כל מי שנזקק לטיפול של קלינאית תקשורת - שאלה

Danushka12

New member
כל מי שנזקק לטיפול של קלינאית תקשורת - שאלה

האם כולכם חיכיתם 4-5 חודשים לתור שלכם כדי לקבל טיפולים או שיש איזושהי דרך להקדים את זה?
הילדים בני שנתיים וחצי ובקושי אומרים כמה מילים וגם אותן מעוותים... זה הגיוני שנחכה כמעט עד גיל 3 לטיפולים????
אפרופו, התחלנו את כל התהליך בגיל שנתיים, נבדקנו ע״י אף אוזן גרון, קיבלנו הפניה לבדיקת שמיעה שלה חיכינו כחודש, עשינו בדיקת שמיעה שהיתה תקינה, אחר כך חודש חיכינו שהגננת והרופא ימלאו את הטפסים הדרושים ואז עוד חודש עד שהטפסים הגיעו למרכז ההתפתחות ושם קבעו לנו תור לעוד חודשיים לאיבחון והינה רק עכשיו סיימנו את האיבחון וקיבלנו סוף סוף הפניה לטיפולים ועכשיו מודיעים לנו שצריך לחכות עוד כ-5 חודשים עד שהתור יתפנה?!?! אני פשוט חסרת אונים....
מה עושים? יש למישהי תובנות?

"תהפכי שולחנות"

תרימי טלפונים לפניות הציבור של המרפאה שלך
תשלחי פקסים

לי באורך פלא הקדימו את התור מחצי שנה לשבועיים

Danushka12

New member
תודה רבה! זה מה שבעלי מתכוון לעשות...

טוב שלפחות הוא יודע לעשות את זה, כי אני ממש לא בנויה למלחמות...

גם אני לא

אבל ברגע שזה היה בשביל הילד
ולא היתה שום ברירה אחרת
אז שלפתי ציפורניים

בכל מקרה רק כדי לעודד אותך טיפה
השיפור היה משמעותי מאד מאד
ומילד שלא אמר אפילו אבא תוך שלושה חודשים
הוא אומר עכשיו משפטים
כמובן שלא הכל בזכות הקלינאית
אלא גם המון עבודה קשה בבית ואולי גם הגיל

Danushka12

New member
תודה על העידוד!

אני כבר ממש מיואשת וגם הילדים.... כל כך קשה להבין אותם והם ממש מתעצבנים מזה שלא מבינים מה הם רוצים!
והם רוצים הרבה בגיל הזה... גיל השנתיים הנורא הרבה יותר נורא כאשר הילדים לא יכולים לדבר....

jons16

New member
גם במכבי ממתינים הרבה

חודשיים לפגישה ראשונה עם עו"ס,
אח"כ חודשיים לבדיקת רופא התפתחות.
ואח"כ עוד חודש לקלינאית....
3 פעמים להגיע לתשאול מיותר מבחינתי.עד שמתחילים.... סחבת זמן!

Agata

New member
לא תובנות, יש את לשון החוק

יש חוק של משרד הבריאות לגבי זמני המתנה עבור טיפול התפתחותי, לפי גיל הילד. בגיל שנתיים, מדובר על המתנה של עד 4 חודשים ממועד הפניה ועד קבלת אבחון או לחילופין 4 חודשים ממועד האבחון ועד קבלת טיפול שעליו הומלץ. במקרה ולא מקבלים שרותים בטווח הזמנים הזה ניתן לגשת לקבל טיפול באופן פרטי ולדרוש עבורו החזר מלא. אם נתנו לכם תור לעוד 5 חודשים, פנו חזרה לקופה עם לשון החוק (מצורף בקישור) ותדרשו טיפול מיידי דרכם, או אישור שתקבלו החזר ותלכו לקלינאית תקשורת באופן פרטי.
חגית

Danushka12

New member
הם אפילו לא נתנו תור בכלל!

אמרו שברגע שיתפנה המקום יתקשרו אלי ושזה יכול להמשך עד 5 חודשים... זה מה שהם אמרו במכון שאליו קיבלנו הפניה... גם 4 חודשים זה יותר מדי מבחינתי... אולי באמת נפנה באופן פרטי ונדרוש החזרים...

Agata

New member
תבררי אם יש טופס דומה בכללית

בטופס של מכבי, בעיקרון את צריכה לדווח למי פנית ומה ענו לך ואם זה תואם את החוק, אמורים לאשר לך החזר.

Danushka12

New member
כרגע אנחנו מנסים ליצור קשר עם קלינאית תקשורת

והיא תהיה רק ביום רביעי.... נתחיל משיחה איתה...
יש לנו בעיה נוספת, אנחנו חייבים קלינאית דוברת רוסית ומתברר שבמכון שאליו קיבלנו הפניה אין כאלה, כך שבכל מקרה חייבים לחפש מקום אחר ובשביל זה קודם צריכים לקבל אישור של קלינאית תקשורת מחוזית...
כמה ביורוקרטיה, אימלא!!!

ונדי10

New member
בתור עובדת כללית מושלם לשעבר, שימי לב

תוודאי היטבבבב שאכן יינתנו לך החזרים מהקופה לפני גיל 3 - כי דרך הביטוח של המושלם (לא הקופה הרגילה) את תקבלי החזרים רק מגיל 3 ומעלה, ולא יעזרו הצעקות...
בהצלחה - ותמיד שווה לפנות למחלקת פניות הציבור של הקופה, הם מתייחסים מאד ברצינות לפניות כאלה.

Agata

New member
נכון מאד. עד גיל 3 אין החזרים מהמושלם מדובר ב

מדובר על החזרים מהקופה עצמה. זה נושא שונה לגמרי ורק באישור מיוחד של הקופה, אחרי שעברה תקופת המתנה.
ונכון, פניות הציבור-גוף חשוב שמתייחסים אליו ברצינות!

אנחנו גם סובלים מן הסחבת

אנחנו במכבי.
הם מחשבים את זמן ההמתנה מן הרגע שביצעת את האבחון ואם עשית את האבחון לפני כחודש אזי זמן ההמתנה הוא חודש.
אני ביצעתי בנובמבר 2011 ועד עכשיו ממתינה. נכון שקיים החוזר הנ"ל ורק לאחרונה נאמר לי שאני יכולה לפנות לפרטי אבל זה הכל ורוד.
אנחנו גם שם ממתינים... נאמר לי שזה יקח הרבה זמן. שם אני גם לרוב משלמת ומקבלת החזר אבל עדיין קיים תשלום.
ההיצע הוא לא רב כ"כ כי חלקם עובד עם מכבי וחל איסור להיקשר אליהם באופן פרטי.
אני ממש מיואשת ולא יודעת מה לעשות. נאמר לי שזה יקח הרבה זמן והם מודעים לקושי.
לאחרונה נתנו לנו 3 טיפולי הדרכה. אני לא יכולה להגיד שלא תרם כי זה כן תרם אבל נראה לי לא יעיל מבחינת הילד שמתחיל טיפול, נקשר למטפל ופתאום המטפל נעלם לו.

מאד מאד מאוכזבת.

רק ריקה

New member
אנחנו במכבי ופגים

ולכן קיבלנו מההתחלה הפניה ומאז אנחנו שם במעקבים. ממש לא 4-5 חודשים אלה שבוע/שבועיים.

תתאמני בלהפוך שולחנות....

הילדים שלי מטופלים...

(מאובחנים וביקורות) במכון להתפתחות הילד, ואת הטיפולים הפרטניים (חוץ מפזיו שקיבלו במכון להתפתחות הילד) ריפוי ועיסוק וקלינאית במכון שנותן שירותים להתפתחות הילד (עם התחייבויות של הקופה).
הבנתי שלילדים צעירים משתדלים להכניס כמה שיותר מהר... פניתי לכל גורם אפשרי בתלונות מהתפתחות הילד ועד המרפאה בעיסוק שלנו ומהר מאוד קיבלנו תורים.
תבררי אם יש מכון או מטפלים שעובדים איתם בהסכם שתוכלי לפנות אליהם לטיפולים.

סליחה שיצא מבולבל

קרול25

New member
אני במאוחדת ותוך חודשיים התפנה תור

בלי צעקות ובלי להפוך שולחנות
פשוט התקשרו אליי ואמרו לי שניתן לקבוע לי תור

למעלה