כמה שאלות על אלפיניה

omri987

New member
כמה שאלות על אלפיניה

אני חדשה בתחום הגינון וידיעותי מצומצמות ביותר, על כן הייתי מבקשת את עזרתכם לפני רכישה של אלפיניה שראיתי במשתלה. מה ההיקף שלה? גובה קוטר? האם מתאימה למקום שיש בו שמש בקיץ בין השעות 2.30 עד 5 אחה"צ? האם מתאים לשתול אותה עכשיו? תודה. דינה

עדנה4

New member
איפה משיגים אלפיניה?

אתמול שאלה אותי מישהי, ואמרתי שאשאל, ושבטח מישהו מהמומחים פה יודע היכן להשיג אלפיניה. ממש התחייבתי בשם הפורום.

טסונמי1

New member
אלפיניה נעשית ענקית עים הזמן

כדאי להקצות לה הרבה מקום ולישתול אותה מאחורה או בקצוות מעדיפה חצי צל-פרחים נהדרים-את הענף שפרח גוזמים לאחר הפריחה עד למטה בהחלט ניתן לישתול עכשיו

טסונמי1

New member
נחשב כצמח רב שנתי -קשה מאוד

לישמור עליו בקיץ- בחול הוא גדל מצוין בעיקר ביערות

צפנתי

New member
ראיתי אקווילגיות בר, בטבע בצרפת...

עצרתי ת'טיול וצעקתי על כולם איך זה שאין לי מצלמה.

עדנה4

New member
היו לי אקוילגיות שגדלו יחד עם

ההורטנסיות, והגיעו לגדלים מדהימים.

טסונמי1

New member
לדאבוני בארץ הצבעים של הקוילגיה

לא משהו כניראה שהצבעים הפחות אטרקטיביים הם חזקים יותר להקפיד לישתול בחצי צל לא צל מוחלט! בלי מספיק אור לא תהיה שפע של פריחה

טסונמי1

New member
בשנים קודמות שתלתי אותה רק בעציצים

עים כבול נקי- לפני כשנתיים עשיתי ניסיון שתלתי אותה באדמה כבדה והתוצאה היא התצלומים ששלחתי-בחלט אפשרי יש גם אקוילגיה מלאה אים כי לא ראיתי אותה עדין בארץ תירשמו בגוגל-AQUILEGIA-, ועוד משהו- האקוילגיה מייצרת שפע זרעים ניתן בקלות ליזרוע אותה על מצע של כבול או אדמת עציצים-אים כי יש סיכוי שבשנה הראשונה לא תיפרח -

crazyflower

New member
לא מבינה את הצמח הזה

הוא עושה מה שבא לו שתלתי בצל מוחלט - פרח ומת שתלתי בצל חלקי - לא פרח (בכלל!!!) אבל נשאר חי כל הקיץ. אולי עכשיו בשנתו השנייה יפרח? בכל מקרה אלו שפרחו - זה אין לתאר. זה פרח שקשה לראות את יופיו בתמונה כי החן שלו זה בשמנמנות של עלי הכותרת ובתמונה לא רואים את זה. כשהוא מצליח הוא מדהים ביופיו

עדנה4

New member
שנה ראשונה באמת לא פורחים, חכי

לשנה השניה. חוץ מזה הם באמת מעדיפים צל חלקי. ומה שאמרה טסונמי על הזרעים כמובן נכון. נו....אם היא אמרה? ברור שזה נכון.

טסונמי1

New member
יש זנים שפורחים רק בשנה השניה

אים הצלחת להעביר אותו קיץ הוא עכשיו יתאושש ובודאי יפרח נהדר לשים לב הם רגישים לקימחון!

טסונמי1

New member
לדעתי האקוילגיה תהיה מוצלחת

באזורים קרים יותר- אזור הה רוני ניסית פעם?

מוטי בר

New member
היי, אני גידלתי בירושליים המון זמן

וההצלחה הטובה ביותר היתה בחצי צל ובאדמה כבדה. עוד צמח משתרע בגובה של עד 30 ס"מ צמדד לקרקע ששמו פרח מזכרוני ואני ממש מת לראות אותו ולדעת את שמו גדל גם הוא בקלות מדהימה והרשים את כולם בתפרחותיו הורודות הענקיות. יבוא מאירופה לפני 20 שנה, עלים גדולים כהים מאוד ומבריקים המזכירים קצת מניפה קטומה,ועוטפים בצפיפות את כל הגבעול. ריבוי מחלוקה ויחורים. אגב, לאקוילגיה שורשים מאוד עמוקים ומסועפים וקשה מאוד לעקור בשלמות אך מתרבה גם על ידי חלוקת הגוש.

טסונמי1

New member
../images/Emo12.gifמענין מה הצמח? אני יושבת כבר 10

דקות מול התאור שלך ואין לי מושג איזה צמח זה יכול להיות מה אתה עוד יודע עליו?צמח חורפי? רב שנתי<? תנסה להיזכר בשם- PLEASE

עיזהה

New member
אצלי יש כמה אקווילגיות מזרעים כבר

כמה שנים. פורחות החל משנה שנייה. יפהפיות ועוברות קיץ (חצי צל) בלי בעיה.

א ס ף ב

New member
אקווילגיה בירושלים

הצמח מזרעים, כאשר על החפיסה היה מצויין תערובת צבעים, אבל יצאו רק פרחים לבנים-צהובים
הצמח עבר קיץ בהצלחה (חצי צל).

למעלה