון

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
א. לא הבנתי למה אתה שואל את השאלה הזו דווקא בפורום הזה. אבל זה ניחא. בסדר.
ב. לי כמנהל וותיק, היה הרבה יותר נוח במתכונת הקודמת, למרות שאז נאלצתי להתחבר כמנהל כדי לבצע פעולות, וכאן, במתכונת החדשה הניהול הוא "אוטומטי". אבל כמשתמש, לא נוח לי כאן. אודה שבמתכונת הקודמת הניווטים היו נוחים בהרבה. מה שכן, במתכונת הקודמת, אם מחקת תגובה כלשהי, המחיקה גררה מחיקה גורפת של כל התגובות שבאו בעקבותיה. היום זה השתנה, ומחיקת תגובה אינה גוררת אובדן של כל האשכול, למעט במקרה שאתה מוחק תגובה שהיא הראשונה בשירשור.
ג. ללא קשר לכך, בעבר היה גם פורום מנהלים שכעת נעלם וזה חסר, אבל שוב, זה לא שייך לשאלה שלך.

nerdkey treky

Active member
א. לא הבנתי למה אתה שואל את השאלה הזו דווקא בפורום הזה. אבל זה ניחא. בסדר.
ב. לי כמנהל וותיק, היה הרבה יותר נוח במתכונת הקודמת, למרות שאז נאלצתי להתחבר כמנהל כדי לבצע פעולות, וכאן, במתכונת החדשה הניהול הוא "אוטומטי". אבל כמשתמש, לא נוח לי כאן. אודה שבמתכונת הקודמת הניווטים היו נוחים בהרבה. מה שכן, במתכונת הקודמת, אם מחקת תגובה כלשהי, המחיקה גררה מחיקה גורפת של כל התגובות שבאו בעקבותיה. היום זה השתנה, ומחיקת תגובה אינה גוררת אובדן של כל האשכול, למעט במקרה שאתה מוחק תגובה שהיא הראשונה בשירשור.
ג. ללא קשר לכך, בעבר היה גם פורום מנהלים שכעת נעלם וזה חסר, אבל שוב, זה לא שייך לשאלה שלך.
אני לא גולש בתפוז אז אין לי מושג איפה יש קהילות פעילות. בעברי הייתי יחסית פעיל כאן בפורום אז אני יודע שפה יש אנשים שעדיין פעילים ומגיבים בתדירות יחסית גבוה. ונחמדים כאן.
חוץ מזה, אני מכיר את המנהל ואני חושב שהוא מנסה לשדל אותי לחזור לכתוב כאן (לא באמת):-P: (בתור משתמש ישן נושן, חלק מהפרצופים האלה חסרים בווטסאפ).
תודה על התגובה

LeR@nch

Well-known member
אני מאוד אהבתי את המערכת הקודמת ואין ספק שלמערכת הזו היו חבלי לידה רציניים.
בתכלס אני מעדיף יותר את המבנה החדש - הרבה יותר נוח להיכנס לכל הודעה שנפתחת בעמוד חדש ולראות את כל התגובות.

רוב הזמן נח

Well-known member
הם לא יכלו יותר לתחזק את המערכת הישנה. כנראה שמי שבנה אותה לא היה ניתן להשגה יותר, או שזה היה עולה הרבה יותר כסף לסדר לה גרסה חדשה. וכבר היו בה המון באגים שלא אפשרו תפקוד תקין.

הם יכלו לבנות מערכת כמו ברוטר. שהיתה דומה למערכת הישנה שלהם. הפורום שם מחולק לשני חלקים. שרשור הודעות סגורות. ושרשור הודעות פתוחות. שפותחים הודעה סגורה למעלה, זה מקפיץ למטה לחלק הפתוח. זה הכי קרוב למה שהיה בתפוז אז. וזה מתפקד להם טוב גם היום.

למעלה