כל העבירות שיש לחילוני ממוצע

כל העבירות שיש לחילוני ממוצע:1..מצות השבתת החמץ 2.מצות אכילת מצה 3.שלא ימצא חמץ ברשותנו בפסח 4.שלא לאכל מכל דבר שיש בו חמץ 5.שלא לאכל חמץ בפסח 6.לא יראה לנו חמץ בפסח 7.מצות ספור יציאת מצרים 8.שלא נלך בשבת חוץ לתחום 9.מצות האמנה במציאות השם 10.מצות קדוש שבת בדברים(קידוש בליל שבת והבדלה במוצאי שבת) 11.שלא לעשות מלאכה בשבת 12.מצות שביתה בשבת 13.שלא להתחתן באחת מכל העריות(לא לגעת בנשים) 14.שלא לבוא על אשה נדה 15.שלא לרגל(לא לדבר לשון הרע) 16.שלא לשנא אחים 17.מצות אהבת ישראל 18.שלא להשחית פאת זקן(לא להתגלח בסכין גילוח) 19.מצות שביתה ביום ראשון של פסח 20.שלא לעשות מלאכה ביום ראשון של פסח 21.מצות שביתה בשביעי של פסח 22.שלא לעשות מלאכה ביום שביעי של פסח 23.מצות ספירת העמר 24.מצות שביתה ממלאכה ביום עצרת 25.שלא לעשות מלאכה ביום חג שבועות 26.מצות שביתה ביום ראש השנה 27.שלא לעשות מלאכה ביום ראשון בתשרי 28.מצות תענית ביום עשירי בתשרי 29.שלא לעשות מלאכה בעשרה בתשרי 30.שלא לאכל ולשתות ביום הכפורים 31.מצות שביתה ממלאכה ביום הכפורים 32.מצות שביתה ממלאכה ביום ראשון של חג הסכות 33.שלא לעשות מלאכה ביום ראשון של חג הסכות 34.מצות שביתה ממלאכה ביום שמיני של סכות 35.שלא לעשות מלאכה ביום שמיני עצרת 36.מצות נטילת לולב 37.מצות ישיבת סכה 38.מצות ודוי על החטא(לחזור בתשובה על חטאים) 39.מצות ברכת כהנים בכל יום 40.מצות ציצית 41.שלא לתור אחר מחשבת הלב וראית העינים(לא לחשוב על נשים ולא להסתכל על נשים) 42.מצות פדיון בכור אדם 43.מצות שופר בראש השנה 44.מצות תלמוד תורה(ללמוד תורה) 45.מצות קריאת שמע שחרית וערבית 46.מצות תפלין של יד 47.מצות תפלין של ראש 48.לברך את השם אחר אכילת המזון(ברכת המזון) 49.מצות יראת השם 50.מצות תפילה 51.שלא לאכל חמץ אחר חצות 52.מצוה לשמח ברגלים 53.לשמע בקול בית דין בכל זמן 54.שלא לסור מדבריהם 55.מצוה ללכת ולהדמות בדרכי השם יתברך 56.לא להוציא זרע לבטלה 57.לא להזכיר שם שמיים לבטלה 58.לא לשמוע לשון הרע

כלומר לא לקרוא את השרשור הזה. אכן בהחלט המלצה נכונה וראויה, לחילונים כמו גם לדתיים.
אני באמת משתדל שלא לדבר לשון הרע, גם בלי קשר לדת. אני משתדל מאוד לא לטמא את הדיבור, לכל היותר אומר שאני מקווה שיהיה לאדם לא טוב ושהוא צריך להתבייש על מעשיו, ומתלונן או מאיים בתלונה. אני גם משתדל להתייחס עניינית למה שאומרים נגדי במקום לתקוף.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני באמת משתדל שלא לדבר לשון הרע, גם בלי קשר לדת. אני משתדל מאוד לא לטמא את הדיבור, לכל היותר אומר שאני מקווה שיהיה לאדם לא טוב ושהוא צריך להתבייש על מעשיו, ומתלונן או מאיים בתלונה. אני גם משתדל להתייחס עניינית למה שאומרים נגדי במקום לתקוף.
כל מי שמבקש, בצדק רב ובהתאם להלכה היהודית, להתרחק מלשון הרע, אין לו מה לחפש בשרשור כמו שרשור זה. אין כאן מאומה זולת לשון הרע על אחרים. בכל אופן, בהודעה שפותחת את השרשור ומהווה מן הסתם הדיון העיקרי בו.

לידיעתך, חזרתי בתשובה בזמן האחרון רק מתוך החלטה שהדת תתאים לי כדי לבטא את המוסריות ואת הרוחניות שלי. אני אדם מוסרי ורוחני גם בלי דת. ידוע שמצוות בין אדם לחברו חשובות יותר, ואדם שעושה מעשים טובים אינו חייב להיות דתי שומר מצוות כדי לזכות בעולם הבא.

SupermanZW

Well-known member
לידיעתך, חזרתי בתשובה בזמן האחרון רק מתוך החלטה שהדת תתאים לי כדי לבטא את המוסריות ואת הרוחניות שלי. אני אדם מוסרי ורוחני גם בלי דת. ידוע שמצוות בין אדם לחברו חשובות יותר, ואדם שעושה מעשים טובים אינו חייב להיות דתי שומר מצוות כדי לזכות בעולם הבא.
"חזרתי בתשובה" מול "אני אדם מוסרי ורוחני גם בלי דת" ואתה יודע ש"אדם שעושה מעשים טובים אינו חייב להיות דתי", אז בשביל מה חזרת בתשובה?

SupermanZW

Well-known member
אגב, הצלחת להבין במה מאמין אמיר צרפתי? לא במה שאתה חושב.

אני מאמין שאמונה היא דבר עצמי, שאדם לא צריך להגביל את עצמו אליו אלא לאהוב אותו. חזרתי בתשובה מרצוני החופשי כי האמנתי שאולי זו הדרך הטובה לי. אני רפורמי ושומר על יכולות הביטוי הרוחני שלי ולא נותן לדת להגבילם.

SupermanZW

Well-known member
אני מאמין שאמונה היא דבר עצמי, שאדם לא צריך להגביל את עצמו אליו אלא לאהוב אותו. חזרתי בתשובה מרצוני החופשי כי האמנתי שאולי זו הדרך הטובה לי. אני רפורמי ושומר על יכולות הביטוי הרוחני שלי ולא נותן לדת להגבילם.
בפורום הזה, זו שגיאה להודות שאתה רפורמי. נקווה שלא ישימו לב.

חזרתי בתשובה כי הרגשתי שזו הדרך הנכונה לי, כי הרוחניות שבי כל כך התחזקה שצריך מיסוד של אמונה ומעשים כדי לבטא אותה היטב ולמצוא זהות ברורה בעזרתה. אגב, היה פורום "חוזרים בתשובה" וכתבתי בו הודעה "חושב לחזור", מה קרה לו?

SupermanZW

Well-known member
חזרתי בתשובה כי הרגשתי שזו הדרך הנכונה לי, כי הרוחניות שבי כל כך התחזקה שצריך מיסוד של אמונה ומעשים כדי לבטא אותה היטב ולמצוא זהות ברורה בעזרתה. אגב, היה פורום "חוזרים בתשובה" וכתבתי בו הודעה "חושב לחזור", מה קרה לו?
זה פורום לא פעיל.

בזמן האחרון פיתחתי לעצמי דרך לחיים: להתעניין בתחביבים של חברים, לשמור על הדיוק בדיבור ע"י דיבור על אמונה במקום שקר, לדבר מאד ברור ולעניין בשפה יפה אבל במלים פשוטות, להימנע לגמרי מלשון הרע, להשתדל להתייחס עניינית למה שאומרים נגדי במקום לתקוף, לתת הרבה אהבה ודאגה כנה, ולתת מלים יפות וברכות בהרחבה.

עברית השפה הכי יפה כי היא אמתית, היא מתרכזת באמירת הדברים בצורתם האמתית והניטרלית ובמלואם בלי להתעכב על קישוטים וייפויים והמוזיקליות נוצרת מהמשחק בין צורות דקדוקיות ואינה פנימית בתוך המלים כמו בשפות אחרות. ישראל הארץ הכי יפה בעולם כי יש בה נוף טבעי ואנושי ואור מיוחד. התנ"ך הספר הכי יפה בעולם כי הוא מציג באופן מעניין מאד המון מצבים אנושיים וסיפורים עם הרבה חוכמה מוסרית ופילוסופית, ולמעשה הוא מציג את כל המצבים האנושיים האפשריים. התקווה זה ההמנון הכי יפה כי הוא מדבר בעדינות על תקווה ולא על גאוות העם אף שיש הרבה מה להתגאות בו. יהדות הדת הכי יפה כי היא מבוססת על אמונה פשוטה ואמתית של אל אחד רוחני ומציגה בפני האדם הרבה אפשרויות של יחסי אנוש טובים וגם יש בה הרבה חוכמה. אנחנו במרכז העולם ואמריקה המעצמה הגדולה והעשירה תומכת בנו ואוהבת אותנו. ירושלים העיר הכי יפה בעולם, עיר האור, הזהב, הקודש והאבנים היפות. היהדות עברה את השואה שהיא הדבר הכי נורא שיכול לקרות ורק האדם יכול להגיע אליו, וניצחה בזכות רוחניותה הרבה ומוסריותה ואלוהים שבה.

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
עברית השפה הכי יפה כי היא אמתית, היא מתרכזת באמירת הדברים בצורתם האמתית והניטרלית ובמלואם בלי להתעכב על קישוטים וייפויים והמוזיקליות נוצרת מהמשחק בין צורות דקדוקיות ואינה פנימית בתוך המלים כמו בשפות אחרות. ישראל הארץ הכי יפה בעולם כי יש בה נוף טבעי ואנושי ואור מיוחד. התנ"ך הספר הכי יפה בעולם כי הוא מציג באופן מעניין מאד המון מצבים אנושיים וסיפורים עם הרבה חוכמה מוסרית ופילוסופית, ולמעשה הוא מציג את כל המצבים האנושיים האפשריים. התקווה זה ההמנון הכי יפה כי הוא מדבר בעדינות על תקווה ולא על גאוות העם אף שיש הרבה מה להתגאות בו. יהדות הדת הכי יפה כי היא מבוססת על אמונה פשוטה ואמתית של אל אחד רוחני ומציגה בפני האדם הרבה אפשרויות של יחסי אנוש טובים וגם יש בה הרבה חוכמה. אנחנו במרכז העולם ואמריקה המעצמה הגדולה והעשירה תומכת בנו ואוהבת אותנו.
מזמן לא כתבת כל כך הרבה שטויות בהודעה אחת.
כל שפה מדוברת היא אמיתית - לכן טיעון העברית נופל.
בכל ארץ יש נוף המיוחד לה - לכן טיעון ישראל נופל.
יש הרבה ספרים יותר מעניינים מהתנ"ך, במיוחד מתחומי הפנטזיה והמד"ב. - לכן טיעון התנ"ך נופל.
התקווה לא המנון יפה מכיוון שהוא לא השיר שהתכוון המשורר, אלא שונה ללא הסכמתו - לכן טיעון התקווה נופל.
יהדות מושחתת כמו שאר הדתות, היהדות ה"מקורית" וה"טהורה" לא התקיימה מעולם- לכן טיעון היהדות נופל.
ישראל אינה במרכז העולם (מבחינה גאוגרפית) אלא אקוודור, בדוק בעצמך - לכן טיעון ישראל נופל.

מזמן לא כתבת כל כך הרבה שטויות בהודעה אחת.
כל שפה מדוברת היא אמיתית - לכן טיעון העברית נופל.
בכל ארץ יש נוף המיוחד לה - לכן טיעון ישראל נופל.
יש הרבה ספרים יותר מעניינים מהתנ"ך, במיוחד מתחומי הפנטזיה והמד"ב. - לכן טיעון התנ"ך נופל.
התקווה לא המנון יפה מכיוון שהוא לא השיר שהתכוון המשורר, אלא שונה ללא הסכמתו - לכן טיעון התקווה נופל.
יהדות מושחתת כמו שאר הדתות, היהדות ה"מקורית" וה"טהורה" לא התקיימה מעולם- לכן טיעון היהדות נופל.
ישראל אינה במרכז העולם (מבחינה גאוגרפית) אלא אקוודור, בדוק בעצמך - לכן טיעון ישראל נופל.
אני חקרתי את השפה העברית וגיליתי שהיא אמתית במיוחד כי היא מתרכזת באמירת הדברים בצורתם האמתית ולא מתעכבת על סגנון וקישוטים. למשל האותיות העיקריות בה מם וריש תופסות את טווח הקליטה, ויש בה הרבה כיווצי דיפתונגים שמקצרים את המלה ולכן המשחק המוזיקלי הוא בין הצורות כמו עבר, עתיד ובינוני עם מם סוגרת. לישראל יש נוף טבעי ואנושי של קוצים, שיחים וכו' ואור מיוחד, כשהציירים באו לארץ נאלצו להתאים את הציור לאור הישראלי. התנ"ך הוא בהחלט הספר הכי יפה בעולם, הוא פלא ספרותי עם המון חוכמה מוסרית ופילוסופית. חוקי היהדות מציעים יחסי אנוש טובים וגם אמונת היהדות יותר טהורה. ישראל נמצאת בין שלוש יבשות והיא גם מרכז העניינים כי היא במזרח התיכון. גם אמריקה במרכז העולם בצד האחר של העולם והיא בערך היחידה שתומכת בישראל ואוהבת אותה בעניין הסכסוך עם הערבים, והיא מעצמה ענקית ועשירה. התקווה כמו שהוא עכשיו מדבר יפה על תקווה שהיא דבר עדין ויחס עדין למציאות, ואני מניח שגם לפני ששונה דיבר על תקווה.

SupermanZW

Well-known member
אני חקרתי את השפה העברית וגיליתי שהיא אמתית במיוחד כי היא מתרכזת באמירת הדברים בצורתם האמתית ולא מתעכבת על סגנון וקישוטים. למשל האותיות העיקריות בה מם וריש תופסות את טווח הקליטה, ויש בה הרבה כיווצי דיפתונגים שמקצרים את המלה ולכן המשחק המוזיקלי הוא בין הצורות כמו עבר, עתיד ובינוני עם מם סוגרת. לישראל יש נוף טבעי ואנושי של קוצים, שיחים וכו' ואור מיוחד, כשהציירים באו לארץ נאלצו להתאים את הציור לאור הישראלי. התנ"ך הוא בהחלט הספר הכי יפה בעולם, הוא פלא ספרותי עם המון חוכמה מוסרית ופילוסופית. חוקי היהדות מציעים יחסי אנוש טובים וגם אמונת היהדות יותר טהורה. ישראל נמצאת בין שלוש יבשות והיא גם מרכז העניינים כי היא במזרח התיכון. גם אמריקה במרכז העולם בצד האחר של העולם והיא בערך היחידה שתומכת בישראל ואוהבת אותה בעניין הסכסוך עם הערבים, והיא מעצמה ענקית ועשירה. התקווה כמו שהוא עכשיו מדבר יפה על תקווה שהיא דבר עדין ויחס עדין למציאות, ואני מניח שגם לפני ששונה דיבר על תקווה.
גם השפה הסרבית לא מתעכבת על סגנון וקישוטים והיא אפילו מתקמצנת בתנועות. גם בשפה הסרבית האותיות העיקריות הן M ו-R ויש בה הרבה כיווצי דיפתונגים.
נוף דומה לשל ישראל יש גם למקסיקו. בסוטרות ההודיות יש הרבה יותר חוכמה מוסרית ופילוסופית מבתנ"ך. חבל שרוב הסוטרות אבדו. את יחסי האנוש הטובים ביותר מציעה הדת הבודהיסטית. לא ברור למה בדיוק אתה קורא "טהורה" באמונת היהדות, היא עוותה עשרות פעמים במהלך ההיסטוריה אם לא הרבה מעבר לכך. מרכז כדור הארץ נמצא בקו המשווה, שישראל אפילו לא נוגעת בו, קו המשווה חוצה את אקוודור כמעט בדיוק באמצע ולכן אקוודור היא המדינה המרכזית ביותר. נפתלי הרץ אימבר לא היה מאשר את זה שהרסו לו את השיר, אבל את השינויים (הקיצוניים יש לציין) ביצעו לאחר מותו כך שלא יכל להתנגד.

אשמח ללמוד קצת מהשפה הסרבית, איך אפשר ללמוד אותה? האם יש ספרים או שיחונים שמלמדים אותה? אני בכל מקרה מאוד אוהב אנגלית ועברית מקראית, אלה גם שפות מאוד אונומטופאיות שזה חשוב והעברית גם שורשית במיוחד ולכן מקושרת מאד לתוכן. מה שאני לא אוהב בעברית שיש לה פעלים מיוחדים לשמות מסוימים כמו "רוח נושבת" וזה יוצר כפילות.

SupermanZW

Well-known member
אשמח ללמוד קצת מהשפה הסרבית, איך אפשר ללמוד אותה? האם יש ספרים או שיחונים שמלמדים אותה? אני בכל מקרה מאוד אוהב אנגלית ועברית מקראית, אלה גם שפות מאוד אונומטופאיות שזה חשוב והעברית גם שורשית במיוחד ולכן מקושרת מאד לתוכן. מה שאני לא אוהב בעברית שיש לה פעלים מיוחדים לשמות מסוימים כמו "רוח נושבת" וזה יוצר כפילות.
סרבית אפשר ללמוד בDuolingo או בBabelfish, לכל שפה יש שורשים. השפה המדוברת היחידה בה אין כפילויות בין פעלים לשמות היא יפאנית, היו שפות נוספות כאלה בעבר אך הן נכחדו.

אגב, העברית נחשבת לשפה הכי שורשית שיש, וגם יש בה משחק מוזיקלי יפה בין הצורות הדקדוקיות: עבר עם תוספת קדמית, עתיד עם תוספת אחורית ובינוני סגור במם שמתווך. ו' ההיפוך המקראית אף מעצימה את זה כי היא עוברת בין עבר לעתיד. כל המבנה של העברית מבוסס על משחק חיצוני בין צורות במקום קישוטים וסגנון בתוך המלים עצמן, וזה יוצר הרמוניה ותחושת אותנטיות ואמתיות. העברית גם אונומטופאית, היא מתארת את המשמעות כמו שהיא בצורה דומה מאד בעזרת הצלילים. על אובדן ו' ההיפוך חיפה השימוש המתוחכם שעושים היום עם פסוקית כמו "ש", שיכולה בלשון דיבורית לשמש לעתיד שנראה כמודאלים אנגליים.

SupermanZW

Well-known member
אגב, העברית נחשבת לשפה הכי שורשית שיש, וגם יש בה משחק מוזיקלי יפה בין הצורות הדקדוקיות: עבר עם תוספת קדמית, עתיד עם תוספת אחורית ובינוני סגור במם שמתווך. ו' ההיפוך המקראית אף מעצימה את זה כי היא עוברת בין עבר לעתיד. כל המבנה של העברית מבוסס על משחק חיצוני בין צורות במקום קישוטים וסגנון בתוך המלים עצמן, וזה יוצר הרמוניה ותחושת אותנטיות ואמתיות. העברית גם אונומטופאית, היא מתארת את המשמעות כמו שהיא בצורה דומה מאד בעזרת הצלילים. על אובדן ו' ההיפוך חיפה השימוש המתוחכם שעושים היום עם פסוקית כמו "ש", שיכולה בלשון דיבורית לשמש לעתיד שנראה כמודאלים אנגליים.
בצרפתית יש הרבה יותר זמנים והרבה יותר משחקים מוזיקלים הקשורים אליהם.
לא ברור מהי שפה "שורשית" עבורך, לכל השפות יש שורש.
גם אנגלית מאוד אונומטופאית, אבל השפה הכי אונומטופאית (תתפלא) היא הונגרית.

למעלה