כל מה שחשוב שתדעו על רכבים היברידים

Admin

Administrator
מנהל
pexels-joey-lu-186537.jpg
צילום: Pexels

אז לפני שמתעמקים בפרטים ובמידע על רכבים היברידיים. חשוב שתהיו מודעים לעובדה הבאה – בכל תקופת זמן, רכבים היברידיים מתחדשים ועוברים שינויים.
הודות לטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, הרכבים ההיברידיים מתקדמים, כך שאם אתם מחפשים כיום רכב היברידי האפשרויות שתמצאו תהיינה כנראה שונות מאלו אשר תהיינה מוצעות בעבורכם בעוד שנה.
בכל מקרה, ההמלצה היא כמובן לאסוף תחילה מידע על כל האפשרויות ובשלב הבא לבצע את הבחירה המתאימה.

מאפיינים כלליים
כעיקרון, כלי רכב היברידיים מהווים כרכבים המשלבים בתוכם גם מנוע בעירה פנימית וגם מנוע חשמלי – מדובר למעשה במקור כוח כפול, אשר תורם לצריכה מופחתת של דלק והפחתת זיהום ופליטות.
רכבים היברידיים מבוססים על טכנולוגיות מתקדמות אשר בכוחן להמיר אנרגיה קינטית לחשמלית (בלימה רגנרטיבית).
מאפיין נוסף הוא כאמור יעילות הדלק – השילוב של ההנעה החשמלית עם הנעת בעירה פנימית מאפשר ייעול משמעותי של צריכת הדלק.
המנוע החשמלי מסייע למנוע הרגיל בזמן האצה וגורם להפחתת עומס העבודה וצריכת הדלק של מנוע הבנזין.

מצב חשמלי
מכונית היברידית יכולה לפעול במצב חשמלי – כאשר, במצב זה המנוע החשמלי מפעיל את הרכב. הוא עושה זאת באמצעות החשמל אשר מאוחסן בסוללה המצורפת לרכב.
מצב חשמלי יכול להיות מופעל בעת נהיגה עירונית במהירות נמוכה או בעת עצירה ונסיעה.
יחד עם זאת, יש רכבים היברידיים אשר ההנעה החשמלית היא יותר דומיננטית אצלם ולמעשה, במרבית הזמן הרכב יפעל על המצב החשמלי.
כדאי לבדוק את הנושא הזה בהליך בחירת הרכב ההיברידי.

מה לגבי סוללה וטעינה?

רכבים היברידיים מגיעים כאמור עם סוללה אשר מאחסנת חשמל כדי להפעיל את המנוע החשמלי. בניגוד לכלי רכב חשמליים לחלוטין, במרבית המקרים, אין צורך לחבר את המכוניות היברידיות לחשמל כדי לטעון את הסוללות שלהם. הסוללות נטענות בעיקר באמצעות בלימה רגנרטיבית וכאשר המנוע פועל, הן מייצרות חשמל. דבר זה מבטל את הצורך בתשתית טעינה חיצונית.
יחד עם זאת, חשוב לציין שבעקבות הריבוי של רכבים חשמליים, כיום, ניתן למצוא עמדות טעינה במקומות רבים ואף שווה להשקיע בעמדות שכאלו.


סוגים שונים של מערכות היברידיות
ישנם סוגים שונים של מערכות היברידיות זמינות אשר מומלץ לערוך היכרות איתן ועם ההבדלים ביניהן. בין המערכות שתוכלו למצוא: היברידיות מקבילות, היברידיות מסדרות והיברידיות פלאג-אין.
חשוב להיות מודעים לעובדה שכל מערכת פועלת בצורה שונה, עם רמות שונות של סיוע במנוע חשמלי וקיבולת המצבר.

יתרונות סביבתיים
רכבים היברידיים מפורסמים בזכות התרומה שלהם להפחתת הזיהום והפגיעה בסביבה – בהשוואה לרכבים רגילים.
כידוע, אחד היתרונות המשמעותיים של רכבים היברידיים באים לידי ביטוי בתרומה הגדולה המנוע החשמלי מסייע למעשה למנוע הבעירה, מה שמוביל לצריכת דלק נמוכה יותר ולפליטת גזי חממה. כלי רכב היברידיים גם עוזרים להפחית את זיהום האוויר וכאמור, מפחיתים את התלות בדלקים.


על עלות אל מול התועלת

רכבים היברידיים מתאפיינים בדרך כלל בעלות התחלתית גבוהה יותר בהשוואה לרכבי בנזין רגילים. עם זאת, הם יכולים לספק חיסכון בעלויות לטווח ארוך – זאת הודות ליעילות הדלק המשופרת ותמריצי מס פוטנציאליים או הנחות עבור כלי רכב ידידותיים לסביבה אשר ניתנים על ידי המדינה.
לכן, בעת קבלת ההחלטה ובחירת הרכב חשוב לשקול את העלות הראשונית מול חיסכון פוטנציאלי לאורך חיי הרכב.


לסיכום, אם אתם נמצאים לפני רכישת רכב ומתלבטים ואלי בין מכונית היברידית למכונית רגילה. אין כל ספק כי היכרות עם כל התכונות והיתרונות של המכונית ההיברידית יכולים לסייע לכם בקבלת החלטה מושכלת יותר.
 
למעלה