כמה זמן מראש כדאי להזמין טיסה+מלון?

severino

New member
כמה זמן מראש כדאי להזמין טיסה+מלון?

כמה זמן מראש אתם בדרך כלל כדאי להזמין טיסה/מלון? התנאים של ביטול תוך 14 ימים מאז ההזמנה והזמנות מלון שקשה לבטל ולקבל דמי החזר הופכים הזמנה יותר מדי זמן מראש להימור במידה ופתאום יש שינויים בלתי צפויים במיוחד בשכונה כמו שלנו.

אני מתלבט האם כדאי להזמין מעכשיו טיסת צ'רטר + מלון לספטמבר, או שעדיף לחכות קצת ?
הסוכנים נוטים להפחיד ומשדרים שאם לא אזמין היום מחר אז הטיסה כבר תפוסה אבל מנסיון קודם שהזמנתי חודשיים מראש לאור ההפחדות של הסוכן אז עשיתי מעקב ומסתבר שאפשר היה למצוא מקום עדיין שבוע לפני.
עוד דבר נחמד ששמתי לב בלפחות שני אתרים - אם אני מזמין לזוג אז יש האתר מציין "נשארו 4 מקומות" ואם אני מנסה להזמין ל-5 אנשים אז האתר מציין "נשארו 7 מקומות"
, נראה לי מאוד לא הוגנת שיטת ההפחדה הזו.
מה בד"כ אתם עושים?

לאונידס

Active member
תזמין מלון עם אפשרות ביטול

אני למשל מזמין דרך booking, את רוב העסקאות שהם מוכרים אפשר לבטל מספר ימים לפני ההזמנה או אפילו באותו יום.
או שתמשיך לפרנס סוכן, איך שמתחשק לך.
&nbsp
לטיסות פרסמו כאן בפורום לפני כמה ימים תוכנית ביטוח שדרכה אתה יכול לבטל את הטיסה (ואפשר גם מלון) מטעמי מתחשק לי.
תבדוק אם מתאים לך

michaleng

New member
אני מזמינה טיסה לחוד ומלון לחוד (= לא דיל סגור)

וכמו שלאונידס כבר הציע, בוחרת מלון עם אפשרות ביטול ללא קנס. לעתים קרובות יוצא שהמלון הוא המרכיב הכי יקר בעסקה, יותר מהטיסות.
לטיסות אין לי פתרון מלא: בחברות לואו קוסט (וגם כשמדובר בכרטיסים מוזלים מאוד בחברות אחרות) אני נאלצת לקחת צ׳אנס ומתנחמת במחיר הזול. בחברות אחרות / טיסות יקרות, אני קוראת בעיון לפני ההזמנה (ומצלמת, שיהיה) את האותיות הקטנות ומוודאת שדמי הביטול לא ״קטסטרופליים״.
וכמובן: ביטוח נסיעות! אומנם הוא מכסה בעיקר מצבים קיצוניים (וגם זה עם כל מיני החרגות) ונכנס לתוקף חודשיים לפני הנסיעה (אלה תנאי הביטוח שלי, קראתי פה גם על תקופות אחרות ולא רוצה להטעות) אבל כיוון שבלאו הכי משלמים על ביטוח למה לא לעשות אותו הכי מוקדם שאפשר.

אני מזמינה חודשים מראש. ולא צ'רטר. מספיק פאשלות היו עם דילים

לא קיימים של אתרי אינטרנט, בכדי ללמד אותי שמה שנראה זול על הנייר מתגלה כיקר במציאות, ולא רק בכסף.
אז לפעמים 9-10 חודשים מראש כשאיזי ג'ט מפרסמת את לו"ז הטיסות שלה, לפעמים חצי שנה מראש או פחות, וכל טיול הוא 7 ימים לפחות אחרת בעיני חבל על כל הטרחה.
מלונות באתר כמו בוקינג או באתר המלון עצמו, עם אפשרות ביטול נוחה. לי יש כיף מיוחד בהזמנת לינה וממש לא הייתי רוצה שסוכנות - שלא אחת הסוכנים שם יודעים הרבה פחות ממני על אזורים טובים ללינה - תקבע בשבילי איפה ללון. ושתיקח לעצמה זכות לשנות מקומות לינה, שעות טיסה וכו'. לא תודה.

כמוני כמוך

מעדיפה להחליט על כמה שיותר בעצמי איך שנוח לי, יש לי בעיית אמון קלה וחייבת לעשות הכל בעצמי... לא אוהבת שעושים בשבילי.

למעלה