כמה זמן אפשר להסתובב עם עובר מת ברח

ronitz

New member
כמה זמן אפשר להסתובב עם עובר מת ברח

למי שחיכתה לצירים שיקרו באופן טבעי, כמה זמן חיכית? האם היה איזה דד-ליין מבחינת הרופאים להמתנה ללידה הטבעית שתקרה איך הייתה הלידה? האם הזדקקת לעזרה רפואית בזמן הלידה?

רונאסטל

New member
אין לי מושג אבל זה מאד מוזר

שלא אישפזו אותך, מה שבטוח זה שתבדקי מדי פעם שאת לא מפתחת חום, יש סיכון לדעתי שיתפתח זיהום. אני אישית לא יכולתי לסבול את הרעיון להסתובב עם עובר פגוע בבטן, רציתי לגמור עם זה כמה שיותר מהר ולהמשיך הלאה. בהצלחה.

מדובר בימים, לא יותר!

מרגע זריקת ההמתה לקח לי 4 ימים ללדת. זה נחשב המון זמן!!! יש הרבה בעיות שיכולות להיווצר אם לא מיילדים בתוך כמה ימים, בעיקר החשש לזיהום וכן העובדה שמתחילים קרישי דם ברחם (מה שקרה אצלי). לפי מה שכתבת נשמע שהעובר אינו בין החיים ואת לא שוכבת בבי"ח, תחת פיקוח מתמיד של רופאים, שעושים כל שביכולתם כדי לזרז את הגוף ללדת (חומרים מזרזים, בלון וכו') ואת מדברת על "לידה"- שלב מתקדם, מה שנשמע לי מאוד מאוד מוזר... תשמעי, אני לא רופאה, ואני מחכה שיכנסו מבינות ממני לענות לך, אבל אם הבנתי את ההודעה שלך נכון, זה בהחלט נשמע לי מוזר.

ronitz

New member
לידה טבעית של עובר מת

פעם לפני שהיו בתי חולים ורופאים נשים היו יולדות באופן טבעיגם עוברים מתים כמו חיות לפי מה שנודע לי אשה יכולה להיות 6 שבועות ממות העובר בלי שום סכנה וזה מה שהרופאים ממליצים שזה יקרה באופן טבעי כי זה הכי בריא לי ולעובר זה כבר לא משנה הם רק בדקו איתי ברגישותם הרבה שאני בסדר ריגשית עם זה וחוץ מזה אני נמצאת במעקב בבי"ח

תשובה

קודם כל, צר לי מאוד. אני יודעת שזה תהליך מאוד לא פשוט להסתובב עם עובר שמת ברחם. מניסיוני, וממה שאני יודעת, ניתן להסתובב עם עובר מת ברחם עד כשלושה שבועות. זה לא מוזר ולא כלום. הנקודה היא כזאת. כשעושים זרוז, לא יודעים כמה זמן זה יקח ומה יתפתח. מאחר ואין תינוק שיש להציל, לא עושים ניתוח אלא מחכים ללידה. יש בתי חולים שמזרזים ויש שלא. אצלי לקח 8 ימים עד שהחליטו לזרז. אמרו לי שיכול לקחת שלושה שבועות. כל יומיים צריך לעשות בדיקת דם לבדוק קרישיות ולראות שאין שינויים בדם. במידה ואין שינויים, לא ממהרים לזרז. אם יש שינויים, אז הרופאים מחליטים. סיבה נוספת להקדמת לידה במקרה כזה - מצבה הנפשי של האם. כך שאם את מרגישה שאת לא יכולה יותר, תגידי לרופאים - זה גם שיקול. לגבי הלידה עצמה - הלידה הכי קלה פיזית שהייתה לי כי קיבלתי המון חומר מטשטש והמון זרוז אחרי פקיעת המים. מבחינה נפשית כמובן הלידה לא הייתה משהו... אם יש עוד שאלות, את מוזמנת לשאול. אגב, באיזה בית חולים את? יעל

ronitz

New member
יעל תודה על התשובה

אני מטופלת בהלל-יפה שם הרופאים מקסימים וגם הצוות אני ממש מופתעת לטובה מכל היחס והסובלנות שאני מקבלת מהם. ומתאים לי שהם לא מאיצים בתהליך, מתאים לי כמה שפחות התערבויות רפואיות אני במעקב ולפי מה שנודע לי אפשר להסתובב 6 שבועות עם עובר מת בלי שום סכנה

למעלה