כמה ישיר הקשר בין אכילה של האם לכמות החלב?

איריטה

New member
כמה ישיר הקשר בין אכילה של האם לכמות החלב?

לאחרונה היונקת עצבנית מאוד בערב, בין 19:00-20:00 בערך, מתחברת ומתנתקת מהשד עשרות פעמים, בוכה וכועסת, ואחרי שהיא נרדמת, לרוב מתעוררת די מהר.
התחלתי לחשוד שחסר לי חלב בשעות האלה, ושאולי יש קשר לזה שאני תמיד אוכלת ארוחת ערב רק אחרי שהיא נרדמת, ובעצם מגיעה לשעת ההשכבה שלה רעבה. האם זה יתכן?
היום ניסיתי לאכול ב18:00 סנדוויץ' קטן, כמה אגוזים ותמר, ואח"כ היא ינקה היטב פעמיים, בהפרש של שעה, והלכה לישון.
האם עליתי על העניין? כל מה שצריך זה עוד אוכל בשבילי? (הו לא, עוד אוכל בשבילי...)

ברור שאת צריכה אוכל

את חייבת אנרגיה כדי להיות מסוגלת לטפל בקטנה
לכל הנשים יש פחות חלב בשעות הערב זה נורמלי וטבעי
ותינוקות לומדים להתגבר על כך (על ידי המשך הנקה לא על ידי
הפרעה של בקבוקים )
אולי בגלל ששמת לב מה את אוכלת ואולי שתית יותר מהרגיל ?
זה מה שעזר לעבור את השעות הקשות ?
אולי אכן "כל" מה שאת זקוקה לו היא תוספת של אנרגיה ממגוון מזונות
שיעזרו לך להיות יותר אנרגטית ?
תנסי גם לנמנם - אפילו כמה דקות על הספה , זה יעשה הבדל משמעותי
ומאוד מאוד יעזור לך
לא צריך ממש לישון, אבל בהחלט לנוח

איריטה

New member
כן, זה נשמע די טרוויאלי

אבל לקח לי כמה חודשים להגיע למסקנה הזאת...
האמת היא שמאז שהקטנה נולדה אני אוכלת הרבה יותר מהרגיל וגם משמינה, ולכן לא מיהרתי להסיק שמה שחסר לי זו עוד ארוחה, אבל אנסה כמה ימים ואראה אם אכן יש שיפור בערב.
תודה :)

איריטה

New member
אה, ובקשר לנמנום -

שינה זה מצרך נדיר מאין כמוהו אצלנו. הקטנה עם ריפלוקס וישנה בערך דקה וחצי ביממה, למרות שלאחרונה יש שיפור ניכר.
בכל מקרה - בערב בן הזוג שלי עובד, אז אלא אם היא מנמנמת - אין לי סיכוי להשיג תנומה...

איריטה

New member
כן,הריפלוקס מטופל ומאובחן

וגם כאמור מאוד מאוד השתפר לאחרונה, מאז שהתחילה לשבת ולאכול מוצקים, אבל בעיות השינה ילכו איתנו עוד זמן מה כנראה.
היא צריכה ללמוד די מאפס איך לישון, ואני ממש לא בעניין של יועצות שינה למיניהן (אלא אם אגלה אחת גאונה ורכה שתומכת בהיענות לילד ובלינה משפחתית וגם לא עולה מיליונים.

shuttles

New member
אני משערת שכדאי לך לסדר את הארוחות שלך

כך שלא תהיי רעבה. נראה את רוב המזון שלך את אוכלת בחלק הראשון של היום, וזה לא מאוזן.

אצלי תמיד זורם חלב אחרי ארוחה גדולה מהרגיל, ואחרי מנה טובה של גלידה אני יכולה להניק פעוטון קטן
.

איריטה

New member
הבנתי שאני פשוט צריכה לאכול א. ערב

מוקדם, סביב 18:00 ולא אחרי שהיא נרדמת. זה קצת מסובך לוגיסטית (לארגן ולאכול כשאני אמורה לקלח ולארגן אותה) אבל משתלם - בשלושה ימים האחרונים ניסיתי את זה והיה לי מלא חלב והיא הלכה לישון ברוגע!
איזה כיף :)

איזה יופי לשמוע

ומקווה שבאמת הכל קשור לתזונה שלך ולמנוחה ורוגע שלך
אני שמחה שאת מטפלת, זיכרי אצל רוב הילדים בעיית הרפלוקס
עוברת ככל שהתינוק גדל, מתפתח, יושב, זוחל, ואצל יונקים
נעלמת אפילו מהר יותר לעומת לא יונקים
שווה לחכות

איריטה

New member
תודה :)

ברור לי לגמרי שאנחנו בדרך החוצה מהריפלוקס. אלה היו שבעה חודשים ק-ש-י-ם, אבל זה הולך ונעלם ואילו המתיקות שלה נשארת :)

אני תמיד אומרת

נוצר קשר מאוד מאוד מאוד מיוחד עם תינוק שהוא מעט
"היי ניד" כלומר צריך יותר תשמת לב
יותר ידיים, יותר עור לעור
התינוק יותר בוכה ואת יותר עונה לו
וכאשר יש משהו פזיולוגי שקשה את עובדת איתו וכאשר
זה עובר ממש יש פרח מתוק
ומערכת יחסית מופלאה , קסומה, מלאת אושר
בינך ובינה

(זה לא אומר שתינוקות "נוחים" לא מגיעים לזה חו"ח
)

איריטה

New member
מרגש לקרוא את זה.

הייתה לנו לידה נורא קשה (ובסוף ניתוח), והנקה נורא קשה (לשון קשורה מאוד קדמית ואחורית, טורטיקוליס, נעילת לסת) וריפלוקס כמובן, ואני באמת מרגישה קרובה ומאוהבת בה כמו שלא הייתי מדמיינת שאפשר. אבל הנחתי שככה זה פשוט אימהות...

למעלה