כמה עולה צו קיום צוואה ?

מצב
הנושא נעול.

shlm99

New member
כמה עולה צו קיום צוואה ?

כמה עולה צו קיום צוואה ?
צריך לבצע קיום צוואה שנדרש בה מינוי מנהל עיזבון (מכירה/קניה דירה...) עו"ד רוצה 50% מהמינימום, קרי : 3500 ש"ח זה סביר ?

הבולאי

New member
אם מכירת הדירה דורשת עו'ד-כן.שלמו מדמי

כמה עולה צו קיום צוואה ?
צריך לבצע קיום צוואה שנדרש בה מינוי מנהל עיזבון (מכירה/קניה דירה...) עו"ד רוצה 50% מהמינימום, קרי : 3500 ש"ח זה סביר ?
אם מכירת הדירה דורשת עו'ד-כן.שלמו מדמי
המכירה. אםלא חובה למיות מנהל עזבון-פרסמו מודעה ביד 2.

תגובה

כמה עולה צו קיום צוואה ?
תגובה
אני מניחה ששכה"ט שציינת הוא עבור הגשת הבקשה לקיום צוואה בלבד (ללא ניהול העיזבון). מדובר בסכום סביר, על הצד הגבוה. לידיעתך, לא בכל צוואה יש חובה למנות מנהל עיזבון, אפילו אם המוריש ציין בצוואתו שם של מנהל עיזבון. אם היורשים הם בני משפחה, הוראות הצוואה אינן מורכבות מדי, ואין חסויים קטינים או נעדרים כנראה שאם תוגש בקשה לקיום צוואה ללא בקשה למינוי מנהל עזבון היא תתקבל. אם בכל זאת מגישים בקשה למינוי מנהל עיזבון, מומלץ לסכם איתו על גובה שכר הטרחה מראש.

shlm99

New member
המשך

תגובה
אני מניחה ששכה"ט שציינת הוא עבור הגשת הבקשה לקיום צוואה בלבד (ללא ניהול העיזבון). מדובר בסכום סביר, על הצד הגבוה. לידיעתך, לא בכל צוואה יש חובה למנות מנהל עיזבון, אפילו אם המוריש ציין בצוואתו שם של מנהל עיזבון. אם היורשים הם בני משפחה, הוראות הצוואה אינן מורכבות מדי, ואין חסויים קטינים או נעדרים כנראה שאם תוגש בקשה לקיום צוואה ללא בקשה למינוי מנהל עזבון היא תתקבל. אם בכל זאת מגישים בקשה למינוי מנהל עיזבון, מומלץ לסכם איתו על גובה שכר הטרחה מראש.
המשך
מספר יורשים ,בהסכמה , ויש צורך למכור דירת הורים ולקנות דירה לבת הצעירה שאינה עומדת ברשות עצמה, ולכן נקבע ע"י ההורים שימונה מנהל עזבון למכירת הנכס (דירת הורים), הקמת קרן לבת בחלקה, וקנית דירה קטנה להמשך חייה.... 2 אחים כבר היו אפוטרופסים, ואם יסכימו שאר היורשים הם יכולים להמשיך להיות מנהלי עיזבון ? בבקשה לקיום הצוואה, העו"ד המטפל צריך גם לבקש מנהל עיזבון ? רשם הצוואות יסכים ל-2 יורשים מוסכמים ? אולי , כפי שציינת, אין צורך כלל לבקש מנהלי עיזבון ? לא הבנתי ממנו בדיוק אם ה-3500 זה רק לקיום צוואה עם תשלומים נחוצים, או זה גם כמנהל עיזבון עד גמר התהליך....שם נדמה לי לוקחים כ-3/4 אחוזים .....

קיבלת הסבר כל כך ברור מעו"ד תובל

המשך
מספר יורשים ,בהסכמה , ויש צורך למכור דירת הורים ולקנות דירה לבת הצעירה שאינה עומדת ברשות עצמה, ולכן נקבע ע"י ההורים שימונה מנהל עזבון למכירת הנכס (דירת הורים), הקמת קרן לבת בחלקה, וקנית דירה קטנה להמשך חייה.... 2 אחים כבר היו אפוטרופסים, ואם יסכימו שאר היורשים הם יכולים להמשיך להיות מנהלי עיזבון ? בבקשה לקיום הצוואה, העו"ד המטפל צריך גם לבקש מנהל עיזבון ? רשם הצוואות יסכים ל-2 יורשים מוסכמים ? אולי , כפי שציינת, אין צורך כלל לבקש מנהלי עיזבון ? לא הבנתי ממנו בדיוק אם ה-3500 זה רק לקיום צוואה עם תשלומים נחוצים, או זה גם כמנהל עיזבון עד גמר התהליך....שם נדמה לי לוקחים כ-3/4 אחוזים .....
קיבלת הסבר כל כך ברור מעו"ד תובל
הוסבר שלא תמיד חייבים למנות מנהל עיזבון. קראי את תשובתה, אפשר גם למנות את אחד האחים או יותר כמנהלי עיזבון בהסכמה.

shlm99

New member
המשך

תגובה
המשך
אורית, סליחה שאני נשמע מנדנד... כעת אני מבין שהוא דורש 3500 ש"ח שזה 50% מהתעריף הקבוע....כפי שהוא אומר.... וזה רק עבור בקשת צו קיום צוואה, ועבור המלצה על מנהל עיזבון (אחד מהיורשים) , והגשת הטפסים הקשורים לכך לרשם הירושות כל זה מלבד אגרת פתיחת בקשה, הודעה בדבר פירסום, אגרת מינוי מנהל עזבון ואולי גם שליח....כל זה מהעיזבון... מה דעתך על המחיר הזה ?

יותר מסביר

כמה עולה צו קיום צוואה ?
יותר מסביר
אבל תבדוק אם הוא לא רוצה גם אחוזים מהמכר או שכר טרחה מביהמ"ש.

השאלה היא

כמה עולה צו קיום צוואה ?
השאלה היא
אם הסכום כולל את עריכת ההסכם למכירת הדירה. אם כן, זה סכום מסביר ביותר. יש לקחת בחשבון שצריך לשלם אגרה לבקשה לקיום צוואה, אגרת פירסום ואגרה לבקשה למינוי מנהל עיזבון בסכום כולל של כ-1,500 ש"ח.

shlm99

New member
תודה לכולם....החכמתי מאד...

כמה עולה צו קיום צוואה ?
תודה לכולם....החכמתי מאד...
צריך לברר בדיוק עבור מה הסכום המבוקש.... אם הוא מגיש בקשה להתמנותו כמנהל העיזבון, משלם האגרות הנדרשות, וגם מטפל בחלוקת הכספים ליורשים, וגם מטפל במכירת הדירה וקנית דירה לאחות הבודדה - הרי שזה מחיר מצחיק, כי הוא גם מקיים הצוואה וגם מנהל העיזבון... אם נצליח לקבל מרשם הצוואות אישור ש-2 מהיורשים יהיו מנהלי העיזבון, והוא רק מטפל בהסכם המכירה/קניה - גם זה מחיר סביר... אם הוא רק מטפל בקיום הצוואה ותשלום אגרות לרשם הצוואות, או קבלת אישור למנהל עיזבון כלשהוא , ואח"כ על מכירת/קנית דירה הוא יגבה עוד 1% בכל אירוע - המחיר לא נמוך... הלא כן ?

emanuelb2

New member
אם זה סביר ?

כמה עולה צו קיום צוואה ?
אם זה סביר ?
shim זה נראה לי סביר ... נראה לי שזה מה שנהוג בשוק , אך כמו בכל דבר צריך לערוך השוואת מחירים כי לא חסרים עורכי דין תוקעי מחירים . אני יכול להכיר לך עורך דין שאני מכיר ... עזר לי בקניית דירה ...אם תרצה את המספר שלו אתן לך ... בכל מקרה ראיתי גם באינטרנט פרסומת המדברת על גירושין אך אני בטוח שתוכל לברר מחירים גם באמצעותה , זה הלינק ... http://live.sekindo.com/live/liveClick.php?id=1243423 תודיע לי אם אתה רוצה את המספר ממני ...

מצב
הנושא נעול.
למעלה