כל אדם והניסיונות שלו...

מה הקשר גוי?

למדנו מפורשות שלגבר גוי מותר לראות רגליי אשה, אך אם הרגליים שהוא ראה הם רגליי אשה יהודיה, העונש יחול על האשה היהודיה. מבחינת האשה לא משנה אם זה גבר יהודי או גבר גוי. אוייש יצא מסובך אבל אלה ההלכות שלמדנו בתיכון בהוראת הרב וואזנר בענייני גרביים. אז על אחת כמה וכמה עניין כה נשגב...

אשת איש שנבעלת לגוי איננה חייבת מיתה

תלמדי ותחכימי או שתנסי בבית ותביני הכל לבד

גבעון 1

New member
חעלם חעלם

מה יהיה אתך, את הגברת לא מעניין רק האיסור גוי שייגעץ או לא, אותה מעניין העיקרון. של להיות עם גבר זר, ולמעשה לבגוד בבעלה. אם לא הלכתית אז מוסרית, וכל הפילפול שלך באמת שייך לחלם. יש לה הגבר שלה, ואיתו היא צריכה למצוא את הפיתרון, לא גוי ולא גבר אחר...

mister xy

New member
את הגברת מעניין רק האיסור

היא כתבה למעלה שאם זה לא היה אסור היא הייתה מכייפת.

גבעון 1

New member
אני לא בטוח בזה

אני חושב שגם המוסר מציק לה, רק שכחרדית, היא רגילה למושגים של חטא ועונשו. הבעיה המוסרית תציק לה לדעתי יותר בעתיד מאשר עכשיו. ולכן כתבתי לה, שתנסה למצוא פתרון(וזה תלוי בכושר הפיתוי והשכנוע שלה) עם בעלה...

גבעון 1

New member
לך תדע

אם אסתר מלכתנו , שיכנעה את אחשורוש. הפרסי עד חצי המלכות. אז היא אולי תוכל לשכנע את בעלה,אם אשה באמת רוצה לא נראה לי שהגבר שלה יעמוד בכך, אא"כ הוא נזיר או הומו...

הזכרת לי מדרש

שלמה המלך אמר על האשה מצודים וחרמים ליבה ידיה אסורים כלומר ליבה כמו מצודה ומלכודת וידיה במו בית הסוהר שאם היא תופסת גבר בידיים אין לו סיכוי להתאפק ודרשו החזל שאלוהים קשר את ידיה של האשה שבדרך כלל אין לה אומץ לנסות את כוחה האינסופי וידיה נותרות אסורות וקשורות כאילו לילה טוב אצלכם בשמחות

גבעון 1

New member
מדרש מצויין וכמו שכתוב

במגילה "ותגע בראש השרביט"....., כדאי לנסות.... סכויים טובים להצלחה בשרי לנו בשורות טובות לילה טוב

אם זה הדדי, למה לא?

הייתה תקופה שחפשנו קומבינה לחילופים בלי שאני אאסר לצמיתות לא מצאנו משהו מושלם

pokeret

New member
באמת מענין אותי

בעילה בקונדום אינה נחשבת בעילה לענין איסור והיתר?

לא מספיק טוב

לנו אמרו "גורמים בעלי ניסיון" שאם הבעל לא ראה ממש ולא יודע בבירור אם הייתה חדירה או לא אז אני לא נאסרת אפשר למשל לעשות חושך בחדר אבל זה מוריד את כל הקטע

לא הבנתי איך הגעת לאיסור לצמיתות

מי ששוכב עם אשתו נידה נאסרת עליו לצמיתות? אשת איש נאסרת על בעלה לצמיתות. אבל בינינו למצוא פתרון הלכתי לדבר אסור זה פתטי. רוצה לחטוא? תחטא ותשא בתוצאות אם ישן כאלה.

sec op

New member
בעילה זה לא! איסור? תמצאי רב שיגיד שמותר...

בזמן סנהדרין בטוח לא היו הורגים על זה. יש חציצה, וזה לא נחשב בעילה. כך שהאיסור המקורי זה לא. אבל מבחינת איסור זה גם אסור: אסור לאדם שידבק באשתו בשבעת ימים נקיים אלו... ולא יקרב לה ולא יגע בה אפי' באצבע קטנה (רמב"ם הלכות איסורי ביאה פרק יא הלכה יח)

pokeret

New member
שאלתי לא לגבי איש ואשתו, אלא לגבי

נידה או אשת איש

mister xy

New member
הלכה ואין מורין כן

הרי אין שום היתר הלכתי להשתמש בקונדום כאמצעי מניעה לבני זוג נשואים כי זה לא נחשב ביאה אלא "הוצאת זרע לבטלה" כיוון שיש חציצה בין איברי המין של השניים וזה נחשב כאילו הגבר פלט בחוץ. וכשהגיעה שאלת הקונדום לגבי איסור נידה או אשת איש החליטו הרבנים לאחוז את החבל בשתי קצותיו ומפני תקנת הדור קבעו שזה כן נחשב בעילה ויש בזה כרת והאישה נאסרת על בעלה. בפועל, שמעתי על מקרה של גבר כהן שרצה להנשא לבחורה ששכבה פעם עם גוי (ע"פ ההלכה היא נחשבת זונה ואסורה לכהן) והתירו לו כי בזמן שהיא שכבה עם הגוי היה שם קונדום. הסיפור הזה מזכיר לי את איסור חשמל בשבת. פעם אמר לי אחד הפוסקים החשובים בציבור החרדי בזה"ל: כשהמציאו את החשמל היה ברור לגדולי ישראל שזה אסור בשבת ורק אח"כ הם ביררו למה. עכ"ל. אז בהתחלה הם אמרו שזה "מבעיר" אח"כ קבעו שזה "בונה" וכשהמציאו את המעליות שבת ואת ה"גרמא" גם אז מצאו סיבות לאסור... בקיצור, הם עושים מה בא להם.

לחוד

New member
סליחה על הבורות

קונדום חוצץ ומונע מגע של איבר הגבר לכל אורכו? כי אם לא, יתכן שמחמת אותו מגע בחלק מסויים של האיבר יחשב המעשה כבעילה למהדרין.

למעלה