כל מה שחשוב לדעת על עבודת סטודנטים

תוכן-מקודם

Member
מנהל
pexels-armin-rimoldi-5553050 (4).jpg
קרדיט תמונות: pexels

אם אתם נמצאים לקראת לימודי תואר ראשון, הדבר הראשון שחשוב שתיקחו בחשבון, זה שלא בטוח שיתאפשר לכם לשלב עבודה עם הלימודים שלכם בשנה הראשונה ללימודים.
יחד עם זאת, התשובה לשאלה הזאת תלויה בפרמטרים רבים כמו: סוג התואר, רמת המחויבות והמורכבות שלו וכמובן, איזו סוג של עבודה אתם מחפשים.
יחד עם זאת, יש לא מעט סטודנטים אשר לא יוכלו לעמוד בתשלומי הלימודים והוצאות המחיה בלי שתהיה להם עבודה – ולכן, במקרה של "אין ברירה" כן קיימת חשיבות גבוהה לפעול על מנת לנסות ולמצוא עבודה – לפחות כזאת אשר מוגדרת כמשרת סטודנט.
אז הנה כל מה שחשוב שתדעו על עבודות סטודנטים:

סוגי עבודות סטודנטים​

יש מספר סוגי עבודות או משרות אשר נחשבות כמתאימות עבור סטודנטים:
 • משרות חלקיות - סטודנטים רבים עובדים במשרה חלקית במהלך הלימודים לתואר ראשון. משרות אלו יכולות לכלול תפקידים בקמעונאות, שירות מזון, שירות לקוחות או תפקידים אדמיניסטרטיביים. עבודה במשרה חלקית מאפשרת לסטודנטים להרוויח כסף לכיסוי הוצאות.
 • התמחות - התמחויות הן התנסויות עבודה מובנות הקשורות לתחום הלימוד של הסטודנט. הם מספקים הכשרה מעשית, הזדמנויות נטוורקינג ותובנה לגבי קריירה או ענף ספציפיים.
 • עוזרי מחקר - סטודנטים בתוכניות ממוקדות מחקר עשויים לעבוד כעוזרי מחקר בהדרכת פרופסורים או חוקרים. תפקיד זה כולל סיוע בפרויקטי מחקר ובאיסוף נתונים.
 • עבודה מהבית – כיום בעידן האינטרנט ניתן למצוא יותר ויותר משרות של עבודה מהבית, אשר יכולה להתבצע בשעות שונות של היממה ולאפשר לסטודנטים לשלב אותן ביחד עם הלימודים.

היתרונות של עבודת סטודנטים​

יש לא מעט יתרונות הטמונים במציאת עבודת סטודנטים – וזאת למרות שבמקרים הדרך למציאת משרה מתאימה יכולה להיות לא קצרה. בין היתרונות המרכזיים:
 • הכנסה - עבודת סטודנטים מאפשרת לאנשים להרוויח כסף לכיסוי שכר לימוד, הוצאות מחיה ועלויות לימודיות אחרות.
 • צבירת ניסיון בעבודה -: צבירת ניסיון בעבודה בזמן הלימודים יכולה להפוך את התלמידים לתחרותיים יותר בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.
 • פיתוח מיומנויות - הזדמנויות עבודה עוזרות לתלמידים לפתח מיומנויות חיוניות כגון ניהול זמן, תקשורת, פתרון בעיות ועבודת צוות.
 • נטוורקינג - התמחויות ומשרות חלקיות מציעות הזדמנויות לבנות רשתות מקצועיות וליצור קשרים בעלי ערך בתעשייה.
 • דרך לכיוון הקריירה - סטודנטים יכולים להשתמש במשרות חלקיות ובהתמחויות כדי לחקור מסלולי קריירה פוטנציאליים ולגלות ממה הם נהנים או מתלהבים ממנו.
 • בנייה של קורות חיים - הכללת ניסיון עבודה רלוונטי בקורות החיים יכולה לשפר את סיכויי הקבלה לעבודה של הסטודנט לאחר סיום הלימודים – כמובן, פרמטר זה תלוי בסוג המשרה.
 • עצמאות כלכלית - עבודה במשרה חלקית מעניקה עצמאות כלכלית ועוזרת לסטודנטים להיות עצמאיים יותר – וכמובן, גם מאפשרת להם ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

החסרונות של עבודת סטודנטים​

לצד היתרונות יש גם חסרונות שגם אותן צריך לקחת בחשבון והחיסרון המשמעותי ביותר בא לידי ביטוי בעובדה שהסטודנטים לא יוכלו להיות מושקעים במאה אחוזים בלימודי, מה שיכול לפגוע להם במידה מסוימת בעמידה במטלות ובהצלחה בלימודים.
חסרונות נוספים יכולים לבוא לידי ביטוי בתחושות של מתח ושחיקה – בעיקר אם מדובר בעבודה דורשנית אשר מצריכה השקעה של אנרגיה רבה. כמובן, שגם הבעיה של הזמינות יכולה להוות כחיסרון – סטודנטים אשר משלבים עבודה, יכולים להתמודד עם חוסר זמינות מלאה הן לעבודה והן ללימודים. מהסיבה הזאת, חשוב שכל סטודנט אשר מבקש לשלב עבודה עם הלימודים, חשוב עבורו שיבחר בתבונה את העבודה וכמובן, ידאג שהיא מתאימה למערכת השעות שלו וחלילה לא עלולה לפגוע בסיכויי ההצלחה שלו בלימודים.
 
למעלה