"כל המשמח חתן וכלה"

"כל המשמח חתן וכלה"

בקיצור שאלת חתונה ולא על מתנה או כסף: ביום חמישי הקרוב אי"ה גיסתי אחותו של החצי מתחתנת, הבעיה: החתונה לא תהיה חתונה דתית היות והמשפחה של החצי היא מסורתית-חילונית, החופה תהיה כדת משה וישראל אבל, הריקודים לא. איך בכל זאת אפשר לשמח אותה? הרי יש מצווה של שמחת חתן וכלה אז מה אפשר לעשות? ואל תגידו לי לא ללכת בכלל כי זו גיסתי ואם לא אלך "יעשו עץ גבוה חמישים אמה" לא בשביל המן אלא בשבילי ואל תגידו לי ללכת אחרי החופה כי אין סיכוי שאני עושה את זה.

קודם כל- מזל טוב ../images/Emo24.gif

למה שלא תלכי ולמה שתלכי מיד אחרי החופה?!
בוודאי שהולכים, ומברכים את הכלה, ומראים לה בחיוכים, חיבוקים ובמילים (בע"פ ובכתב) כמה אתם שמחים עבורה באמת. אני חושבת שכל דבר אחר (=כל התרחקות) גובל בחילול ה'. פשוט מאוד לא מתקרבים לרחבת הריקודים בזמן שרוקדים. (לאישך עוד יש בעיה לראות נשים כרוקדות, אבל לך אפילו אין בעיה לראות ולהזדעזע חופשי...
) קולולולולולולווולולוו

yuvalmines

New member
מזל טוב ובוודאי שללכת

מזל טוב הגיסה תשמח לראות אותך גם אם לא תרקדי שם. עצם הנוכחות שלך הבליכה לחופה באמירת המזל טוב תגרום לה נחת. השבוע הייתי בחתונה של בת דודה שלי ומה ולצערי היא היתה מעורבת, אבל הגענו אליה בשמחה והדבר היחיד שלא נטלנו בו חלק היה הריקודים, ותאמת זה לא הפריע כלכך לאף אחד הן מצד עצמינו והן מצד המשפחה.

ממתינה יקרה!

סלחי לי אך שאלתך לא במקום במיוחד שמדובר בגיסתך! ברור שאת הולכת לחתונה ומשמחת בכך את גיסתך! ברור שלא תרקדי וברור שלא תעזבי לאחר החופה. אני בטוחה שתשמחי את גיסתך רק מעצם המצאותך באירוע. וכמובן ששמחתך הייתה שלימה אם האירוע ושמלת הכלה היו תואמים לאורח חייך אך לא כך המציאות ואנו צריכים לכבד את השונה מאיתנו כמובן עד הגבול שזה פוגע בנו. החמיאי לגיסתך שהיא נראית יפה וכו`.. אני מבינה אותך ואת שאלתך כ`כ מכיוון שמשפחתו של בעלי חילוניים ומשפחתי חרדים.. דמייני מה עברנו בחתונתינו אנו.. מאחלת לך מזל טוב ובהצלחה בהתמודדות

למעלה