כמה לוקחים בימינו על עבודת פרילנס של אלגוריתמאי?

bismark1

New member
כמה לוקחים בימינו על עבודת פרילנס של אלגוריתמאי?

העניין בקצרה - הציעו לי לקחת עבודת ייעוץ בהיקף חודשי קטן לטווח ארוך, אני נוטה ללכת על זה כהכנסה מהצד רק שאין לי ממש מושג איך לתמחר את זה מעבר לאיזשהו רף תחתון של לקחת את השכר השעתי שלי כשכיר ולכפול באיזשהו פקטור x כדי לקרב את עלות המעביד.
מבחינת רקע - מעל 10 שנים נסיון ב-computer vision/machine learning וכל הבאזזוורדס העדכניות שצריך + ידע דומייני סופר רלוונטי ללקוח.

אם מישהו מהתחום עבד כעצמאי או אם מישהו פה העסיק אחד כזה - אשמח לשמוע (אפשר גם בפרטי). בתמורה אני מוכן להקדיש לעונים החביבים טוקבק מושקע במדור לבחירתכם בטמקא + לינק להשוויץ בו במשרד.

user32

Well-known member
מנהל
אוסיף ואומר

300-250 אם זה עבודה יחסית סטנדרטית.
אם רוצים אותך כי אתה מומחה בנושא מסויים אז גם 400-500 ואפילו 600 במיוחד אם מדובר בפרוייקט בהקף לא גדול (ברמת העשרות שעות).

rj111

New member
יש לי רקע באלגוריתמיקה ואני עצמאי

מעולם לא תימחרתי את ההכנסה שלי, אבל אני יכול להציע לך דרך לחשב:
אם המשכורת שלך היא 30K העלות מעביד + מעמ היא בערך 45K. אם אתה עובד 200 שעות בחודש אתה מקבל 225שח לשעה.
אם אתה נרשם כעצמאי יש גם הוצאות נוספות של דוח שנתי, הנהלת חשבונות וכו...
בסוף הכל תלוי ביכולת המיקוח שלך.

jellymean

New member
כמה שאלות

מהו הטווח הארוך של ההצעה?
כמה שעות אתה עובד בעבודה העיקרית שלך? (רלוונטי לתמחור זמן הפרטי שלך)
כמה בערך אתה משתכר בעבודה הראשית שלך? (קח בחשבון גם מס שתשלם)

הפרטים האלה נחוצים כדי לענות לך

משורה

Member
אתה חושב כמו שכיר

בחשיבה של עצמאי אתה צריך לשאול את עצמך שתי שאלות ואותן בלבד:
&nbsp
1. בשביל כמה משתלם לך לעשות את העבודה הזאת?
קח בחשבון שהיא באה על חשבון שעות הפנאי והמנוחה שלך ומטילה עליך עומס קוגניטיבי נוסף.
גם יכול להיות שבגללה תצטרך לעשות אאוטסורסינג לכל מיני מטלות בבית או תיכנס להוצאות אחרות שמצטרפות לתמחור. כמובן צריך להוסיף את כל ההוצאות על פתיחת תיקים במס הכנסה ובמע"מ ובביטוח לאומי ואת הנהלת החשבונות (תתייעץ עם רואה חשבון קודם) ואל תשכח לציין שהמחיר הוא לפני מע"מ.
מצד שני יכול להיות שאתה רואה בעבודה הזאת נקודת זינוק לעבודה הרבה יותר משתלמת ולכן כדאי לך לבצע אותה אפילו במחיר הפסד.
בקיצור כל מספר בין 100 ל-1000 שקלים לשעה יכול להיות הגיוני.
זה הרף התחתון שלך.
&nbsp
2. כמה הלקוח מוכן לשלם?
זאת שאלה שקצת קשה לענות עליה כי הוא בטח לא ישתף אותך בפרט הזה. אתה צריך להעריך. ככל שהידע שלך יותר מקצועי ונדיר וככל שכיסיו של הלקוח יותר עמוקים והוא יותר לחוץ על העבודה ככה הסכום יעלה.
שים לב שבשעות יעוץ מעטות מקובל שהתשלום לשעה גבוה יותר מהתשלום לשעה במשרה מלאה או אפילו במשרה חלקית קבועה.
בקיצור נסה לקלוע למספר שיגרום ללקוח להיאנח אבל לא ליפול מתדהמה.
גם פה הטווח די גדול.
&nbsp
אדגיש שוב: שתי השאלות הנ"ל הן היחידות שמעניינות אותך. לא כמה אתה מרוויח עכשיו ולא כמה אנשים אחרים הרוויחו ולא כמה מעסיקים אחרים שילמו.
רק כמה משתלם לך וכמה הלקוח מוכן לשלם.
&nbsp
בהצלחה.

user32

Well-known member
מנהל
גם שכיר חושב ככה

כמה שווה לי להרוויח בשביל לקחת את המשרה
כמה החברה מוכנה לשלם לי

לדעתי 350

מכיוון שזה נשמע שאתה ממש מומחה בתחום לדעתי תקח לא פחות מ-300. אם מדובר בעבודה גדולה אפשר לרדת במחיר.
מה שלא ברור לי האם אתה עושה את זה בשעות הפנאי או שאתה רוצה לעזוב את העבודה. זה פקטור מדשמעוי.
כאחד שגם העסיק פרילנסרים וגם עובד כפרילנסר אשמ לשמוע פרטים נוספים בפרטי ולנסות לעזור.

bismark1

New member
תודה לכולם

רוב הסכומים שצויינו נעו פחות או יותר סביב מה שחשבתי.
למי ששאל - מדובר על עבודה בהיקף משתנה אבל כנראה מספר בודד של שעות בחודש, במקביל לעבודה הרגילה שלי כשכיר. התמריץ העיקרי הוא להתנסות בפורמט הזה של עבודה כאופציה להמשך. בכל מקרה לא נראה שזה אמור להשפיע מהותית על הסכומים שצויינו פה.

שוב, תודה לעונים - מי שרוצה את הטוקבק שלו זה הזמן לציין מדור.

למעלה