כמה מילים על המחאה

כמה מילים על המחאה

שלום המחאה החברתית שאנו עדים לה בימים אלה , אינה ממוקדת , חלק מהדרישות ריאליות חלקן אינן ריאליות , חלקן בקשות חסרות אחריות מהממשלה בשל חוסר הבנה וידע , וכו וכו בגדול ניתן לומר כמובן שאכן יוקר המחיה בארצנו גבוה , אני מבקשת לשתפך ממקומי באופן שאני מבינה את המחאה מהיבטה הרוחני , לכאורה נראה שמהות המחאה הנה חברתית כלכלית במובנה הגשמי , אולם ממקומי מהות המחאה הנה הפילוג בעם שאנו חווים לאורך זמן , בשל סבות מסבות שונות . מהבחינה הרוחנית המחאה מאפשרת דו שיח בין הפלגים השונים מאפשרת התקרבות מאפשרת אחדות , בשל שהסבה הרוחנית בשורשה הנה הרצון לאחדות ישראל מהבחינה החברתית -עם אחד ,הרי שהדרישות השונות אינן ממוקדות מכיון שאינן מהות המחאה מהבחינה הרוחנית ,וביטויה חברתי כלכלי שהרי כלכלי מכיל בתוכו את המלה כל , כך שהביטוי הגשמי של חברתי כלכלי הנו אופן הביטוי הגשמי לסיבתו הרוחנית , ואכן באם נתבונן באופן שהמחאה מתקיימת ,באהלים (מה טובו אהליך....) בשירה ,בשמחה בשיחות וכו וכו משמעותו שהרצון לאחדות הוא העומד בבסיסו של המחאה הנ"ל ובקשה זו ריאלית ומתקיימת ונענתה ,ובכך קל להיות ביחד באופן של שירה שמחה שיחות וכו , אלא שישנם כאלה אשר מפקששים לחלוטין את מהות המחאה , ומבקשים דוקא באותו כוח של הביחד להשתמש בו לצורכי פילוג בשם המחאה ובכך הרי מבקשים שהבקשה השורשית של המחאה לא תענה . ישנם כאלה הרואים במוחים כמפונקים וכו , ואכן באם מתבוננים בה מעיניים גשמיות גרידא ניתן לבוא לידי מסקנה זו , אולם באם מתבוננים מעיניים רוחניות הרי שהמתגלה הוא צמא ורעב גדול מאוד רוחני שהנו תוצאה של פלוג בעם , למעשה הייתי אומרת שאין מנהיגות באמת במחאה בשל שאין הבקשה שהעם ינהיג אלא הרצון להיות עם אחד , עם ממשלה מנהיגה , כלומר יש הכרה שיש הנהגה לעם , שעליה ניתן לדון או לא . (כמובן שבין המוחים ישנם כאלה המבקשים אנרכיה וכו אולם בעצם הנם נגד המחאה בשל שאינם מאזינים לרחשי הלב של העם) ממקומי זה הרי אני מבינה שהנצרך למשל הנו שכנגד העם באחדותו צריכה לעמוד הנהגה של ממשלה אחדותית , (להבדיל מכאלה בפוליטיקה המבקשים להשתמש במחאה לצורך פילוג ) כמו כן כנגד העם על פלגיו השונים עם דרישות שונות הרי ממשלה אחדותית משמעותה הפלגים השונים מבחינת נבחרי הציבור כנגד הפלגים השונים של המוחים היכולים לשאת ולתת . אלא שעל הפלגים השונים בפוליטיקה להיות עם בסיס משותף כפי שהמוחים יש להם בסיס משותף שהנו אחדות . לעשות רשימה שעל הנהגה באחדותה לומר זה ריאלי ,זה לא ריאלי ,זה אפשרי כעת זה אפשרי בטווח של זמן , זה יהיה חוסר אחריות מדינית באם יתבצע , וזה יהיה חוסר אחריות מדינית באם לא יתבצע. יפה שבימים של בין המיצרים נפתח שער רחב . בברכה אלה

mador 26

New member
שלום רב שובך (ע"פ שיר של ח.נ. ביאליק)

אין במחאה הזאת ולו קמצוץ של רוחניות, אלא חומריות נטו: יוקר הדיור, יוקר מצרכי היסוד, העומס הרב וניצולם המוגזם של הסטג'רים בבתי החולים, ומשכורתם המבישה, ויוקר גידול הילדים. היכן כאן הרוחניות ? הרי מדובר כאן בכסף, ולא בשום "רוחניות" שאת מדמיינת "ממקומך". האחדות שאת מנסה לשווק כ"רוחניות" אינה אלא אינטרס חומרי משותף של צעירים, שלפי הגדרתם, לא מצליחים "לגמור את החודש" כי לטענתם, בין היתר. יותר מדי כסף הולך לחרדים ולישיבות, ויותר מדי כסף גובה המדינה בצורת מיסים שונים שזו כמובן טענה מאד "רוחנית" כתבת גיבוב של מילים שכבר לעוסות בחלקן אצל גורמים שונים, ולא חידשת שום דבר. כתבת בין היתר משפט ארוווווווווך : "למעשה הייתי אומרת שאין מנהיגות באמת במחאה בשל שאין הבקשה שהעם ינהיג אלא הרצון להיות עם אחד (???) , עם ממשלה מנהיגה , כלומר יש הכרה שיש הנהגה לעם , שעליה ניתן לדון או לא .(???) (כמובן שבין המוחים ישנם כאלה המבקשים אנרכיה וכו אולם בעצם הנם נגד המחאה בשל שאינם מאזינים לרחשי הלב של העם) (???)ממקומי זה הרי אני מבינה שהנצרך למשל הנו שכנגד העם באחדותו (???) צריכה לעמוד הנהגה של ממשלה אחדותית , (להבדיל מכאלה בפוליטיקה המבקשים להשתמש במחאה לצורך פילוג) כמו כן כנגד העם על פלגיו השונים עם דרישות שונות הרי ממשלה אחדותית משמעותה הפלגים השונים מבחינת נבחרי הציבור כנגד הפלגים השונים של המוחים היכולים לשאת ולתת (???)." "ממקומך", כתבת הרבה, ולא אמרת כלום. אני בספק אם את מבינה מה כתבת... ביי !

למעלה