כמה זמן לוקח פרופיל הורמונלי במכבי?

נעמה351

New member
כמה זמן לוקח פרופיל הורמונלי במכבי?

עשיתי הבוקר (פרולקטין, LH, אסטרדיול וכל החבר'ה) וכתוב לי שיהיו תוצאות בין מחר ל-1 באוקטובר. יש כאן מישהי אולי במקרה שיודעת כמה זמן זה הולך לקחת בפועל?
אנחנו מנסים בינתיים רק שלושה חודשים אבל אני סקרנית לגבי הפרופיל כי אני בת 35, אז ביקשתי וקיבלתי הפניה.

Lexie1

New member
תוצאות

סביר להניח שבלילה יהיה כבר חלק מהפרופיל ותוך 3 ימים את השאר.

יכול להיות שכבר הלילה זה יתעדכן

חלק מהבדיקות לוקח הרבה זמן , כמו 17-OH progesterone , לקח הכי הרבה זמן, DHEA גם לקח כמה ימים, פרולקטין, LH , אסטרדיול וטסטוסטרון הגיעו ממש בלילה לאחר הבדיקה.

נעמה351

New member
אוי, יש תוצאות. הכל תקין חוץ ממה שחששתי, FSH

יצא לי 11.4. הבנתי שנורמלי זה עד 10.
מה זה אומר? האם יש סיכוי טבעי או שזה לא ילך? יש טיפול תרופתי?

נעמה351

New member
מקפיצה כי זה עבר לעמוד השני

ואני מאוד לחוצה. קפיץ קפוץ, קפיץ קפוץ!

city girl5

New member
זה לא כל כך נורא

ממליצה מאוד על דיקור... עושה פלאים לרזרבה שחלתית נמוכה( לפחות מנסיון שלי)
לגבי סיכוי....תשמרי על אופטימיות... יש לך סיכויים מצוינים
אני עם fsh משמעותי יותר גבוה השגתי הריונות( שלצערי לא החזיקו)
אבל זה בהחלט אפשרי
שיהיה המון בהצלחה

נעמה351

New member
הריונות טבעיים? או עם טיפולים? מנסה להבין אם

אני אמורה לקבוע תור לרופא פוריות או לא...

city girl5

New member
הכוונה להריונות מטיפולים

לגבי כמות ההורמונים זה משתנה מאחת לשניה
ישנן הרבה בנות שעושות הפריות על בסיס טיבעי
אני לא הייתי מבזבזת זמן על נסיונות לגמרי טיבעיים עם fsh גבוה
שיהיה המון בהצלחה

נעמה351

New member
הבנתי. אז יש רופא פוריות מומחה מומלץ? חייבים

פרטי או שאפשר דרך הקופה? אני במכבי וגרה בת"א.

רינתי 101

New member
FSH

היי,
11.4 זה ממש בסדר.
כמובן שעדיף פחות מ-10 אבל זה עדיין לגמרי בסדר וצריך לזכור שזה ערך שמשתנה כל חודש. יכול להיות בחודש אחד 11 וחודש אחריו 7 וחודש אחרי 15....
יכולה לספר מניסיון שה-FSH הראשון שהיה לי, בגיל 40.5 היה...33.
הרופאים אמרו לי שחבל לי על הזמן, להתחיל לבדוק לגבי אימוץ אבל התעקשתי על בדיקה נוספת ויצא 10.9.... בדיקת FSH שלישית שעשיתי היתה 15.7.
ועם כל התוצאות האלה, יש לי תינוקת בת 5 חודשים....
וגם חייבת לספר-יש לי חברה שה-FSH שלה היה 22. טיפול שני, הזרעה, עם מינימום הורמונים הביא לה תאומות...
בהצלחה

נעמה351

New member
כן, נראה לי שהזרעה זה יותר הכיוון בינתיים. יש

לי חברה טובה שעשתה IVF ויצא לה ילד אוטיסט, ולמרות שאני יודעת שאי אפשר להסיק ממקרה בודד ושרוב ילדי ה-IVF הם בסדר גמור, בכל זאת זה קשה לחשוב בכיוון הזה. מקווה מאוד שלא אצטרך. נראה לי שננסה כמה חודשים של הזרעות לפני שנרים ידיים.

נעמה351

New member
אוי צודקת, מצטערת... אפשר למחוק?

אני לא ממש חושבת בהיגיון מאז שראיתי את התוצאה של הבדיקות וגם לא כל כך ישנתי בלילה.
בכל מקרה אני יודעת שזה לא קשור אצלה ל-IVF כי גם יש במשפחה של בעלה אוטיזם וידוע שיש לזה מרכיב תורשתי. בכל זאת פיתחתי איזשהו מחסום פסיכולוגי, כמו אמונה טפלה.

נעמה351

New member
מירי כבר התנצלתי על ההודעה הקודמת. ברור שאין

היגיון ואני גם לא באמת חושבת שיש איזשהו קשר בין IVF לאוטיזם (ואם אני זוכרת נכון אז כשאיבחנו את הילד חיפשנו קשר כזה בספרות הרפואית ולא מצאנו).

נכון, כתבתי לפני שההודעה שלך הופיע, סליחה

בכל אופן, אין אף מחקר שהוכיח קשר בין IVF לבין מומים או בעיות התפתחות אצל הילדים, כן יש אחוז גבוה יותר, אבל לא הוכח מה בדיוק גורם לזה - האם בעיית הפוריות שבגללה נעשו הטיפולים מלכתחילה גרמה לזה או הטיפול עצמו.

נעמה351

New member
הבנתי, כן זה נשמע הגיוני. ובכל מקרה

מדובר על אחוזים נמוכים מאוד שלא שווה לחשוש בגללם. אבל במצבי הנוכחי אני חוששת מהכל, נראה לי שאנסה ללכת לישון קצת בתקווה להתעורר במצב נפשי קצת יותר יציב.

Lexie1

New member
קצת סדר בדברים

FSH יכול להיות תנודתי ובחודש מסויים יותר גבוה, זה עדיין לא קובע. אם זה חוזר על עצמו אז זה כנראה ה- FSH. הוא אינו אידיאלי אבל אבל אפשר בהחלט להרות איתו. מה שזה אומר הוא שיתכן והתגובה השחלתית תהיה צנועה יותר, ותגייס כמות נמוכה יותר של זקיקים. ובהחלט יתכן שבעזרת פרוטוקול מתאים תושג תגובה טובה. הפרמטר הכי חשוב זה הגיל והאיכות. ואת עוד בגיל טוב. אם נסית להרות במשך חצי שנה ללא הצלחה זה הזמן ללכת לרופא פוריות טוב שמתמחה ברזרבה נמוכה.

וחייבת להגיב לגבי ההערה שלך וראיתי את ההתנצלות. שכיחות מומים כרומוזומליים עולה עם הגיל, וזו עובדה. לכן יש בדיקות שהקופה מממנת מגיל 35, לנסות לגלות אותם. בטיפולי הפריה אין שכיחות משמעותית גבוהה יותר למומים אלא שמטבע הדברים להפריות מגיעות גם נשים מבוגרות יותר וזה מה שיכול להשפיע.

nessli

New member
גם לי היה FSH 11.9 לפני שנה

ב- IVF שלאחר הבדיקה לא נוצרו ביציות ולא הייתה שאיבה - הרופא המליץ על תרומת ביצית
מצטערת שזה לא נשמע מעודד, אבל לאחר שינוי תזונתי ודיקור , הבדיקות הראו שאני מבייצת

יש לי חברה עם FSH 38 לאחר שינוי תזונתי (אני עשיתי בעקבותיה) נכנסה להריון ספונטני פעמיים בשנה האחרונה הראשון כשל והיום היא בחודש חמישי

למעלה