כמה שאלות מסימולציה 7 של הייקיו

נ ט ע 18

New member
כמה שאלות מסימולציה 7 של הייקיו

a מתחלק ב 3 ללא שארית, כדי שיתחלק ב12 ללא שארית מספיק שיתקיים התנאי הבא: 1. a זוגי 2. a^2 זוגי 3. שורש a זוגי 4. אף אחד מהנ"ל נתון מרובע שצלעותיו 2,3,4 מה יכול להיות אורכה של הצלע הרביעית? 1. 8 2. 9 3. 10 4. 15 מדדו את היקפו הפנימי של חדר שצורתו ריבוע ומצאו כי היקפו הוא 20 מ', עובי כל קיר מקירות החדר הוא 25 ס"מ. מהו היקפו החיצוני? 1. 18 2. 26 3. 21 4. 22 תשובות למטה: 1. 3 2. 1 3. 4 תודה..

dRoy

New member
השתיים האחרונות:

2) במרובע סכום כל שלוש צלעות צריך להיות גדול מהצלע הרביעית. מכיוון שסכום הצלעות הוא 9, נותר שרק 8 אפשרי. 3) עקב עובי הקירות "מתווספים" לכל קיר עוד 0.5 מטר (2*25 ס"מ=0.5 מטר). נכפיל ב-4 את העובי הסופי (5+0.5) ונקבל 22. על השאלה הראשונה אני צריך לחשוב...

PROG3

New member
אתה יכול להסביר אולי ?

את 2 אני מנסה לצייר וכל הזמן יוצא לי שהמקסימום הוא 8. למשל אני מצייר מרובע ושתי צלעות שהם 2 -3 , ואז אני מוריד אלכסון. הטווח שהאלכסון יכול לקבל הוא בין 2-4(כולל) , ואז בנוסף עם הצלע הנותרת(4) , המקסימום הוא 8. ובשאלה השלישית למה בדיוק הכפלת ב2 ? איך יצא לך חצי מטר. אני אחרי סימולציה , הראש כבר לא עובד.

PROG3

New member
שאמרתי מקסימום 8 התכוונתי שלא

יכול להיות 8 , אלא עד 7 כולל

dRoy

New member
לא הבנתי את הדרך שלך, אבל

אני מכיר את המשפט שאומר שבכל מרובע (וגם במשולש אגב) אורך כל צלע כלשהי יהיה קטן מסכום אורכי שאר הצלעות.

dRoy

New member
הכפלתי בשתיים מפני ש...

לכל קיר התווסף הציפוי משני הצדדים. מכל צד התווספו 25 ס"מ, ועל כן סה"כ התווספו 50 ס"מ שהם חצי מטר.

PROG3

New member
אבל למה זה מתווסף

לשני הצדדים ? אתה נכנס לחדר , מודד את ההיקף של הרצפה. אם אתה אח"כ מסתכל על זה במבט אווירי אז אתה מוסיף לכל קיר עוד 25 ס"מ , ל4 קירות זה סה"כ 1. אני לא מבין למה אתה מוסיף לכל קיר פעמיים 25. תסביר לי בבקשה..

dRoy

New member
אולי זה יעזור:

|----------------| |# #| | |------------| | | |------------| | | |------------| | | |------------| | | |------------| | | |------------| | | |------------| | |# #| |----------------| הריבוע הפנימי הוא החדר בלי הציפוי. הריבוע הגדול הוא עם. ניתן לראות שעם הריק נוספים 25 ס"מ מכל צד (מסומנים ב-#)

PROG3

New member
טוב , או שאני ממש מפגר או לא יודע

מה , אבל אני פשוט לא מצליח להבין מה שאתה אומר. גם לפי הציור שלך אני רואה שבכל צד נוסף רק 25 אחד (למעלה,למטה,שמאל,ימין) ואז זה מטר. למה אתה מוסיף פעמיים ? אופפפפפפפפפפפפפפפפפ

nisanil

New member
גם אני לא מבין את זה

הרי בכל קיר יש ציפוי אחד, וגם בקצוות אין שני ציפויים אחד על השני, אז איך זה 50?

tttttttttt1

New member
התשובה ל-1 זה בטוח 3??? למה 2 לא?

2 נראה לי נכון... שורש 12 הוא לא זוגיי למשל אבל מתחלק ב-12 וב-3... לכומת זאת 12^2 שווה 144 וזה זוגי...

נ ט ע 18

New member
זה מה שגם אני חשבתי..

אבל רשום שהתשובה היא 3..יש מצב שזאת טעות?

yanivnivos

New member
מוזר

הרי תשובה 1 ו 2 הן אותה תשובה, ולכן ישר נפסול אותה , לא?! A בריבוע ו A שתיהם זוגיים בכל מצב. השתיים רבים , השלישי לוקח.

tttttttttt1

New member
אבל נגיד-6 לא מתחלק ב-12 אבל מתחלק

ב-3, לעומת זאת 6 בריבוע שווה 36-גם זוגי וגם מתחלק ב-3 וגם ב-12...

PROG3

New member
סתם שאלה מסריחה...

הטעות שלכן היא בהבנת הנקרא. אם ניקח למשל את המספר 6 , אז 6 בריבוע זה 36 ,דהיינו מספר זוגי,אבל עדיין 6 לא מתחלק ב-12. בקיצור אני מחלק את a ולא את a בריבוע. אם אבל שורש a הוא זוגי , זה אומר שכדי להגיע לa אני צריך להעלות בריבוע מספר שהוא גם זוגי וגם מתחלק ב3 , ולכן זאת התשובה. נראה לי שאפשר להגיד עד 3 אפילו שהוא מתחלק ב36.

למעלה