כמה שאלות בקשר לרבנות

כמה שאלות בקשר לרבנות

החלטנו להתחתן :) עכשיו אנחנו רוצים לעשות טקס לא רשמי בחו"ל שם גרה משפחתו. אז החלטנו להתחתן ברבנות ..האם באמת יש כזאת אפשרות? לעשות את הטקס והכל בלי אולם וכו' כי את כל המסיבה אנחנו רוצים לעשות בחו"ל. ואם כן,אז איך זה הולך,פשוט להגיד את זה כשבאים לפתוח תיק? וכמה זה יעלה? דרושה נוכחות ההורים? בנוסף,אני לא ילידת הארץ,נולדתי בדרום אמריקה ואני מאומצת.עברתי גיור והכל כתינוקת,האם יעשו לי עם זה בעיות? יש משהו שאני יכולה להביא איתי כדי שיחסוך לי זמן וטירטורים? תודה לכל העוזרים :)

ט ו ש ה

New member
כמה תשובות

קודם כל - מזל טוב
בהחלט אפשר להתחתן ברבנות בלי לעשות מסיבה באולם וכו'. מה שצריך לעשות, זה לפנות לרבנות שמופיעה בתעודת הזהות שלך, או של בעלך העתידי, ולפתוח שם תיק נישואים. אם אתם פותחים את התיק בעיר שלך - בן זוגך צריך לפנות לרבנות בעיר שלו, ולהוציא תעודת רווקות. אם אתם פותחים בעיר שלו - את צריכה להוציא תעודת רווקות. אם שניכם רשומים באותה עיר - הרווחתם, ואף אחד לא צריך תעודת רווקות בעיקרון, הפרוצדורה של פתיחת התיק משתנה מעט מעיר לעיר. בחלק מהמקומות יש דרישה לנוכחות הורה בפתיחת התיק ובחלק לא. אפשר לברר את זה בטלפון פשוט לרבנות הרלוונטית. פתיחת תיק עולה כ - 600 שקלים. אם אחד מכם סטודנט, ויש לכם תעודת סטודנט, תינתן לכם הנחה. אם תצטרכו להוציא תעודת רווקות, תשלמו עוד כ - 135 שקלים. בנוסף להורים, יש דרישה לשני עדים, שיעידו עבורכם. זו פרוצדורה קצרצרה, והעדים יכולים להגיע במועד מאוחר יותר, לאחר שכבר פתחתם את התיק. עכשיו, לגבי הגיור. אם מדובר בגיור אורתודוכסי ויש את כל הניירות, אני חושבת שכדאי מאד מאד להביא איתך את כל התיעוד שיש לכם על הגיור, אישורים, מסמכים, ניירת - הכל. אני רוצה לקוות שאף אחד לא יעשה לכם עם זה בעיות, אבל מכיוון שהרבנות לא מצטיינת בפתיחות יתירה בתחום הזה, כדאי להיות מכוסים, ולקוות לטוב. אם לא - יסבירו לכם בדיוק את הפרוצדורה. שיהיה בהצלחה

תודה על העזרה :)

ואפשר כבר בזמן פתיחת התיק לעשות את החופה והכל? לא צריך מניין וכו'? וכשאני באה לפתוח את התיק למי אני אמורה להגיד שאני רוצה לבצע את החתונה במקום? ולא ידרשו ממני עוד כסף עבור כל זה?

ט ו ש ה

New member
זה לא אפשרי לדעתי.

את לא יכולה לפתוח את התיק ולהתחתן באותו יום, פשוט כי לרוב צריך איזה יום יומייים לעיבוד של הנתונים, והרבנות היא מוסד ממשלתי, וככזו - לא עושה דברים מהיום להיום. וכן, בהחלט נדרש מנין, אבל זו לא תהיה בעיה - תמיד יש שם מנין
כשתדברי עם הרב - תגידו לו שאתם מעוניינים להתחתן ברבנות, ותבקשי שיסביר את הפרוצדורה.

למעלה