כל אדם והניסיונות שלו...

sec op

New member
מה לעשות, בבתי המדרש של חז"לינו לא היו

נשים אמיצות כמוך... ואולי את מיעוט שלא מלמד על הרוב

לחוד

New member
קרקע פוריה

במקור הדברים אמורים לגבי גבר שאם תקעוהו בערוה הוא חייב, כי יש לו שליטה על אברו שלא יוקשה ואינו אנוס, משא"כ באשה.

moshe010

New member
זה אחד מהדברים ההזוים

כאילו יש לגבר שליטה לא להתקשות אולי גבר בן שבעים בודאי לא ילד בן 18

moshe010

New member
לא הבנת

מדובר במישהו ששני בריונים לקחו אותו והצמידו אותו לערוה כך שהאפשרות היחידה היא להשפריץ בפנים בנוסף לזה האיסור הוא בקישוי ללא קשר אם השפריץ או לא

גבעון 1

New member
מציאות רחוקה מאוד

בדרך כלל, ביריונים כאלה נצמדים לערווה בעצמם...

לחוד

New member
המקור

ויקרא כ יח וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת אִשָּׁה דָּוָה וְגִלָּה אֶת עֶרְוָתָהּ אֶת מְקֹרָהּ הֶעֱרָה וְהִוא גִּלְּתָה אֶת מְקוֹר דָּמֶיהָ וְנִכְרְתוּ שְׁנֵיהֶם מִקֶּרֶב עַמָּם

mister xy

New member
אז אתה רוצה לפסוק הלכות מהמקרא ?

זה לא מקובל. אם תביא לזה מקור מהרמב"ם אז אתה צודק, כל עוד לא הבאת יש לה "חזקת חיים".
ועוד משהו, אני לא אמרתי בוודאות שאין דין כרת על האשה רק בארתי את דבריו של הפרפר וכתבתי שהמקור שהביא רוצה לעזוב לא קשור לנידון דידן. אני לא בטוח בזה שאין כרת על האשה כי כבר כמה שנים לא עסקתי בלימוד תורה וגם אין לי ספרים כרגע. אבל זכור לי משהו שהמקרא הזה נדרש רק במקרה מסויים שהאשה עושה מעשה ואני לא זוכר איך זה נקרא בעגה התלמודית. בעצם מה זה משנה ? הרי מדובר בסה"כ בגיבובי שטויות...

לחוד

New member
מתנצל בפני מיסטר

על הכותרת "בושות". פליטת הקולמוס היא שגרמה לי.

לחוד

New member
תודה

ולעצם הענין, להתאמץ להביא לך מקורות מפורטים על הענינים האלו?

moshe010

New member
לא לגמרי

זה נאמר על אסתר שהיה מותר לה לשכב עם אחשוירוש למרות שזה יהרוג ועל יעבור כי היא קרקע עולם וזה לא נחשב אז נכון שאם היא עושה זאת מרצונה החופשי היא חיבת כרת וגם אם היא לא צועקת לעזרה היא חיבת כרת אבל במקרה של חשש הריגה מותר לה

גבעון 1

New member
תשמע מיסטר

ההלכה של "קרקע עולם" נאמרה על אסתר המלכה, שנלקחה בכוח, לבית המלך. אבל אישה שבאה מרצון, חלים עליה כל האיסורים כמו של הבועל, והשוום הכתוב זה לזה לעונשים, למעט אונס, שבזה שונה הגבר מהאישה...

mister xy

New member
מקורות חביבי

אני לא מצאתי מקור לעונש כרת לאישה נידה שנבעלה מרצון, יכול להיות שאתה צודק אבל תביא לזה מקור.

למעלה