כמה לתת דמי כיס ?

מצב
הנושא נעול.

ofer10

New member
כמה לתת דמי כיס ?

כמה לתת דמי כיס ?
אני ואשתי סיכמנו שנכון לתת לילדים דמי כיס כדי שילמדו לכלכל את צעדיהם בתבונה השאלה היא איזה סכום סביר לגילאים 8,6,4 בהנחה שזה אמור להספיק לממתקים, צעצועים לעצמם (לא כולל מתנות שהם מקבלים), מנוי למשחקי מחשב ועוד. מצד שני הצרכים שלהם נמוכים יחסת מנסיון העבר. כמה אתם משלמים לילדים שלכם בדמי כיס ומה המדיניות במצב של קניות שהילדים מבקשים ?

NS101

New member
ילדים וירטואלים הולכים?

כמה לתת דמי כיס ?
אני ואשתי סיכמנו שנכון לתת לילדים דמי כיס כדי שילמדו לכלכל את צעדיהם בתבונה השאלה היא איזה סכום סביר לגילאים 8,6,4 בהנחה שזה אמור להספיק לממתקים, צעצועים לעצמם (לא כולל מתנות שהם מקבלים), מנוי למשחקי מחשב ועוד. מצד שני הצרכים שלהם נמוכים יחסת מנסיון העבר. כמה אתם משלמים לילדים שלכם בדמי כיס ומה המדיניות במצב של קניות שהילדים מבקשים ?
ילדים וירטואלים הולכים?

יודע מה

New member
נראה לי שבין 20 ל-15 שקל ביום

ילדים וירטואלים הולכים?
לכל ילד יכול להספיק . אם יש להם קורס אתה אומר להם תאספו כסף עד שיהיה לקורס מספיק כסף בסך הכל זה יוצא 600 שקל בחודש אז זה מספיק לקורסים ולשאר הוצאות ככה הם ילמדו איך להתנהל נכון עם כסף

הילדים צעירים מידי עדיין

לכל ילד יכול להספיק . אם יש להם קורס אתה אומר להם תאספו כסף עד שיהיה לקורס מספיק כסף בסך הכל זה יוצא 600 שקל בחודש אז זה מספיק לקורסים ולשאר הוצאות ככה הם ילמדו איך להתנהל נכון עם כסף
הילדים צעירים מידי עדיין
דמי כיס לילדים הם דבר נכון בגיל הנכון הגילאים שציינת צעירים מידי ילדים בגיל זה אינם אמורים להתעסק בכלל בעיניני כספים אם הם מבקשים דבר מה או מבקשים כל הזמן שיקנו להם דברים יש פשוט להציב להם גבולות ברמה של ממתק אחד ביום או הפתעה בסופש ביום שישי וכיוצא בזה דמי כיס מתאימים החל מגיל 10,12 זו דעתי כך נהגתי עם ילדי

Godu

New member
צודקת. יודע מה, רואים שאתה עדיין ילד.

הילדים צעירים מידי עדיין
דמי כיס לילדים הם דבר נכון בגיל הנכון הגילאים שציינת צעירים מידי ילדים בגיל זה אינם אמורים להתעסק בכלל בעיניני כספים אם הם מבקשים דבר מה או מבקשים כל הזמן שיקנו להם דברים יש פשוט להציב להם גבולות ברמה של ממתק אחד ביום או הפתעה בסופש ביום שישי וכיוצא בזה דמי כיס מתאימים החל מגיל 10,12 זו דעתי כך נהגתי עם ילדי
צודקת. יודע מה, רואים שאתה עדיין ילד.

panayotiss

New member
לא יותר מ 25 ש"ח לשבוע

כמה לתת דמי כיס ?
לא יותר מ 25 ש"ח לשבוע
מתוך הנחה שממתק עולה 5 ש"ח (במבה/קרטיב/סוכריה) זה מאפשר להם לקנות ממתקים במשך 5 ימים או להתאפק. סכום כזה מאפשר להם להמתין ולאסוף כסף למטרה יותר יקרה. סכום של 15-20 ש"ח לילד ליום הוא תלוש מהמציאות (3 ילדים מהווים הוצאה חודשית לפי המלצתו של "יודע מה" 1350ש"ח) הבחור כנראה צעיר בגילו/בנפשו/בכלכלתו. בתור אב לילדים זו עצתי.

יודע מה

New member
ב- 100 שקל לחודש אין שום קורס

לא יותר מ 25 ש"ח לשבוע
מתוך הנחה שממתק עולה 5 ש"ח (במבה/קרטיב/סוכריה) זה מאפשר להם לקנות ממתקים במשך 5 ימים או להתאפק. סכום כזה מאפשר להם להמתין ולאסוף כסף למטרה יותר יקרה. סכום של 15-20 ש"ח לילד ליום הוא תלוש מהמציאות (3 ילדים מהווים הוצאה חודשית לפי המלצתו של "יודע מה" 1350ש"ח) הבחור כנראה צעיר בגילו/בנפשו/בכלכלתו. בתור אב לילדים זו עצתי.
ועוד אתה רוצה שישאר כסף לממתקים אין לכם 20 שקל לילד ליום אל תעשו ילדים !

panayotiss

New member
נהוג לתת דמי כיס לילדים למטרות יחסית זולות

נהוג לתת דמי כיס לילדים למטרות יחסית זולות
לא לקורסים יקרים וכדומה. כדי ללמד ילדים לחסוך ולהעריך כסף צריך לתת לילדים פירורים ולא את כל הלחם. אני מבין מתגובותיך שאין לך ילדים כי אין לך גישה חינוכית עדיין. מנקודת המבט שלי להוציא 1350 רק על דמי כיס זה מטורף. נקודה אחרונה, אם הוריך היו חושבים כמוך, לא היית פה היום בעולם הזה.

panayotiss

New member
אם היית הורה היית יודע ש...

אם היית הורה היית יודע ש...
ילד לא צריך כסף, ילד צריך אהבה ותשומת לב. היום בעידן שרוב ההורים מתרכזים בקריירות עד שעות מאוחרות בעבודה, כסף יש, זמן עם הילד - תשומת לב אין בכלל. ואז הילדים שמים קצוץ על ההורים באמרם שלא רואים את ההורים כל היום אז מי אתה שתחליט עלי.

פגזית M2

New member
יודע מה איך ידעת שיהיה היום ירידות ?

אתמול נכנסת שורט של החיים על מדד תל אביב חשבתי שהתחרפנת

יודע מה

New member
יש כמה סיבות פגזית

אתמול נכנסת שורט של החיים על מדד תל אביב חשבתי שהתחרפנת
יש כמה סיבות פגזית
1. האינפלציה פוגעת ברווחים של החברות ומורידה את ערך הכסף המניות שוות פחות כשהאינפלציה קופצת אחוז . 2. יתכן שיהיה העלאת ריבית סוף החודש הבורסה ממש לא אוהבת את זה .. 3.הנאסדק נסגר אדום וגם החוזים היו אדומים למרות הנפט שמתרסק , זה מלמד על ההאטה שיש במשק . 4. ניתוח טכני .

NS101

New member
שמור את המונולוגים שלך לעצמך

יש כמה סיבות פגזית
1. האינפלציה פוגעת ברווחים של החברות ומורידה את ערך הכסף המניות שוות פחות כשהאינפלציה קופצת אחוז . 2. יתכן שיהיה העלאת ריבית סוף החודש הבורסה ממש לא אוהבת את זה .. 3.הנאסדק נסגר אדום וגם החוזים היו אדומים למרות הנפט שמתרסק , זה מלמד על ההאטה שיש במשק . 4. ניתוח טכני .
שמור את המונולוגים שלך לעצמך

mnakash

New member
יו איזה הרמה להנחתה

איזה קורס ? מה קורס ? אמרו לך *ילדים*
יו איזה הרמה להנחתה
עזוב, אתה לא רואה שהוא מדבר מפוזיצייה? אני מבקש סליחה אני מקווה שאף ילד לא נפגע ממני.

NS101

New member
../images/Emo45.gif גדול

יו איזה הרמה להנחתה
עזוב, אתה לא רואה שהוא מדבר מפוזיצייה? אני מבקש סליחה אני מקווה שאף ילד לא נפגע ממני.
גדול

חגי

New member
אני משלם 20 (9/10) ו 25 לגדולה (15)

כמה לתת דמי כיס ?
אני משלם 20 (9/10) ו 25 לגדולה (15)
בשבוע כמובן שלא לא כולל הוצאות נוספות. הבן 10 שטוחן נעליים רצה פומה ב 250 שח אז עשינו איתו דיל - הוא משלם 120 שח מהחסכונות שלו והשאר אנחנו אני חושב שזה נתן לו תמריץ טוב להמשיך ולחסוך

מצב
הנושא נעול.
למעלה